Jsi na internetu v bezpečí? Zatím bez hodnocení.

Když jsem dneska pročítala internetové zprávy, zaujala mě jedna z nich, ve které se psalo, že mladé slečny a děti na internetu se často nechají napálit falešnými internetovými celebritami. Pojem fake profil je snad znám už každému z nás – jedná se o falešnou, nepravou identitu člověka, který se ve virtuálním světě vydává pomocí fotek, jména nebo statusů za někoho jiného než kým ve skutečnosti doopravdy je. Na internetu se totiž informace špatně ověřují a na rozdíl od osobního setkání si nemůžeš jen tak zjistit, s kým si doopravdy píšeš. I tenhle fakt je velkým problémem sociálních sítí, jako je třeba facebook, kde si lidé zakládají profil své oblíbené celebrity (nebo zkrátka někoho známého) a vydávají se za něj.

Co je na tom nejhorší? Že spousta lidí, jim bez problémů uvěří, nebojí se jim říct i osobnější informace a to se týká právě dospívajících. Snad už každá mladá slečna vlastní svůj notebook nebo má alespoň občasný přístup na internet a někdy se naivita ukáže velkou chybou, která může skončit hodně špatně.

Na novinkách.cz si můžeš přečíst článek  a zkouknout video o tom, jak se objevil fake profil E. Farné a jak si dopisoval s jednou dvanáctiletou slečnou. Stejně tak se objevují i informace o tom, že díky seznámení po internetu došlo k únosům, ublížením nebo dokonce k vraždám (např. zde )

Pokud i ty se denně na internetu pohybuješ, ráda se seznamuješ s cizími lidmi a navazuješ nové kontakty, je doopravdy nutností být co nejvíc opatrná. Proč? Protože stejně jako ve skutečném životě, i na internetu se pohybují i zlí nebo psychicky nemocní lidé, kteří to s tebou nemusí vůbec myslet dobře a to, že se ti líbí, jak píšou, neznamená, že takoví skutečně budou. Proto bys nikdy nikomu neměla jen tak bez ověření sdělovat svoje osobní informace.

Jak už seznam radí, pokud se chceš s někým setkat a nejsi si jistá, jestli je to skutečně on, ať ti pošle svou fotku, kde drží cedulku se svým jménem, tvým jménem a datumem. Taky se nikdy s cizími lidmi nesetkávej večer po setmění na neznámých místech a nejlépší setkání je mezi lidmi na veřejnosti. Nejde jen tak o nějakou hloupost, jde o tvůj život a o tvé zdraví, protože i když můžeš potkat sto lidí, kteří jsou hodní a milí, nemusí to tak být věčně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. FloSii McCartney

    Tenhle článek mi připomněl tohle video http://www.youtube.com/watch?v=wXFI9pCE2pI&feature=plcp :D

  2. proto na celebrity používám Twitter – pokud je celebrita PRAVÁ , zobrazí se tam modrá fajvka :D

  3. Dobrý nápad na článek (a důležité téma). Já jsem jednou narazila na nějakou osobu (anglicky píšící), která se vydávala za manželku jednoho muzikanta a psala o jejich vztahu, o něm atd. Měla na tom postavené celé stránky! Přitom to byl očividný fake, ale to oddané fanynky poznat nemusely. Jojo, lidi udělají lecos. A lecko se pak napálí.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist