Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Jak zdravě zhubnout ...

Jak zdravě zhubnout 5/5 (6)

0

Dnes si povíme o tom, jak zdravě zhubnout. Ano, ano, takových článků je tu mnoho, ale já mám jiný způsob, než ostatní. Ráda bych se s Vámi podělila o můj příběh, jak jsem zhubla a hlavně proč.

Já jsem před rokem vážila něco okolo 90 kg a teď vážím cca 56 kg. Podle některých lidí, když vidí fotky mého břicha, řeknou, že jsem anorektička. Lidem se hold nezavděčím. Zhubla jsem z těchto důvodů:

 • Kvůli focení /byla jsem na sebe hrdá ,spíš mi nevadilo, že jsem byla obéznější. Ale když jsem  se koukla na moje fotky ještě před rokem, tak jsem si řekla, že to musím změnit./
 • Můj druhý důvod bylo oblečení /Předtím jsem se do skoro ničeho nemohla nacpat a teď na mě to oblečení visí jak na věšáku. Tedˇsi musím kupovat menší a menší oblečení, před tím jsem musela kupovat o několik čísel větší oblečení./

Jak zdravě zhubnout?

Základ je rozhodně upravit tvůj jídelníček. Omezit fastfoody, chipsy, pizzu a slazené pití. Na začátek doporučuji začít pít neochucenou vodu, klidně i minerálku. Co má tvůj jídelníček obsahovat a co rozhodně ne?

 • Zeleninu a ovoce, bylinky
 • Čistou neochucenou vodu, minerálku
 • Bílý jogurt, klidně i trochu samotného mléka, ničemu to neuškodí
 • Celozrnné pečivo
 • Rozhodně se vyvaruj fastofoodům (jak jsem psala), sladkým nápojům, uzeniny, OMEZIT máslo a sádlo , salámům ,atd…

Tato informace tě překvapí, ale k zhubnutí ani není potřeba cvičení. Úplně stačí upravit jídelníček a držet se toho,a snažit se udržet tvoji aktuální váhu. Ovšem tím, že si zacvičíš ničemu neuškodíš.

Můj dojem je takový, že zhubnout (klidně jenom 10 kg) dá hodně práce a musíš zabrat, sama jsem si to zažila. Je to fyzicky i psychicky velmi náročné.

Pár tipů na začátek:

 • Popros tvoji kamarádku, nebo klidně nějakou dívku z tvé rodiny o pomoc. Ať tě hlídá, aby ses dokázala hlídat a nevyjedla půlku ledničky.
 • Najdi si motivaci, nějaký důvod, co tě donutí k zhubnutí.
 • Pokaždé, když zhubneš 10 kilo, dojdi si koupit nějaký pěkný kousek oblečení.
 • Zkus hubnout třeba s kamarádkou, ať v tom nejsi sama.

To je vše, více ti neporadím. Mně k zhubnutí stačilo pouze to, co jsem zde napsala. Mně to trvalo rok, ale tobě to může trvat víc, nebo i míň, to záleží jenom na tobě.

Jak tedy zdravě zhubnout a udržet si váhu?

Zdravé hubnutí není o módních dietách nebo doplňcích stravy, které slibují rychlé výsledky. Jde spíše o to, abyste provedli malé změny ve svém životním stylu, kterých se budete moci dlouhodobě držet.

Zde je několik tipů, jak zdravě zhubnout:

1. Jíst zdravou stravu

Zdravá strava zahrnuje dostatek ovoce, zeleninu, celozrnné potraviny, libové bílkoviny a zdravé tuky. Důležité je také omezit zpracované potraviny, sladké nápoje a červené maso.

2. Pravidelně cvičte

Pravidelné cvičení je důležitou součástí hubnutí a udržení váhy. Po většinu dní v týdnu se snažte o alespoň 30 minut aerobní aktivity střední intenzity.

3. Dostatek spánku

Dostatek spánku je pro hubnutí a celkové zdraví zásadní. Většina dospělých potřebuje 7-8 hodin spánku za noc.

4. Změňte zdravý životní styl

Kromě zdravé stravy a pravidelného cvičení vám mohou pomoci zhubnout a udržet si váhu i další změny životního stylu. Patří mezi ně snížení stres, hydratace a zvýšení úrovně aktivity.

I malé změny v životním stylu mohou vést k trvalému snížení hmotnosti v průběhu času. S odhodláním a úsilím můžete dosáhnout svých cílů v oblasti hubnutí a zlepšit své celkové zdraví.

Zdravé hubnutí za týden

Rychle a bezpečně zhubnout lze díky několika jednoduchým změnám životního stylu. V tomto článku se podíváme na to, jak toho dosáhnout.

Snížení počtu kalorií je skvělý způsob, jak zhubnout, ale přílišné omezení může být kontraproduktivní. Příliš nízký příjem kalorií může způsobit ztrátu svalové hmoty, která se může vést ke zpomalení metabolismu a přibývání na váze.

Častější konzumace menších jídel vám může pomoci zhubnout. Pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi a snižuje návaly hladu.

Vyřazení sladkých nápojů, jako jsou limonády a ovocné šťávy, je také skvělým způsobem, jak snížit příjem kalorií. Nahrazení vodou nebo neslazený zelený čaj je dobrý způsob, jak zůstat hydratovaný a snížit množství kalorií.

Dalším skvělým způsobem, jak zhubnout, je zvýšení fyzické aktivity. Nejlepší je kombinace kardiovaskulárního cvičení a silového tréninku.

Klíčem k hubnutí je vytvoření kalorického deficitu. Toho lze dosáhnout snížením příjmu kalorií, zvýšením fyzické aktivitynebo kombinace obou. Pomocí několika jednoduchých změn životního stylu můžete zhubnout rychle a bezpečně.

Pokud chcete rychle zhubnout, je důležité, abyste tak učinili zdravým způsobem. Nárazové diety a jiné formy extrémního omezování kalorií jsou nejen neúčinné, ale mohou být i nebezpečné.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.