Domů Ostatní Jak začít hrát na kytaru, jak se naučit akordy na kytaru ...

Jak začít hrát na kytaru, jak se naučit akordy na kytaru 5/5 (1)

0

Jak začít hrát na kytaru

Předpokládejme, že byste chtěli příspěvek na blogu s názvem „Jak začít hrát na kytaru“

Začít hrát na kytaru může být obtížný úkol, zejména pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti s hudebními nástroji. S trochou trpělivosti a praxe se však může naučit hrát na kytaru každý. V tomto příspěvku na blogu vám poskytneme několik tipů, jak začít hrát na kytaru

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba při učení se hře na kytaru udělat, je pravidelné cvičení. Důležité je také snažit se najít si pohodlnou polohu, ve které budete nástroj držet, a při brnkání na struny používat trsátko. Kromě toho je užitečné naučit se několik základních akordů, než se pokusíte zvládnout složitější písně.

TIP: Nejlepší online kurz kytary

Jak se naučit akordy na kytaru

Jedním z nejdůležitějších aspektů hry na kytaru je naučit se akordy. Akordy jsou jednoduše dva nebo více tónů hraných společně. Lze je hrát buď unisono, nebo arpeggiovaně, což znamená, že se noty hrají postupně, aby vytvořily plynulý zvuk. Existuje mnoho různých typů akordů a každý z nich má specifický zvuk. Abyste se naučili hrát kytarové akordy, musíte nejprve pochopit, co to jsou a jak fungují.

Nejjednodušší způsob, jak se začít učit kytarové akordy, je najít si akordovou tabulku. Tyto tabulky ukazují všechny možné hmatníky pro každý akord a také noty, které akord tvoří. Jakmile si najdete tabulku akordů, věnujte nějaký čas seznámení se s nimi. To vám pomůže pochopit, jak jsou jednotlivé akordy postaveny a jak znějí.

Jakmile získáte základní znalosti kytarových akordů, můžete je začít cvičit. Začněte hraním jednoduchých písní, které používají pouze několik akordů. Jakmile se v tom budete cítit pohodlněji, můžete do svého repertoáru přidávat další akordy. Existuje nekonečné množství písní, které se můžete naučit hrát pomocí akordů. Nespěchejte a užívejte si proces učení nových akordů a rozšiřování svých hudebních obzorů.

 

Jak naladit kytaru

Pro mnoho začátečníků se může zdát ladění kytary náročné. S trochou cviku a trpělivosti je však snadné kytaru naladit! Zde je několik tipů, jak naladit kytaru:

  • Nejprve se ujistěte, že je kytara ve správné poloze. Struny by měly být napnuté, ale ne příliš těsné.
  • Dále použijte ladičku, která vám pomůže najít správný tón pro každou strunu.
  • Jakmile víte, jaký tón by měla každá struna mít, stačí ji na tento tón naladit. Nezapomeňte ladit pomalu a opatrně, abyste nepoškodili struny.

 

Jak naladit kytaru bez ladičky

Pokud hrajete na kytaru, dříve nebo později se dostanete do situace, kdy nemáte ladičku a potřebujete naladit kytaru. Ať už je to proto, že jste ladičku ztratili, vybila se vám baterie, nebo se prostě snažíte ušetřit peníze tím, že si ji nekoupíte, existuje několik možností, jak ji naladit bez ladičky.

Při ladění kytary bez ladičky je nejdůležitější mít na paměti, že je třeba ladit vždy jedním směrem. Pokud naladíte strunu příliš vysoko, bude znít ostře a bude třeba ji doladit. Pokud ji však naladíte příliš nízko, bude znít ploše a bude třeba ji naladit nahoru. Podle mnoho profesionálních kytaristů považuje za nejlepší způsob, jak naladit kytaru bez ladičky, použití jiné kytary, která je naladěná.

 

Ladíme bez ladičky

Pokud nemáte po ruce jinou kytaru, můžete také použít klavír nebo klávesy. Jednoduše najděte tón, na který chcete strunu naladit, a strunu vybrnkejte za současného stlačení příslušného tónu na klávesnici. Můžete také použít ladičku, ale ta se v obchodech špatně shání.

Jakmile najdete jinou kytaru, klavír nebo klaviaturu, na které můžete kytaru naladit, dalším krokem je skutečné naladění strun. K tomu budete potřebovat ladičku. Začněte tím, že strunu rozezvučíte a pak ji podržíte na pátém pražci. Při držení struny na pátém pražci strhněte strunu a pak otáčejte ladicím kolíkem, dokud se oba tóny neshodují. Tento postup opakujte pro všechny struny na kytaře.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.