Domů Krása & Péče Recenze: Olej z Tea Tree pomáhá s hojením akné i při štípnutí...

Recenze: Olej z Tea Tree pomáhá s hojením akné i při štípnutí komárem 5/5 (1)

0

Tea Tree už nejspíš znáš. Jedná se o velmi oblíbenou přísadu do přípravků pro aknózní pleť. Můžeš ho najít v celé řadě krémů a pleťových masek. Možná si ale nevěděla, že se tento malý pomocník dá používat i samostatně a na celou řadu dalších problémů. Proč je fajn ho mít po ruce a s čím vším ti může pomoci?

Dnešní recenze bude opět na téma přírodních olejů od české značky Renovality. Tuto značku jsme představovali už v předešlém díle, kde jsme se podívali na olej z okurky, ale nebude rozhodně na škodu si o této firmě něco málo připomenout.

Renovality je rodinná firma z Přerova, která se již několik let zabývá výrobou a prodejem přírodních bio olejů. Tyto oleje můžeš používat jak v péči o svoji krásu, tak při řešení nejrůznějších kožních problémů, jakými jsou třeba ekzém, alergie nebo akné.

Právě na poslední zmiňovaný problém je vhodné použít čistý olej Tea Tree, který je znám po celém světě pro své mimořádné účinky.

Tea Tree – Výroba

Tento olej se získává z listů Kajeputu střídavolistého. Tento exotický strom menšího vzrůstu roste v oblasti Austrálie. Nenašla bys ho ale růst nikde v lese. Abys ho mohla vidět, musela by ses vydat do divočiny plné močálů.

Ačkoliv má využití silic tohoto stromu dlouhou historii, pro komerční účely byly jeho účinky objeveny až počátkem 20. století. Od té doby se extrakt tohoto stromu těší velké oblibě.

Tea Tree recenze
Tea Tree

Tea Tree jako bojovník za krásnou pleť

Pokud jsi majitelka aknózní pleti, pak s tebou hluboce cítíme. Je to neustálý boj o to, abys dala svoji pleť alespoň trochu do pořádku. Máloco jí dokáže uklidnit a alespoň trochu zmírnit nepříjemné příznaky, které tento typ pleti provází.

Aknózní pleť jako taková se dělí na dva typy. První – geneticky daný typ pleti, bohužel nezměníš. Tak, jako některé z tvých kamarádek bojují se suchou pletí, která neprodukuje dostatečné množství kožního mazu, ty ses narodila s pletí, která jej produkuje naopak nadbytečné množství.

Póry v kůži nezvládají vylučovat tak velké množství kožního mazu. Ten pak může vytvořit neprostupnou zátku, čímž znemožní normální vylučování mazu z kůže ven. A čím více se ho pak hromadí pod zátkou, tam zákonitě vznikne nevzhledný kopeček.

Dalším důvodem, proč se ti dělá akné, přestože nemáš aknózní a problematickou pleť jsou hormony. Určitě sis všimla, že během dospívání se ti kvůli hormonálním změnám udělal pupínek každou chvilku. Později tyto stavy samovolně vymizí. Vrátí se občas jen před očekávanou menstruací nebo v průběhu těhotenství.

Možná už jsi slyšela něco o tom, že když už se ti udělá nevzhledný pupínek na tváři, měla bys to vydržet a v žádném případě by ses neměla pokoušet o jeho vymačkávání. A nejspíš ses ptala sama sebe, proč by ses měla takového chování raději vyvarovat.

Je to poměrně snadné.

Když pupínek vymáčkneš, podaří se ti odstranit část ztuhlého kožního mazu. Akné ale bývá často o dost hlubší a není tak snadné dostat ven všechen přebytečný maz, který není na povrchu vidět. Můžeš ale podcenit hygienu rukou a do pupínku zaneseš celou řadu bakterií, které jen čekají na svoji příležitost, aby způsobily bolestivý a někdy dokonce velmi nebezpečný zánět (krom toho, že to bolí, jeho léčení pak může trvat i několik týdnů).

V tomto případě je tedy mnohem lepší, když si na prst či vatovou tyčinku kápneš několik kapek Tea Tree oleje a naneseš jej na problematické místo.

Tento olej má opravdu silné antibakteriální účinky, které dokáží zmírnit rozsah zánětu v kůži. Zároveň i počínající pupínek mírně vysuší, takže když se ráno po jeho aplikaci probudíš, pupínek bude najednou mnohem menší.

Samozřejmě bys to s aplikací tohoto zázraku neměla přehánět. Vzhledem k jeho koncentraci je vhodné jím potírat pleť jednou, maximálně dvakrát v průběhu dne.

Tea Tree – Další použití

Jak už jsme zmiňovali v úvodu, tento olej lze využít i pro mnoho dalších účelů.

Určitě znáš ten nepříjemný pocit, když tě štípne komár a několik dní onen vpich protivně svědí. Ano, existuje spousta mastiček, které si můžeš koupit v lékárně a které ti od svědění na chvilku uleví. Pokud ale nemáš lékárnu nikde poblíž, můžeš sáhnout právě po Tea Tree oleji, kterým místo potřeš a voilá – svědění je pryč.

Také ho můžeš použít jako olejíček do koupele či do aromalampy při nachlazení. Jeho výrazná vůně ve spojení s vodní párou má tu moc zabít nejen většinu bakterií ve vzduchu, ale také ti pomůže rychle ulevit od ucpaného nosu.

Můžeš také nakapat několik kapek oleje do svého šamponu pro mastné vlasy. Díky svým účinkům zabrání jejich nadměrnému maštění a tvá hříva bude doslova neodolatelná.

Upozornění

Tak, jako má tenhle malý pomocník spoustu pozitiv, existuje i řada upozornění, které bys při jeho používání neměla brát na lehkou váhu.

V první řadě – tento přípravek je vhodný pouze k vnějšímu použití. Dávej tedy pozor, abys ho omylem nespolkla (v případě, že by ses rozhodla ho použít při kloktání).

Také bys měla nejprve otestovat, zda nemáš na Tea Tree alergii (což je snad ještě horší, než akné). Aby sis byla jistá na 100%, kápni trochu oleje na zápěstí a sleduj, zda kůže nezačíná být podrážděná či zarudlá. V případě že ano, pak by ses měla raději poohlédnout po jiném kosmetickém pomocníkovi.

Pokud máš strach, že by ti příliš vysoká koncentrace látek v oleji mohla ublížit, případně nepotřebuješ používat tak silný koncentrát, pak stačí před každou aplikací smíchat trochu oleje s čistou vodou.

 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.