Jak zvětšit prsní svaly u žen aneb pomůže cvičení? 5/5 (1)

Jak zvětšit prsní svaly u žen aneb pomůže cvičení? Někdo označuje tohle tvrzení za pouhý mýtus, jiný na něj nedá dopustit. Takže jak to vlastně je? Můžu mít větší prsa, když budu cvičit, nebo je to jenom předem ztracený čas?

Odpovíme si hned na začátku: rozhodně to není ztráta času. Hrudník jako Pamela mít sice nebudeš, ale zbytečné to není. Podle vědeckých průzkumů lze vytrvalým a hlavně správným posilováním prsních svalů zvětší velikost podprsenky až o jedno celé číslo.

Jak zvětšit prsní svaly u žen aneb pomůže cvičení?

Jak zvětšit prsní svaly u žen aneb pomůže cvičení?

Na chlapy to funguje taky

Kdo tvrdí, že to nejde a že na prsou žádné svaly nejsou, ať se laskavě mrkne do posilovny. Kdyby to vážně byla pravda, tak kde by pánové brali ty své vyrýsované figury s dvěma pěknými polokoulemi na hrudníku? Ha! A mám vás!

Do takového extrému to samozřejmě asi chtít dohnat nebudeš, nicméně platí, že když svoji prsní tkáň tak trochu „přifoukneš“ zespodu, rozhodně to půjde poznat. Dej si ale pozor, na hrudníku máme jen tzv. malý sval, takže je třeba se vyvarovat příliš dlouhému a náročnému cvičení nebo dokonce zvedání neúměrného závaží. Ale to se ti s mými radami stát nemůže, takže v klidu. Mám to vyzkoušené.

 

TIP: Přečti si také –  ULTIMÁTNÍ NÁVOD NA ZVĚTŠENÍ PRSOU

 

Jak zvětšit objem prsou díky správným cvikům

Už předem ti můžu říct, že s vlastní váhou a deseti minutami denně si nevystačíš. Bude to chtít trochu zamakat. Aspoň 3-4x týdně po dobu 20 minut. A pokud všechno navíc doplníš 2x týdně lekcemi plavání, můžeš se na pěkné výsledky těšit zhruba za čtvrt roku. Ale žádné flákání, jinak to fungovat nebude :)

Ty nejlepší cviky pro velká prsa

Tak, a teď už si dáme ty slibované cviky. Začneme pěkně zlehka.

Jak zvětšit prsní svaly u žen aneb pomůže cvičení?

Ruce proti sobě, jako když cvičíš jógu

Pokud ses někdy náhodou objevila na nějakém kurzu tohohle zvláštního cvičení, určitě budeš tuhle pozici znát. Stačí se postavit nebo posadit tak, abys měla rovná záda. Klidně ze začátku mrkni do zrcadla, zvláště v ramenech se naše generace ráda kulatí, fakt.

Dlaně spoj před hrudníkem tak, abys měla lokty co nejdál od těla a ve vodorovné poloze. Silně zatlač rukama proti sobě, napočítej do deseti a povol. A jak často opakovat? Pro začátek nejmíň desetkrát, časem se snaž dostat ke čtyřem sériím po deseti cvicích. Ale opatrně- dá se to, ale rychle od toho bolí ruce.

Kliky o stěnu

Jo, taky jsem takové cvičení ve škole nesnášela, ale co naplat. Navíc tě naučím trik se vzpíráním o stěnu, takže nemusíš nikde doma lovit podložku a cítit se trapně.

Dlaněmi se opři o stěnu tak, aby tvoje prsty končily zhruba v úrovni brady. Odstup, abys měla ruce plně natažené. Vystrč lokty do stran. Připravená? Tak teď vydechni a pomalu se přibliž ke stěně – podrž lokty a jdi, kam až to půjde. Není třeba, abys hned napoprvé líbala omítku, ale neboj se ani, když ruce trochu bolí. Je to třeba. Nadechni se a protitlakem na lokty se vrať do výchozí polohy. Fuška, co? Tak ještě dvacetkrát – nebo aspoň pro začátek tolikrát, kolikrát vydržíš ideálem jsou 4 série po dvaceti cvicích. To už je slušné fitko!

Jak zvětšit prsní svaly u žen aneb pomůže cvičení?

Zabav tátovi činky (nebo aspoň petky s vodou)

Naše svaly potřebují výzvu, aby ze sebe vydaly to nejlepší a ty prsní vážně nejsou výjimkou. Začni s činkami jednoručkami o půl kile každá (nebo stejně velkými PET lahvemi naplněnými vodou), časem přejdi na kilovky. Lehni si na koberec pěkně na záda, činku v každé ruce a rozpaž.

Máš? Takže s výdechem pomalu zvedni ruce nad hlavu a s nádechem se vrať zpět. Udržuj lokty neustále napnuté, jinak to nebude mít efekt. Zopakuj dvacetkrát. Ideálem jsou tři série po dvaceti cvicích.

Účinek ještě zůstaneme

A je tu poslední cvik. Jj, čtyři vážně stačí. S činkami si teď sedni na gymnastický míč, taburet nebo na cokoliv, kde si nemůžeš opřít záda a budeš je muset udržovat pěkně rovně. Rozpaž ruce a pokrč je v loktech tak, abys měla činky na úrovni očí. Bude to vypadat trochu jako písmeno U s hlavou uprostřed.

Vydechni a zvedni činky nahoru jako to dělají ti borci na fotkách z posilovny. S nádechem dej zpět. Pro začátek začni s dvaceti kousky, postupně to rozšiř ještě třikrát – stejně jako v předchozím případě.

Můj tip: Já vím, že je trochu otravné, když ti někdo pořád říká, jak máš u toho všeho cvičení ještě dýchat, ale má to svůj smysl. Svaly tak líp pracují a rychleji rostou a to přece jde, že jo?

A jak je to s tím plaváním? Dobrou zprávou je, že při plavání si zpevníš celé tělo a nejenom ona vytoužená prsa, což je rozhodovaně fajn. Ale chce to alespoň dvakrát do týdne intenzivní půlhodinku, jinak to nemá smysl.

Jak si doma zvětšit poprsí správným postojem

Pokud chceš velká prsa hned, prozradím ti malý trik – narovnej se. Jo, jako bych slyšela svou matku, ale je to sakra pravda. Schválně se na sebe podívej do zrcadla z profilu. Co vidíš, když stáhneš ramena dozadu a úplně narovnáš záda? Jasně, rozhodně větší prsa. Takže tenhle postoj natrénuj pěkně s knížkou na hlavě jako ve starých knížkách a máš už napůl vyhráno. Fakt to pomáhá, za to ručím.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist