Domů Trendy & Fashion Nakupování Jak poznat špatnou velikost podprsenky?

Jak poznat špatnou velikost podprsenky?

10

Spodní prádlo je něco, co sice veřejně a každému neukazujeme, ale i přesto je jeho výběr a nošení velice důležité. Spodním prádlem můžeš vylepšit svou postavu, můžeš jí dodat požadovaný tvar (hlavně co se týká horních partií), můžeš své přednosti o hodně vylepšit  – naopak ale můžeš i hodně zkazit, pokud si vybereš špatnou velikost, která ti nesedí.

Jak už jsem tu o podprsenkách několikrát psala, spousta dívek nosí velikost která jim nesedí nebo střih a typ, který jejich postavě nelichotí. Odborníci se shodují na čísle 90% (procento těch, které si podprsenku správně nevybralo), což je určitě obrovské číslo, které nelze jen tak přehlédnout. Proti ti přináším pár tipů, jak můžeš poznat, že ti daná podprsenka nesedí a měla by ses zamyslet nad svým výběrem, ideálně ho příště napravit.

Cítíš se dobře

Když se v podprsence cítíš dobře, nikde tě nic netlačí ani nemačká – tak by to mělo vypadat. To platí i pro podprsenku, která ti dříve seděla, ale teď už ne. I spodní prádlo má určitou životnost a je vždy dobré zvážit, jestli jí už nepřekročilo. Časem mohou začít vylézat z podprsenky kostice a to už je rozhodně na čase jí vyhodit.

Správný obvod

Obvod podprsenky zjistíš tak, že si přeměříš svůj hrudník těsně pod prsy – většinou se číslo pohybuje mezi 60 – 80 cm a vybíráš podle toho finální velikost.

Když si nevybereš správně, většinou se to projeví na zádech. Zadní část – zapínání podprsenky, by totiž mělo být kolmo k páteři, nemělo by směřovat nahoru ani být jinak zdeformováno. Pokud máš zapínání špatně, většinou je to zapříčiněno velkým obvodem, zkus si proto menší velikost, např. místo 75 cm vyzkoušej 70cm (nezapomeň na to, že i velikost košíčku jde souběžně s obvodem – pokud máš tedy velikost 75B a potřebuješ menší obvod, musíš si koupit podprsenku 70C)

Nic vespod

Další věc, kterou by podprsenka rozhodně neměla dělat je, že z ní nikdy prsa nesmí „vypadávat“. Pokud to tak není a když ti při pohybu kouká spodek tvých vnad, rozhodně není velikost správně. Stejně tak při zvednutí rukou nahoru nad hlavu se nesmí dít nic, při čemž by sis nebyla jistá – správně zvolené podprsenky zvládnou jakoukoliv míru pohybu bez toho, aby ukazovaly více než je potřeba.

Nepřetéká

Stejně tak, jako není nic vidět pod košíčky, ani nad nimi by nemělo být nic podezřelého. Podprsenka by ti neměla odstávat a stejně tak by z ní nemělo nic přetékat. Pokud máš příliš malou velikost košíčků, prsa se do nich nevejdou a mají pak tendence neustále dostávat se výš a výš, při sebemenším pohybu může být vidět víc, než si přeješ. Pokud košíček podprsenky odstává, je to znak toho, že je příliš velký.

Celkový vzhled

A blížíme se ke konci – krom toho, že by ses v podprsence měla cítit dobře, je důležité i v ní dobře vypadat. Jasně, neschová ti větší bříško, ani větší zadek (škoda), ale může udělat pěkný tvar horní části tvého těla.

Správně by musí být vrchol prsu mezi loktem a ramenem (pokud máš ruce volně k tělu), když si oblékneš tričko, prsa nesmí být na straně, nesmí být příliš dole a samozřejmě i ve výstřihu na ně musí být hezký pohled, což špatná velikost rozhodně nezvládne.

Doufám, že ti tyto body pomohou určit, jestli nosíš správnou nebo špatnou velikost. Spousta dívek si totiž neuvědomuje, jak často je právě ta špatná velikost vidět i pod klasickým oblečením.

Předchozí článekJak a proč si vedu deník?
Další článekGeorge R.R. Martin: Píseň ledu a ohně
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

  1. Mohla by jsi udělat článek o tom jak velká prsa SCHOVAT ??? Je mi 13 a mám velikost 80C…pro tanečnici je to nepříjemné a nemůžu nosit upnuté věci…Zkus mi nějak pomoct, děkuju :)

  2. Ahoj, zeptám se na takový problém. Mám velikost přesně mezi a proto se mi špatně shánějí podprsenky. Nezbývá mi nic jiného, než volit menší velikost – větší je prostě moc velká. Jenže se mi stalo, že mi jedna podrpsenka (mám tušení, která), otlačila prsa na jejich vnitřní straně, teď tam mám tmavou čáru a ta čára nechce zmizet (2 týdny!). Co víc – omylem jsem si podrpsenku vzala znovu a teď je ta čára i na druhém prsu. Co mám dělat? Doufám, že to zmizí:D Máš podobné zkušenosti?

    • Jo tak tohle mám taky z podprsenky od Calvina Kleina je to taková mini modřina ale mám ji tam už asi 2-3 měsíce. Ta podprsenka mi nesedí… Taky mám velikost mezi jenomže tady byla špatná ta kostice já ji asi vyndám…. :)

  3. Ahojda, zkousela jsem si merit pres prsa(76cm) a pod prsama(71cm) a podle nejakych tabulek mi vysel nesmysl. Jaka velikost je pro me? Moc diky za odpovedi

Diskuze je uzavřena.