Domů Trendy & Fashion Módní tipy Jak pečovat o svou kabelku? Zatím bez hodnocení.

Jak pečovat o svou kabelku? Zatím bez hodnocení.

8

Jak pečovat o svou kabelku? Stejně tak, jako si zaslouží péči tvé oblečení nebo třeba tvé tělo, ani na doplňky by se nikdy nemělo zapomínat. Ano, mluvím o kabelkách, které jsou nedělitelnou součástí našeho outfitu, něčím, bez čeho by ses snad žádná žena neobešla, protože si co budeme povídat – která z nás nemá doma ani jednu kabelku? Myslím, že takovou slečnu byste musely hledat dlouho. Kabelky o nás hodně vypovídají, stejně jako se to říká o botech. Ale popravdě – pokud má slečna sebedokonalejší boty a příšernou, špinavou nebo roztrhanou kabelku – nijak skvělý dojem to také nevyvolá.

Pokud si koupíš kabelku za pár korun, pravděpodobně ti bude jedno, jestli bude za měsíc nebo rok zničená a podle většiny se nezaslouží takovou péči jako kvalitní luxusní kabelky, i přes to – pokud chceš, aby ti takový doplněk alespoň nějaký čas vydržel.

Jakou kabelku vlastním? 

První, co bys měla v péči o svojí kabelku zvážit a nad čím zapřemýšlet je určitě to, z jakého materiálu je. Každý si totiž zaslouží jinou péči. Je jasné, že umělé materiály nebudou tolik náročné, naopak takové kožené kabelky budou nejenom dražší, ale zaslouží si mnohem více péče.

Mám to nejdůležitější! 

Když trošku odbočím od péče o materiál, z kterého je kabelka vyrobena, musím zmínit i to, že pořádek v kabelce by měl být samozřejmostí. Když na veřejnosti člověk vyndá z kabelky dvacet použitých kapesníčků, prázdné obaly od různých věcí nebo šedesát věcí, které ten den ani nepotřebuje, nepůsobí to zrovna nejsympatičtěji. Navíc nosit v kabelce přílišnou váhu není nic dobrého pro tvá záda, ramena a páteř celkově. Jednou za čas je proto dobré udělat ve své kabelce pořádný úklid.

Kožená kabelka

Kůže je co se týče materiálu jedna z těch dražších, nejstylovějších, ale také nejnáročnějších variant. Pokud si koupíš kožené kabelky z pravé kůže, určitě budou dražší a budou potřebovat větší  péči než třeba ta z umělé kůže (ta je většinou napuštěna prostředky, které jí chrání spolehlivěji). Kůže se nepere – pokud svou kabelku ušpiníš, vezmi si hladký hadřík, namoč ho a kabelku jím lehce přejeď. Nenechávej ji na přímém slunci ani u topení sušit – horký vzduch a slunce kůži neprospívá a může časem popraskávat.

Časem kožená kabelka může ztratit svůj původní lesk a vypadat sešleji než jaká doopravdy je. Můžeš si buď koupit různé speciální přípravky, které slouží k udržování kabelky v původním stavu. Pokud nechceš nic kupovat, můžeš zkusit vzít si krém na ruce a malým množstvím kůži přetříta hadříkem vyleštit.

Koukej i na prodejce

Pokud si chceš dražší kabelku koupit, pořádně prozkoumej i prodejce, od kterého chceš nakupovat a to hlavně co se týče e-shopů. Správný prodejce ti dá i nějaké doporučení a rady, které se týkají údržby. V tomto e-shopu si můžete přečíst o nějaké té historii kabelek a také o tom, jak kabelku vybírat, protože když do ní chceš zainvestovat, určitě je dobré nákup pořádně zvážit.

Obecně

Svojí kabelku se snaž šetřit – když víš, že venku extrémně prší, neber si kabelku, na které ti tolik záleží a kterou by déšť mohl pořádně znehodnotit, časté vystavování podobným podmínkám ji mohou zkrátit životnost. Snaž se kabelky prát co nejméně, mnohem lepší je očistit navlhčeným hadříkem – snaž se je udržovat co nejčistší. Pokud víš, že kabelku nebudeš dlouho nosit, je nejlepší zabalit ji do igelitu a schovat ji někam na tmavé místo (třeba do skříně).

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 KOMENTÁŘE

  1. Hezký článek, ale já bych teda slečnu, co nemá žádnou kabelku nemusela hledat nijak dlouho, potože jsem to třeba zrovna já nebo moje kámoška :)

  2. Tak já teda pár kabelek doma mám, ale někdy jsem si je nekoupila sama, spíš dostala. Vůbec teda nevim k čemu mi jsou, kabelky nenosím, připadám si s kabelkou hrozně trapně, jako nějaká dámička =D A neznám teda žádnou holku v mém věku, co by nosila kabelku, to spíš v tom dospělým věku, to ženský nosej snad všechny =D V tomhle věku to je ale myslím nepodstatný, pokud slečna nemá tisíc věcí, které nemá kam dát, spíš jsou lepší takový ty sportovní tašky přes rameno. Samozřejmě jsem myslela že se cítím trapně s takovýma těma kabelkama jako je např. na úvodním – jak to jinak říct =D obrázku. Nebo ta hnědo-oranžová, prostě kabelky k lodičkám atd. =D Takový ty sportovní tašky má každá každá druhá =D To jen tak pro upřesnění =D

    • Určitě – je rozdíl mezi staršími ženami a mladými slečnami:) Hodně taky záleží na co jsi navyklá, znám hodně slečen, které i v mladém věku s elegantní kabelkou nemají problém:)

  3. Oceňujem výber témy článku, s ktorou som sa doposiaľ na blogoch nestretla. Navyše je článok veľmi dobre napísaný.. Chválim, chválim, chválim! :)

    Prajem pekný deň :)

  4. děkuji za rady ale nechci tě naštvat ale dala bych tam víc modních typů(oblečení)jinak čau a hodně štěstí

Diskuze je uzavřena.