Domů Trendy & Fashion Nakupování Kdy začít nakupovat k Vánocům? Zatím bez hodnocení.

Kdy začít nakupovat k Vánocům? Zatím bez hodnocení.

14

Za chvíli bude konec října a už jen necelé dva měsíce a bude to zase tady! O čem mluvím? No přeci o Vánocích. Nevím, jaké události a vzpomínky máte s Vánoci spojené vy, každopádně já si vždycky vzpomenu na dobrý jídlo, spoustu lidí (a návštěv) a v neposlední řadě i na paniku a zmatek při nakupování dárků. Tohle totiž vůbec nepatří k mým oblíbeným činnostem a s dárky mám obecně docela problém a nikdy nevím, co komu koupit.

I kvůli tomu jsem se Vánoci začala zaobírat takhle brzy, protože na to zkrátka potřebuji hodně času a navíc podzim je podle mě nejlepší chvíle kdy začít. I proto jsem se rozhodla napsat tenhle info článek, který možná pro spoustu z Vás nebude nic extra, ale jestli někdo panikaří stejně jako já, můžeme se litovat a poradit si navzájem.

Slevy

Na podzim je skvělá ta věc, že jsou slevy a to právě nejvíce v obchodech s oblečením a s doplňky a to se pak dárky pro ženy skvěle nakupují, co si budeme povídat. V těchto slevách vždycky nakupuji nějaké ty šály, kabelky nebo různá trička (většinou pro mamku nebo sestru). Nejlepší na tom je, že nemusíte pospíchat, protože víte, že je teprve září/říjen a máte neomezeně času, pak se přiznám, že si to nakupování vcelku užívám.

Internet

Dárky na internetu nakupuji poměrně často, protože vyjdou často o hodně levněji než v klasických kamenných obchodech. Co je ale dobré si uvědomit je, že ne všichni prodejci jsou poctiví a skvělí a že ne všichni dodržují termíny. Už se mi tak párkrát stalo, že jsem dárek objednala těsně před Vánoci a přišel o pár dní déle, což není nic skvělého, potom to vysvětlovat.

Ať už dárky budeš nakupovat na jakékoliv stránce na internetu, ať už na e-bay nebo na www.dekuji.cz či na jiných českých (či zahraničních) e-shopech, neotálej zbytečně dlouho. Je podle mě mnohem lepší mít dárek koupený dřív, než se strachovat o to, kdy a jestli vůbec dorazí.

 Ptej se

Jaká je další skvělá věc na tom, když začneš přemýšlet nad dárky s předstihem? Můžeš se lidí ve tvém okolí nenápadně vyptávat, co by si přáli a je to mnohem méně nápadnější než kdyby ses ptala týden před Vánoci. Dárky k Vánocům by měly být praktické, měly by se hodit a líbit se a právě nejlepší jak na ně vyzrát je na rovinu se zeptat (nebo nenápadně vyzvídat).

Jak jsi na tom s dárky ty? Kdy je začínáš kupovat? 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekUzlíkový cop + (foto)návod
Další článekMiss Sporty: Eyeliner
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

14 KOMENTÁŘE

 1. Mers já už jsem s nakupováním začla.Ted mi sice pár napádu padlo,takže nevím co kupovat.Mers nevíš co koupit rodičům?Byla bych ti vděčná za jakoukoliv radu,nebo tip,co kupuješ ty.

  • Určitě tu ještě články o výběru dárků budou. Já třeba mamince kupuju šperky nebo knížky, protože oboje má ráda. U táty mám vždycky problém, ale něco vymyslím:D

   • Sice nejsem Mers, ale určitě ti můžu říct, co kupuju já :)
    Tákžé…
    Mamka: Pro mamku vždycky koupím nějaký ten šampón, voňavku apod.
    Taťka: Poslední roky mu kupuji nějaké legrační dárky typu lampičky s AngryBirds apod. :)
    Brácha – mladší-10 let: Tomu koupím nějakou blbost z hračkářství ;)

    • Také mohu prozradit, co jsem nakoupila:)
     Mamka: vybrala jsem kabelku, objednala jsem ji z USA, je již zaplacena, ale ještě mi nedošla:D tak snad příjde. Ještě jsem koupila náušnice na http://www.sperkovnictvi.cz – můj nejoblíbenější obchod, na šperky jsem ujetá:D a pro mamku to je vše.
     Taťka: taťkovi ještě nic nemám, ale 17.11. jedu do Parndorfu (veliký obchodní středisko v Rakousku, možná znáte:)), tak tam snad něco vyberu a i bráchovi musím něco vybrat. Ale abych dala ten tip, tak nějakej svetr nebo košilu:)

  • Tak já se vždycky snažím začít nakupovat co nejdříve, ale většinou mi to stejně nevyjde a doháním to na poslední chvíli. Letos jsem se ale dokopala k tomu, abych už začala vyhledávat alespoň různé tipy, co bych komu mohla koupit a například s bráchou jsme se pro rodiče již složili na víkendový wellness pobyt na Kaskádě, který jim, myslím, udělá radost. Jinak projíždím aukro a různé eshopy a asi to všechno nakoupím přes net, přijde mi to pohodlnější.

 2. Jo s nákupem dárků mám i já velké problémy. Některé koupím předem, ale nemálokdy se mi stává, že většinu dárku kupují v posledních dvou dnech před vánoci a občas i v den vánoc :-D

 3. Musím se přiznat, že já jsem ještě letos vůbec nezačala.
  Už vidím, jak se budu před vánoci stresovat, že vůbec nic nemám.
  Ikdyž.. už pár věcí mám, ale to už od léta (ano, vzpomněla jsem si na bratříčka :-D). S mamkou kupujeme vánoční už během roku.
  U něho to je jednochudé, chce pořád to samé!
  Jediné na co se těším, je to, že přijdu večer domů a budu cítít vůni čerstvě upečených lineckých nebo rohlíčků ! Mňam..:)

 4. Já letos už pomalu začnu nakupovat. Teď o víkendu se chystám na dny marianne, tak třeba něco vyberu, ale spíš se jdu jenom kouknout. Zatím mám vymyšlený jenom jeden dárek a to sestře a manželovi. Chtějí vyzkoušet golf,tak jim objednám golfový balíček na dva dny do Kuřimi. Je to dražší dárek,než normálně dávám, ale sestra má letos i třicátiny, tak to bude mít i k narozeninám.Ještě mě čekají dárky pro rodiče, bráchu a jeho děti a pro přítele, takže mám ještě co dělat. Dárky kupuju s předstihem hlavně proto, abych nemusela potkávat kvanta lidí těsně před vánocema a taky je to lepší, když to kupuju postupně kvůli penězům :)

 5. Já už jsem letos také začala nakupovat, abych toho pak těsně před vánoci neměla moc a zároveň aby mě to nezruinovalo finančně. Zatím je fakt, že těch dárků koupených ještě tolik nemám, ale většinu už mám vybraných, takže stačí jen objednat. Zatím mám pro syna pyžamo a batoh se spider-manem, kterýho zbožňuje, starší dceři jsem koupila zatím parfém a rodičům jsem pořídila wellness víkend v Jinačovicích. Všechno to jsou dárky zařizované na netu, protože nemám čas ani chuť lítat po obchodech, takže to už několik let řeším pomocí internetu.

 6. Já dárky nakupuju klidně i půl rok před Vánoci, Prostě když narazím na něco, co se mi líbí a vím, že se to bude líbit i tomu dotčnému, tak to koupím…

 7. Já četla nějaký průzkum a vážně lidi začínají kupovat dárky už kolem října. Takže jsem tu jediná, kdo vše nechává na poslední chvíli? :D

Diskuze je uzavřena.