Domů Krása & Péče 3 nejdůležitější pravidla odličování očí ...

3 nejdůležitější pravidla odličování očí 4.73/5 (11)

0

3 nejdůležitější pravidla odličování očíNejspíš to děláte večer co večer a nepřijde vám na tom nic zvláštního. Však co by mohlo být složitého na tom, vzít do ruky vatový tampón, odličovač a setřít nánosy make-upu, který jste si ráno pečlivě nanesla. Jste si ale jistá, že to děláte opravdu správně?

Odličování očí má svá pravidla, která by se měla dodržovat. Důležité je, jaké prostředky zvolíte, i jak postupujete. Neděláte-li vše poctivě, s postupem času se vám to vrátí v podobě vrásek a povolené pleti, která na kráse nepřidá. Čím a jak se tedy odlíčit, aby byla vaše pleť v okolí očí v pořádku?

3 základní pravidla pro odličování očí

1) Vybírejte správné kosmetické prostředky

Pleť očního okolí je velmi jemná a snadno dojde k jejímu podráždění. Používejte k odlíčení očí skutečně jen přípravky, které jsou určeny právě pro citlivou pleť kolem očí. Odličovačů očního make-upu existují spousty. Liší se od sebe složením, některé jsou dvoufázové, jiné na bázi oleje. Záleží, jaký typ pleti máte a co jí bude nejvíce vyhovovat. Používáte-li vodě-odolnou řasenku, určitě volte vhodný přípravek k jejímu odstranění.

2) Odličujte poctivě každý den

Jistě jsou dny, kdy přijdete z práce nebo večírku tak unavené, že si přejete jen padnout do postele a na vše se vykašlat. Odlíčení očí je v takové chvíli nejspíš tím posledním, do čeho by se vám chtělo pouštět. Budete-li to takto dělat častěji, dříve nebo později vám to vaše pleť vrátí. Zaděláte si na předčasné stárnutí pleti a vrásky, které jistě nechcete. Zkuste být příště na sebe přísnější a přimějte se pleť odlíčit, určitě jí to prospěje.

3) Postupujte jemně a správným směrem

Oční okolí vyžaduje opravdu šetrné zacházení. Vatový tampón navlhčete odličovačem a přitiskněte jen na oční víčko. Netlačte ale příliš. A ani pleť nedrhněte! Vydržte asi 5 až 10 sekund, za které se líčidla rozpustí a půjdou jemným tahem setřít. Stírejte jej vždy stejným směrem a to dolů a dovnitř k nosu. Obě pravidla, správný směr a jemný tah, jsou velmi důležitá. Pokud je nedodržujete, namáháte kolagenová vlákna v pleti očního okolí a tím dochází ke ztrátě pevnosti a pružnosti pokožky. A to vede opět k tvorbě vrásek a předčasnému stárnutí pleti.

VIDEO: 6 triků, jak si správně odlíčit oči a předejít vráskám!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.