Domů Sex & vztahy Antikoncepce Jak říct rodičům, že jsi těhotná ...

Jak říct rodičům, že jsi těhotná 2/5 (3)

2

Tohle téma není nějak neobvyklé, ale je to veliké tabu, v případě, že je ti pod 17 let a rodiče tě mají za nevinnou. Na začátek řeknu, že tohle je článek na přání od blogerky Tikki, která mě zcela informovala s vážností situace. Tohle chce akutní radu.

Ověření

Nejprve, než začneš panikařit, kup si těhotenský test, víckrát. Pokud ti všechny testy vyjdou pozitivně, furt nepanikař. Potenciální těhotenství musíš říct otci (ne tvému, ale tvého případného dítěte). V případě pozitivních výsledků zajdi na gynekologii sama nebo s tvým přítelem.

Gynekolog to potvrdil

Máš jasno? Tak teď je na čase vše říct rodičům. Ukážu ti tipy a ideální konverzaci.

  • Dělej hodně domacích pracím aby tolik nevybuchli
  • Vyber klidné prostředí
  • Vem si s sebou tvého kluka, v případě výbuchu to schytá on :)
  • Mluv na rovinu, ať to máš za sebou co nejrychleji
  • Mluv mile
  • Chovej se jako dospělá

Jsou tu dvě možnosti: rodiče zachovají chladnou hlavu, nebo v pravděpodobnějším případě se ohromně naštvou. Ať tak nebo tak ti stejně pomůžou. Ovšem je tu i možnost, potrat… O potratu tady psát nebudu, přečti si článek na toto téma.

Teď se koukneme na ideální rozhovor.

První věta by měla znít: ,,Mami, tati, potřebuji vám něco říct“ To se začnou divit, co tak důležitého jim chceš říct. Pro naladění atmosféry si musíš hladit břicho do kolečka. Když uvidí i tvého kluka, znervozní. Třeba jim to takhle doje (hladíš si břicho, důležitá zpráva, tvůj kluk). Věčině by to došlo. Pokud ne, je čas, začít mluvit, jak jsem říkala, narovinu.

Potom nastává otázka, ne úplně na téma, jak to říct rodičům, ale řešení na tomto blogu ještě není. Mladé těhotné slečny to určitě zaujme. Otázka tedy zní: Mám si vzít mého přítele (otce toho dítěte)?

No, milé dámy. Záleží na vás. Pokud chcete, aby dítě vyrůstalo v mladé a spojené rodině, tak bys mu to měla navrhnout.

Ať se rodiče naštvou, nebo ne, buď si jistá, že ti s dítětem pomohou. A do komentářích mi napiš, jak seš na tom ty.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji za tento článek. Mě je 15 a už jsem těhotná. S jedním klukem, kterému je 17. ????? Chtělo by to nějaký článek, jak přežít porod

  2. Ahoj Tikki, jsem za půl roku mudr. a ráda ti řeknu že porod je lehký…

Diskuze je uzavřena.