Domů Tělo & Zdraví Gynekologie Jak si vybrat gynekologa Zatím bez hodnocení.

Jak si vybrat gynekologa Zatím bez hodnocení.

13

Když jdeš poprvé na gynekologii (je naprosto jedno, kolik je ti let) určitě budeš chtít, aby tvůj ošetřující doktor byl co nejšetrnější, nejhodnější atd atd. Ale jak takového doktora vybrat? Někdy to bývá dost náročné, ale je pár faktorů, podle kterých se hodně mladých dívek, které se na gynekologii chystají, řídí.

Jednou z nejspolehlivějších metod, jak správného a vyhovujícího gynekologa nalézt je ptát se. Zeptej se svých známých, kamarádů, kolegyň, spolužaček, matky či starší sestry. Ale hrozí tu riziko, že co vyhovuje jiným, to nemusí vyhovovat tobě.

Další způsobem, kterým se řídí dost dívek, je jít ke gynekologovi, ke kterému chodí jejich matka. Pokud tam tvůj rodič chodí už delší dobu, tak určitě bude dokonale znát tvůj zdravotní stav, rodinnou anamnézu a jiné podstatné věci, což často bývá velkou výhodou.

Pokud tě nějaké zdlouhavé hledání nebaví, můžeš prostě jen navštívit toho nejbližšího doktora, kterého v okolí bydliště máš.

A když si zvolíš někoho, kdo ti vůbec nebude vyhovovat? Není žádný problém si svou kartu vzít a vyzkoušet tolik doktorů, kolik jen uznáš za vhodné.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKdy poprvé zajít na gynekologii?
Další článekCo se děje při první návštěvě u gynekologa
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

13 KOMENTÁŘE

 1. No jo mamka chodí k ženský… ale v celý tom lékařským zařízení to je hnusný maj tam starý věci a doktoři tam jsou nepříjemný :(… a nevim kam bych měla jinak chodit ale sem nechci :(. A kdybych tam už šla, můžu změnit doktora hned po první návštěvě? Děkuji moc.

 2. A ještě bych se teda zeptala, jak často chodit na preventivní prohlídky? Když mi nic nebude a antikoncepci nebudu muset brát? Děkuji :).

 3. no, pokud nebudeš mít žádné problémy, tak jednou za půl roku… samozřejmě, pokud bys nějaké měla, tak podle potřeby:)

 4. Ahoj mers,
  Vždy jsem chtěla chodit k ženské tedy gynekoložce. Ale v našem městě je snad 20 gynekologů a žádná gynekoložka! Mamka mě chce dát k jejímu gyndaři a já k chlapovi nechci. Mamka říká že do jiného města dojíždět nebudu. Co mám dělat? týna

  • Ahoj,

   já být tebou, tak se ke chlapovi vážně nebojím, oni jsou často o dost lepší než ženy, i když to také není pravidlem. Zkus si promluvit s mamkou, že se k chlapovi stydíš a že bys raději chodila k ženě, protože ti to přijde dost intimní a zkrátka nejsi zvyklá. Jinak s tím asi bohužel nic nepůjde provést, tvoje mamka má pravdu v tom, že je lepší mít doktora blízko:)

 5. Já bydlím v Děčíně a moje mamka chodí k chlapovi,který je podle ní úplně skvělej, ale už nepřijímá…Celkem je tady 11 doktorů z toho jsou 4 chlapi a 7 žen – a nikdo normální už nepřijímá…co mám dělat? Dekuji.K

  • Hodně doktorů přijímá pacienty, protože jsou příbuzní jejich starších klientů (pacientů). Zkus tam zavolat ke gynekologovi tvé mamky, jestli by tě nevzal.

 6. Ahoj, chtěla bych se zeptat. U gynekologa jsem ještě nebyla, ale chystám se tam.. jsem panna a chtěla bych předepsat HA, myslíte si, že mi budou dělat i nějaká vnitřní vyšetření, když nemám žádné problémy?

 7. Ahoj, taky asi brzy pujdu na gynekologii ale nevim jiste jestl itam mam jit. Mam takovy problem: mam asi dva roky vytok, tery postupne hrudkuje a tmavne. Posledne jsem dostala menstruaci a/mam ji silene nepravidelnou. Asi tyden pred prvni menzes jsem mela silene krece, kvuli kterym jsem musela zusrat dva dny doma. Mam jit radsi na gynekologii? Je mi 12 let a na gyneko. se asi nebojim. Prosim odpovezte co nejdrive. Dekuji.

 8. Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Vědí rodiče všechno o mojí první návštěvě gynekologa? Jako, jestli jim to ten doktor řekne nebo tak. Děkuji

Diskuze je uzavřena.