1. Moudře si vyber vhodnou pěnu na holení
Pro tuto citlivou oblast těla používej dobrý a kvalitní krém, pěnu nebo gel na holení. Použití napěněného mýdla se při holení intimních partií určitě vyhni. S kvalitní a dobrou pěnou jde holení mnohem, mnohem lépe. Získáš tak hladké oholení, zvlhčíš si pokožku a zároveň zabraňuješ zarostlým chloupkům. Dobrá je třeba pěna na holení s Aloe vera nebo gel na intimní partie Lactacyd. Je to hodně individuální, takže jich pár vyzkoušej a uvidíš, jaký přípravek ti nejlépe „sedne“.
2. Jednoznačně vsaď na kvalitní strojek na holení
První věc – nepoužívej pro holení intimních partií jednorázová holítka. To je zlo. Zbav se levných jednorázových holítek nebo budeš mít pravidelně velmi nepěkné škrábance a zarudlou pokožku. Nic pěkného. Tato holítka holt nejsou pro holení těchto partií určena. Místo toho používej kvalitní holicí strojky s otočnou hlavou a s více noži, s nimi budeš mít tyto partie pěkně hladce oholené. Která holítka jsou super? Ze zkušeností můžeme říct, že jsou super i ta pánská. Ano, na pánský obličej. Třeba klasický Gillette Mach 3. Ten používá mnoho žen.
3. Nejdříve se ostříhej na krátko
Ne, nemluvíme o tvém účesu :) Ale samozřejmě o intimních partiích. Nejdříve zkrať chloupky v této oblasti na co nejkratší délku. Klasicky nůžkami. Čím méně chloupků budeš na počátku mít, tím lépe se ti bude tato oblast holit (se strojkem se dostaneš blíže k pokožce a holítko ti vydrží déle). Takže ostříhání delších chloupků je super věc. Ještě před samotným holením to určitě udělej (samozřejmě, jen pokud máš v této oblasti delší chloupky).
4. Za tepla je to nejlepší
Je nejlepší si při holení intimních partií udělat teplou sprchu nebo vanu. Několik minut tepla krásně zjemní pokožku a uvolní vlasový folikul, který chloupek drží. Holení pak jde o mnoho, o mnoho lépe. Doba, která ti bude nejlépe vyhovovat, se může u každé z vás lišit. U některých žen je to pět minut a jiné je to 10 minut nebo trošku víc. Vyzkoušej a uvidíš. Většinou těch 5 minutek stačí.
5. Umytí a exofilace
Intimní partie nyní řádně umyj a odstraň mrtvé kožní buňky (to je ta exofilace). Nehledej v tom žádnou vědu, jen místo před holením umyj nějakým jemným gelem. Je to taková příprava na samotné holení.
6. Nyní nanes gel, krém nebo pěnu na holení
Nyní je čas na použití krému, pěny nebo gelu na holení. Ujisti se, že tvoje pokožka je mírně vlhká, ale není příliš mokrá (to by se přípravek hned smyl). Existují i oleje na holení, taky je můžeš vyzkoušet. V poslední době se také míchá pěna na holení s nějakým rostlinným olejem. To vytvoří z pěny hutnější konzistenci a lépe se to pak holí. Můžeš také samozřejmě vyzkoušet.
7. Teď přichází na řadu holení
A začínáme holit. Ideálně pomocí čerstvé žiletky, nejdříve holíme ve směru růstu chloupků a potom proti směru růstu. Ideálně nepřejížděj holítkem přes stejnou oblast mnohokrát po sobě. Až holítko neholí dobře, tak ho opláchni od chloupků. Zanesené ostří strojku samozřejmě nebude holit moc dobře.
8. Vše důkladně opláchni
Až budeš s oholením spokojena, svoji pokožku důkladně opláchni a jemně osuš měkkým ručníkem.
9. Ošetři a hydratuj
Po oholení a usušení nanes na oholenou pokožku lehké, nejlépe nezředěné pleťové mléko nebo nějaký jemný přípravek, který je určen na péči o pleť po holení. Používá se také dětský pudr nebo kalciová mast. Nebo nějaký rostlinný olej, který pokožku zklidní. Opět vyzkoušej více variant a uvidíš, která ti nejlépe sedne. Nepoužívej zvlhčovače, které mohou obsahovat vonné látky a barviva. Ať už používáš po oholení cokoli, jen se ujisti, že to není plné nějakých dráždivých látek a parfémů.
10. Bavlna pomůže
Mnoha ženám nedělají po oholení kalhotky z umělotiny. Nos těsně po oholení ideálně bavlněné kalhotky.
A ještě několik tipů pro holení intimních partií
- Všechny přípravky, které používáš bys měla používat pouze na vnější část těla. Nikoli zevnitř. Je to nebezpečné, tvorba infekcí a tak. A vyvaruj se holení během „tvého období“, protože je kůže o něco citlivější než obvykle.
- Při holení intimních partií zkus použít i malé zrcátko, to ti pomůže lépe se oholit tam, kde už nevidíš.
- Ve světě se dokonce používá při holení jakýsi „vaginální štít“ (tzv. vaginal shield), který se nasadí na dané partie, aby ses nepořezala. Zajímavé, že?
- Více žen se holí raději ve sprše než ve vaně. Je to pohodlnější.
- Pokud se odvážíš, můžeš si doma vytvářet různé tvary chloupků. Nemusíš se holit vždy úplně do hola.
- Holení chloupků je nejpohodlnější, ale většinou intimní partie nevydrží oholené dlouho. Voskování je horší, ale vydrží déle. Možná můžeš zvážit brazilskou depilaci (kosmetická metoda úplného odstranění chloupků z třísel a intimních partií).
- Pokud chceš být kompletně bez chloupků v této oblasti, nezapomeň i na oblast zadečku a místo mezi zadečkem a pochvou. Na to se někdy zapomíná. Ale pro mnoho žen to není důležité. Záleží čistě na tobě.
Pamatuj: každá pokožka si na holení musí zvyknout, ze začátku možná budeš mít po holení pupínky a podobně, ale pokožka si časem zvykne. Vždy ji ale řádně ošetři.
Co si ještě o holení přečíst?
- 5 způsobů holení a jejich klady a zápory
- Jak se zbavit pupínků po holení?
- Další rady pro holení dámských intimních partií
Ahoj Mers, myslíš že mám říct mamce že se už holím? Je mi 12, a je mi trapné jí to říkat.
říkat ji o tom přímo nemusíš :) ale když se o tom budete bavit, mamka nějak nadhodí téma, tak ji to řekni ;)
Nic, prostě nic, ani toto mi nepomohlo. Jediné, co tak nějak funguje je IPL epilace, ale je to teda pěkná otrava…
Diskuze je uzavřena.