Domů Trendy & Fashion Nakupování Ergonomická nosítka a šátky Be Lenka – jak a proč vybrat šátek...

Ergonomická nosítka a šátky Be Lenka – jak a proč vybrat šátek či nosítko pro miminko? 5/5 (12)

5

Ergonomická nosítka a šátky Be Lenka. Záleží vám na pohodlí vašeho miminka, ale zároveň chcete udělat i něco pro jeho zdraví? Pak jste už jistě zaznamenali nabídku šátků a nosítek vhodných pro nošení dětí. Jak si je vybrat a kde vsadit na kvalitu?

Pokud jste propadli kouzlu nošení miminka neustále u sebe, ale nechce se vám spoléhat na drahé a mnohdy ne vždy vyhovující zahraniční výrobky, poohlédněte se v příhraničních vodách. I tady lze totiž najít šikovné výrobce, kteří navrhují a vytvářejí produkty podle přání a požadavků svých zákazníků. A přesně takové jsou i nosítka a šátky Be Lenka. První z nich se na svět podívaly v roce 2015 a urazily opravdu dlouhou cestu.

✅Mnoho typů ergonomických nosičů pro všechny

Existuje opravdu velmi mnoho typů nosičů. Proto se u značky Be Lenka už začátku snažili svou nabídku šátků a ergonomických nosítek pro děti koncipovat tak, aby si vybrali rodiče jakkoliv starého miminka. Najdete tu produkty vhodné od 0 měsíců až do 42 měsíců věku. A samozřejmě také ty zcela univerzální, ukryté pod označením Be Lenka 4ever. Ty se dokážou věku svého malého uživatele po všech stránkách přizpůsobit, takže si vystačíte jen s jedním jediným modelem od 3 měsíců dítěte až po ukončení nošení. Pokud si tedy s ním chtít vystačit budete – nabídka produktů od Be Lenka je totiž tak pestrá nabízí tolik zajímavých vzorů, že se dost možná jen s jedním jediným nespokojíte.

Nosítka a šátky Be Lenka - jak a proč vybrat šátek či nosítko?

Než se však pustíte do výběru toho nejvhodnějšího produktu, zvažte následující:

 • Jste ochotni vázat každý den šátek nebo hledáte jednodušší řešení?
 • Jak staré dítě budete chtít nosit?
 • Chcete ho nosit vepředu, nebo pro vás bude lepší pozice na bocích nebo na zádech?
 • Hledáte teplejší nebo naopak vzdušnější model?

Většina kritérií se naštěstí v nabídce produktů Be Lenka navzájem doplňuje. I tak je však dobré si předem ujasnit, co od svého nového vybavení vlastně očekáváte.

✅Jak vybrat ergonomické nosítko pro novorozence?

Tělo nejmenších miminek bývá nejnáchylnější k nejrůznějším deformacím nebo poraněním. Proto na to musíme myslet při každé manipulaci s ním, a samozřejmě také při výběru vhodného nosítka. Zatímco šátky jsou univerzální (a mění se jen prováděné úvazy), u nosítek a nosičů toto kritérium platit nemusí. A co by tedy měl ideální produkt splňovat?

Hledejte model, který umožní novorozenci navazovat s vámi oční kontakt a zároveň udrží vaše miminko za všech okolností v perfektně zdravé a po všech stránkách dokonale vyhovující poloze. Takové nosítko tedy musí být především šetrné k páteři a kyčlím. Chtějte také to, které bylo vyrobeno zaručeně bez škodlivých chemikálií a nejlépe i bez syntetických vláken (tedy alespoň části, které se bezprostředně dotýkají vašeho děťátka), pokožka novorozenců je totiž velmi citlivá. Mělo by být také maximálně univerzální, vhodné pro maminku i tatínka a samozřejmě i pro jakýkoliv tvar a konstituci postavy.

Obvykle jsou ve hře tyto body:

 • Lze jej použít přibližně do 11 kg váhy dítěte.
 • Nosí se nebo uvazují na přední část těla a boky.
 • Používají šetrné tisky a barvy navíc odolné vůči slinám.
 • Poskytují měkkost a příjemný všeobjímací pocit, kterých si miminka velmi cení. Bývají také velice jemné na dotek.
 • V neposlední řadě také dětem poskytují ortopedicky zdravé držení těla.

Ve hře bývají jak klasické šátky, které musíte před použitím zavázat, tak i speciálně navržená nosítka, do kterých stačí novorozence jen pohodlně uložit a vyrazit na cestu. Tato nosítka lze používat přibližně do jednoho a půl roku věku, tedy 18 měsíců. Poté už z nich miminko vyroste a budete se muset poohlédnout po jiném modelu.

✅Jak vybrat ergonomická nosítka pro větší děti?

Do kategorie těchto nosítek obvykle spadají ta, do nichž se vejdou děti ve věku 18-42 měsíců. Hledejte u nich především rychlé a snadné nastavení, díky čemuž se stane opravdu skvělým favoritem třeba i pro tatínky a všechny, kdo zkrátka a dobře nemají rádi složité úvazy nebo nastavení. Spolehnout se můžete také na mimořádně dobré rozložení hmotnosti vašeho dítěte, díky němuž bude toto nosítko šetrné k vašim bokům a páteři. Z dobrého nosítka vás nikdy nesmí bolet záda!

TIP: celou nabídku najdete nejlevněji ZDE

To si pamatujte. A to ani ve chvíli, kdy dítě nosíte delší dobu. Tento pomocník je tak opravdu ideální pro déle trvající domácí práce, při nichž chcete mít dítě neustále pro sebe, ale také na svižné procházky a dlouhé výlety. A jaká kritéria musí splňovat tyto výrobky?

Jejich použití již z vaší strany nevyžaduje žádné znalosti o správném sezení nebo usazení miminka.

Všechny modely jsou vhodné od 18 měsíců a to až do konce věku doporučeného věku, resp. do dosažení hmotnostního limitu.

 • Lze je použít otce i matku, nosič je se totiž přizpůsobí.
 • Je vhodný pro nošení vepředu, na bocích a na zádech.
 • Popruhy je vždy možné upravit pomocí chytře navržených přezek a popruhů, takže bude vaše dítě vždy v pohodlí a v bezpečí.
 • Poskytuje ortopedicky zdravé držení těla, vždy šetrné ke kyčlím.

Vždy jde o to cítit se především dobře. Pokud na vlastní oči vidíte a také cítíte, co je pro vaše miminko pohodlné, a zároveň zjistíte, co je pohodlné pro vás, můžete si nošení užívat opravdu velmi dlouho. A o zdraví svého dítěte se bát nemusíte, pokud budete dodržovat základní pravidla pro to správné nošení miminka, nikdy nebudete mít žádný problém.

✅Be Lenka 4ever – univerzální nosítka od tří měsíců

Abyste si mohli výběr toho správného pomocníka opravdu maximálně usnadnit, nabízí vám značka Be Lenka i speciální řady 4ever & 4ever Neo, určené pro děti od 3 do 36 měsíců. Základní varianta nosítka Be Lenka 4ever nabízí dva různé typy ramenních popruhů (klasické a široké s možností křížení) a také šikovné vychytávky, jako jsou například chrániče ramenních popruhů nebo slintáček.

Pokud však chcete něco víc, vsaďte na vylepšený ergonomický rostoucí dětský nosič Be Lenka. I on s přizpůsobí rostoucím nárokům dítěte. Kromě toho vás však potěší také:

 • magnetickou zádovou přezkou (její upevnění zvládnete jednou rukou,
 • vylepšenou bezpečnostní bederní přezkou,
 • zpevněným bederním pásem
 • a stylovými doplňky.

I tady budete mít navíc na výběr ze dvou druhů popruhů (klasické ergonomicky tvarované popruhy bez možnosti křížení nebo pro větší pohodlí široké popruhy s možností křížení). Nosítko se tak snadno přizpůsobí jakékoliv situaci a potřebám.

Mezi výhody obou typů dále patří i nastavitelná hlavová opěrka (určená samozřejmě pro miminko) nebo malá kapsička přímo na bederním pásu, kterou snadno využijete pro uložení různých drobností buď pro sebe nebo pro miminko.

✅Proč si vybrat ergonomická nosítka od Be Lenka?

Výhodou této značky je fakt, že byla vyvíjena ve spolupráci s maminkami a tak, aby perfektně sedla potřebám jejich dětí. Nosiče od Be Lenka jsou proto opravdu pohodlné a podporují duševní pohodu a samozřejmě i ortopedický vývoj vašeho miminka. Snadno si tak vyberete model, který bude vhodný pro vás oba. A to navíc v mnoha barevných variantách. Zapomeňte na unifikované neutrální tóny nebo naopak tmavé barvy, které jsou sice praktické pro údržbu, ale esteticky je příliš neoceníte.

Značka Be Lenka nabízí i různé rozmanité tisky nebo veselé barvy. A obtížného praní se bát nemusíte – všechny materiály oplývají tou nejvyšší kvalitou, takže z nich jakékoliv znečistění odstraníte snadno. Vyměnitelné příslušenství jako například slintáčky vás pak zbaví nutnosti příliš častého praní těchto pomocníků . A to se rozhodně počítá.

✅Ve znamení slow fashion a zero waste

Za slovenskou značkou Be Lenka stojí Lenka Cenigová a Juraj Fehervari. Na jejím počátku stála právě ergonomická nosítka, později se však přidala i barefoot obuv. Aktuálně však jejich výrobky najdete ve více než 60 zemích světa a vzhledem k tomu, kolik inovací je každý rok vytvářeno a jak se sortiment rozšiřuje, rozhodně nejde o konečné číslo. Ba právě naopak.

A to i přes to, že paní Lence nerozdal život na začátku právě nejpříznivější karty. Přesto se stala úspěšnou paralympioničkou a nyní i maminkou dvou dětí a majitelkou úspěšné firmy. Asi nepřekvapí, že impulsem pro tvorbu vlastní kolekce nosit bylo narození syna. Cílem bylo dodat na trh taková nosítka, která mohou lidem skutečně pomoci, nijak je neomezí, a přitom budou samozřejmě vypadat dobře. I proto si je můžete od značky Be Lenka pořídit třeba se vzorem mandaly, souhvězdí nebo třeba polárního dne.

Snadno se tak přesvědčíte, že i praktické věci mohou vypadat vkusně a dělat vám při každodenním užívání opravdovou radost.

✅Be Lenka nosítka – proč si vybrat právě tuhle značku?

Jak již bylo řečeno, nosítka jsou vyvíjena na základě zkušeností maminek s nošením jejich dětí. Navíc jsou pro jejich výrobu použity výhradně vysoce kvalitní materiály se všemi potřebnými certifikáty. Jsou tedy bezpečné i pro ty nejmenší děti. Zároveň také všechny pro dutky na nošení dětí od Be Lenka splňují ta nejvyšší kritéria pro zdravé a ergonomické nošení. Jejich použití se tak rozhodně není třeba bát.

A jaké možnosti vám nabízí tito pomocníci od Be Lenka? Především pestrou paletu možností – k mání jsou jak základní provedení (které si volí maminky pro kratší dobu používání nebo jako levnější náhradní kousek), tak i vylepšené provedení, přispívají maximálně ke komfortu toho, kdo dítě nosí i dítěte samotného.

Například samotné oblékání nosících vaků a jim podobných může být pro osamoceného člověka velmi problematické. Zároveň je však důležité, aby vak vždy dobře seděl – a to i na zádech. A právě proto mají vylepšené modely od Be Lenka šikovnou magnetickou přezku určenou právě pro zapínání na zadní části těla. Nasazení vaku se tak stane záležitostí doslova několika vteřin.

A zcela jistě oceníte i zpevněný bederní pás, který chrání vaše záda před nadměrným zatížením a díky němu se samozřejmě celé nosítko nosí o něco pohodlněji. Libovolně také můžete odlehčit svým ramenům. K vakům totiž lze pořídit jak standardní popruhy bez možnosti křížení, tak i ty rozšířené a prodloužené, jež může naopak překřížit rovnoměrně a upravit si tak těžiště nosítka přesně tak, jak doopravdy potřebujete.

✅Jednoduché nastavení používání

Obvykle je však mnohem důležitější nastavit šířku nosiče tak, aby z něj dítě v žádném případě nevypadlo. Šířka nosiče od značky Be Lenka se ovšem v souladu s filosofií celé produkce nastavuje velmi jednoduše, a to s pomocí stahovacích šňůrek, které najdete umístěné na přední straně zádové opěrky těsně (tedy přímo nad )nad bederním pásem. Šňůrky stačí opatrně stáhnout podle velikosti vašeho dítěte a nakonec zavázat na uzel, abyste zajistili vhodnou polohu nosítka a nedošlo k jeho uvolnění.

A vypíchnout musíme i gumičky v horní části zádové opěrky, pomocí nichž velmi efektivně nastavíte šířku nosiče tak, aby byla za všech okolností dokonale fixována hlavička dítěte, které ji ještě samo neudrží. Není tedy nutné dítě podpírat a blokovat si tak jednu ruku. Be Lenka garantuje, že tento způsob nastavení nosiče zaručuje maximální bezpečnost během nošení.

TIP: celou nabídku najdete nejlevněji ZDE

✅Be Lenka šátky – široké možnosti na výběr

vybrat si můžete také z mnoha vzorů a barevných provedení. Například v oddělení šátků na nošení dětí na vás čeká hned 11 různých vzorů:

 1. Dots
 2. Lístky
 3. Shri Yantra
 4. Giraffe
 5. Bloom
 6. Classic
 7. Zebra
 8. Triangel
 9. Pavučinka
 10. Folk
 11. Mandala

A u každé z nich najdete i více možností barevných provedení. Vždy si tak vyberete ten, který se bude vám i vašemu miminku oblíbit nejvíce.

✅Oblečení pro babywearing

Aby však byla nabídka pomocníků pro každodenní nošení dětí kompletní, je třeba vsadit také na nezbytné doplňky. Aby bylo dítě dokonale v teple, potřebuje obvykle něco víc, než jen samotný vak. Zároveň však není dobrý nápad ho nabalit jako do kočárku, protože případné svlékání je zejména u spící ratolesti velmi obtížné.

Nejlépe to tedy lze vyřešit dostatečně velkou bundou nebo mikinou, kterou si nosič vpředu jednoduše zapne a udrží tak v teple sebe i nošené dítě. Stupeň tepla je pak možné regulovat jednoduchým rozepnutím.

U značky Be Lenka si navíc tyto kousky do šatníku můžete pořídit v dokonale sladěném provedení s pořizovanými nosiči. Budete tak vypadat stylově opravdu za všech okolností a přitom bude mít vaše dítě i vy výhodu komfortního tepla a pohodlného nošení. A dokoupit můžete i kapuci, která dítě dokonale oddělí od okolního ruchu v případě, že se mu na vašem těle povede usnout. Nemusíte tedy sahat k nejrůznějším improvizovaným řešením, vše budete mít pěkně po ruce.

Ne nadarmo si značku Be Lenka oblíbili zákazníci ve více než 60 zemích světa. Pestrost nabízených řešení nošení i barevných variant je opravdu velká a každý rok přichází značka Be Lenka se stále novými a lepšími inovacemi. Jde o skvělou volbu pro všechny milovníky slow fashion i zero waste filosofie. Seznamte se s ní také.

TIP: celou nabídku najdete nejlevněji ZDE

Maté zkušenost s nějakou jinou značkou, podělte se s námi v komentáři.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 KOMENTÁŘE

 1. Zkoušela jsem několik výrobců a až tento typ mi sedl skvěle.

Diskuze je uzavřena.