Domů Tělo & Zdraví Jak zvednout sebevědomí, Díl I. ...

Jak zvednout sebevědomí, Díl I. 5/5 (1)

8

Určitě každá mladá slečna o sobě pochybuje, určitě na sobě i ty, i já můžeme najít strašnou spoustu chyb, strašnou spostu toho, co by mohlo být lepší. Ale je to potřeba? Určitě se dej do čtení, pokud i ty máš nízké sebevědomí, nebo o sobě prostě často pochybuješ…

Každá jsme jiná a každá také máme jiné chybičky, ale to co si neuvědomuje mnoho dívek je to, že každá máme i své přednosti a právě těmi bychom se měly zabývat.

Mít velká prsa, malá prsa, velký nos, velký zadek, tlusté bříško, ošklivé nehty nebo akné ještě není konec světa, stačí to prostě a jednoduše hodit za hlavu.

Moje rada proto zní: Zkus si stoupnout před zrcadlo, nahá, ve spodním prádle nebo jakkoliv oblečená a nalezni své přednosti. Určitě je máš, každá máme své plus. Určitě budeš mít krásné oči, nos tak akorát, hezkou postavu, hezky vytvarované bříško, hezké nehty nebo jen hezký tvar pusy. Všímej si toho na svém těle, nezabývej se jen těmi nedostatky.

Usměj se na sebe v zrcadle a řekni si: „No, vždyť to není tak hrozné (Mohlo to být i horší)“.

Možná i takhle drobnost tvému tělu a psychice a tomu jak se vidíš pomůže.

Co se týče mě, tak já sama se v zrcadle vidím spíše pozitivně. Mám dny, kdy před zrcadlo raději ani nejdu, abych se nemusela litovat, ale pak mám zase dny, kdy si řeknu, že mi to vlastně docela sluší a hned mám lepší náladu.

A co ty? Jak si vidíš v zrcadle? Připadáš si hezká, nebo spíš obyčejná? Jaké jsou tvé přednosti? Na co jsi pyšná na svém těle?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVlasy Clip-in
Další článekTřpytky, kam se podíváš…
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

 1. Nesnášim svoje tělo a tlustý krk, ale když tak o tom přemýšlím, mám modré oči, o kterých hodně hnědookých slečen sní, a taky blonďaté vlasy od přírody. A taky pěkně hubené ruce a lýtka. Takže snad nejsem tak ošklivá :)

 2. Já teda až na postavu (fakt bych s tím měla začít něco dělat) jsem spokojená.. :-) Když mi teď docela dost kluků říká, že mi to sluší, tak to potěší. A zvedne sebevědomí. nějaký chybky už fakt neřeším. ;-) Pyšná jsem na modro-šedé oči, které jsou fakt originální a ještě jsem s tím nikoho neviděla. A baculatý nos. :-) Ne žádná skoba. Ale někomu zase sluší.. O tom to celý je. :-)

 3. já si moc hezká nepřipadám až na oči. docela by mě zajímalo jaký to je když vám někdo řekne že vám to sluší

 4. Já si o sobě myslim, že jsem celkem hezká, ale pakk když jsem někde ve škole nebo jinde, tak ten pocit mizí…….Vám se to nestává?

 5. Já se mám ráda taková jaká jsem. Měla jsem hodně mindráků. Myslela jsem si, že mám velký nos ( Samozřejmě jsem měla ve zvyku zveličovat, jako asi každá). Nelíbilo se mi moje břicho a teď mi i kámoši (s holkama sem se nikdy moc nebavila.) Závidí moje pevný břicho.Příjdu si hezká. I když jsem trochu zmužněla, když jsem začala spolu s kamarádama posilovat. Mám z toho radost :)

 6. Já se naprosto nesnáším
  Vždycky když si začnu připadat hezká tak se přiřítí má starší ségra a řekne že jsem přibrala nebo mi narostl zadek a špeky nebo mi srostlo obočí atd.
  Nemám to moc lehke

 7. Hledám články o sebevědomí nějakou dobu…… Jsou tam rady typu nikdo není dokonalý, vždyť jsme všechny krásné a chytré. Je to smutné je mi 17 a před 2 měsíci jsem se rozešla s přítelem s kterým jsem chodila 2 roky. pořád ho miluju, urovnala bych to,ale on se stěhuje!!!! Daleko od města kde bydlím! Za ty dva měsíce jsem přibrala 5 kilo ja vím je to hodně ale začala jsem cvičit každý den si říkám já to dokážu budu krásná a dokonalá i beztoho debila jenže po víkendu přijdu do školy a tam on a plno mých o hodně hezčích „kamarádek“ a moje sebevědomí spadne opět k nule a pořád dokola……
  Tohle bylasi jeden z nej článků cojsem četla díky moc

Diskuze je uzavřena.