Jak vybrat náušnice, aby ti slušely? 5/5 (1)

stribrne_nausnice_dlouheJak vybrat náušnice, aby ti slušely? Zda zvolíš zlaté nebo stříbrné náušnice je čistě a jen na tobě. Náušnice jsou totiž jeden z doplňků, který nosíme snad úplně všichni a jen tak „kecat“ si do toho nenecháme. Často ve výběru ale dívky chybují, protože nad tím jen mávnou rukou a vyberou si jen podle toho, co se jim zrovna líbí. Je fakt, že výběr podle toho, jak se ti daný šperk líbí je určitě ten nejdůležitější, ale je taky nutné přihlédnout k tomu, jaký máš obličej, co ti bude slušet a co se hodí. Navíc náušnice a šperky celkově dokáží udělat s outfitem zázraky – z  nezajímavého trička se stane zajímavé nebo k němu můžeš šperky obměňovat a mít tak tričko, které vypadá i po sté jinak a jinak.

Mám kulatý obličej 

Pokud máš kulatý obličej, je jasné, že při výběru šperků můžou nastat problémy – některé náušnice dokáži obličej ještě více rozšířit nebo zkrátka zvýrazní to, co zvýraznit nechceme. Ideální je vybírat si náušnice delší, neboj se výraznějších barev nebo tvarů. Visací náušnice, trojúhelníky, hvězdičky – proč ne? Vyhni se ale velkým kruhům, které kulatost mohou podpořit.

Mám oválný obličej 

K tomu snad už není co dodat. Oválný obličej patří k těm nejvýhodnějším, které můžeš mít, protože mu sluší takřka všechno a při výběru se už nemusíš zabývat tím, jaký tvar obličeje máš. Stříbrné nebo zlaté náušnice, kruhy nebo malé pecičky – vol podle toho, co se ti líbí nebo podle toho, co máš zrovna na sobě. Na co dát pozor jsou hodně dlouhé náušnice, které mohou obličej nehezky protahovat.

Mám hranatý obličej 

Hranatý obličej potřebuje zjemnit, hlavně když je to skutečně hodně výrazné. Proto jsou ideální náušnice jemné, je jedno zda větší nebo menší. Nevadí ani kruhy, ale vyhýbej se hodně ostrým tvarům jako jsou trojúhelníky nebo třeba takové čtverce. Jinak se nic nezkazí nenápadnými perličkami, ani delšími visacími náušnicemi.

Jak vybrat barvu? 

Pokud si nechceš vybrat zrovna z náušnic zlatých nebo stříbrných, ale raději koukáš po bižuterii, kde je barev a kombinací skutečně spousta, nemusí ti sedět každá barva. Ideální je vybírat světlejší náušnice pro tmavší typy a naopak. Hlavně se tedy díváme na barvu vlasů, aby náušnice nezanikly, protože u nějakých pěkných kousků by to byla skutečně škoda.

Koukej i na zbytek oblečení 

Šperky by neměly jen slušet, ale také mezi sebou ladit. Co z toho když máš úžasné výrazné náušnice a vezmeš si k nim úžasný výrazný náhrdelník – je nutné volit s citem, aby se šperky mezi sebou netloukly – pak totiž nevynikne ani jedno.

Zlato nebo stříbro? 

Jak už bylo řečeno hned na začátku – zda zvolíš zlaté nebo stříbrné náušnice je čistě a jen na tobě. Někdo dává přednost zlatu, někoho víc zaujme stříbro – co nedoporučuji a na co si dát pozor je kombinace těchto dvou kovů. Je sice originální a často i docela pěkné, když to jemně zkombinuješ, ale opět zde platí to, že méně je často více a proto je nejlepší vybrat si jeden materiál, který si daný den zrovna vezmeš, místo toho, aby sis vzala výrazné stříbrné náušnice se zlatým náhrdelníkem.

Stribrne_nausnice

Stribrne_nausnice_krouzky

Nausnice_souprava

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

14 komentářů

 1. Kkrásný článek , jen bych chtela říct také svůj názor , dříve jsem kruhové náušnice zbožňovala , ale teď je nemůžu nosit. Ale co teď miluju jsou pánské náušnice kostky atd. Ale pak je divný , když tvůj nejlepší kámoš ma stejný. A také jsme se velice oblíbila dlouhé/velké vystaci náušnice buď peří , trojúhelníky nebo jiné tvary náušnice prostě miluju ♡ .
  Promiň že jsem napsála tak divný a nesrozumitelný komentář , ale takt to jsem to po přečtení citila

 2. Hezký článek :) S náušnicema si hlavu moc nedělám, od malička jsem měla malé zlaté kroužky s červeným kamínkem, které nosila přede mnou máma. Potom mi už byly malé a tak jsem dostala k 13 narozeninám opět zlaté, tentokrát s vyrytými ornamenty. A ty mám doteď :)

 3. Pěkný článek. Na něco mám ale jiný pohled – zlato a stříbro si dle mého názoru člověk nemůže vybrat, jak chce, ale musí volit podle odstínu pleti.

 4. Fajnový článek :)…já takové náušnice ale nenosím, miluju roztahováky. Svůj první roztahovák jsem měla ve 14 letech a nemůžu si své uši bez nich představit :D. Jeden čas jsem si je i sama vyráběla. Ale uznávám, že občas mi je líto, že si ty typické náušnice nemůžu vzít, protože mi vypadávají :/

 5. Mám oválný obličej, takže si můžu koupit náušnice jaké chci, což je hodně velká výhoda :) Strašně ráda nosím vysací náušnice, nosím brýle, takže si myslím, že mi to nějak doladí k těm brýlím :) Bez náušnic neudělám ani krok :D

 6. Mám oválný obličej, takže si můžu koupit náušnice jaké chci, což je hodně velká výhoda :) Strašně ráda nosím vysací náušnice, nosím brýle, takže si myslím, že mi to nějak doladí k těm brýlím :) Bez náušnic neudělám ani krok :D

 7. Já miluju kamínky! Úplně nejradši nosím ve všech dírkách stejné. Mám na levém uchu tři dírky a na pravém dvě a hrozně ráda nosím ve všem pěti dírkách stříbrné kamínky. Vypadá to úžasně jak se to leskne :3 Dále taky miluju vysací, hlavně peří :3

 8. Já mám obličej kulatý a nikdy jsem na sobě kruhové náušnice ani neměla, i když to byl velký boom v mojí asi 4. třídě. Teď zpětně vidím, že bych v nich stejně vypadala pěkně blbě.. :D
  A mám ráda jak zlato, tak stříbro. :)

 9. Ke kulatému obličeji se nejlépe hodí visací spíše delší náušnice. Z vlastních zkušenosti mohu říct, že všechny ostatní vypadají škaredě a obličej jen rozšiřují a to zvláště perly a drobné kamínky.

 10. Taky mám kulatější obličej a ty delší náušničky mi sedí lépe

 11. Taky mám kulatý obličej takže spíš nějaké delší ale jinak jsem studený typ takže mi víc sluší stříbro.
  Jinak nejlepší blog na kterém jsem kdy byla. Vydržela bych tady číst i hodiny. 😁

 12. S.B. slovo
  fér

 13. Já mám nejraději kruhové nebo pecky. Ať už s nějakým trhlým motivem, nebo jen jednoduché perličky. Veru

TOPlist