Když chceš zhubnout: Rychlá chůze 4.8/5 (5)

Jestli se ti nelíbí posilovny, vadí ti cvičení doma, nemáš ráda běh a vadí ti se venku takhle předvádět, možná právě pro tebe bude nejvhodnější řešení k dosáhnutí hezčí postavy a lepší kondice, rychlá chůze.

Je nenáročná, nepotřebuješ na ní nic extra a provozovat ji můžeš téměř všude. I při takovémhle méně náročném sportu se spalují tuky a kalorie, stačí jen vědět jak na to!

Pro koho je vhodná?

V podstatě pro každého. Spousta lidí nemůže aktivně cvičit, namáhat si srdce kvůli různým onemocněním – rychlá chůze je ale možnost i pro ně, jak si to vynahradit a udělat něco pro své tělo.

Obecně platí, že vyzkoušet to může každý – kdybys s tím ale měla nějaké problémy (srdce, plíce apod.), lépe promluvit s lékařem, který ti řekne, jestli v tomhle sportu můžeš pokračovat.

Co na ní potřebuješ?

Dvě nejdůležitější věci jsou: Obuv a místo.

Hlavně nezkoušej takhle chodit a hubnout v žabkách či pantoflích, to si spíš ještě ublížíš. Nejlepší jsou tenisky či boty přímo určené na běhání – měly by být kvalitní, nedeformovat tvou nožní klenbu a také by ti měly být příjemné.

Rychlou chůzi můžeš provozovat skoro všude – ve městě, na vesnici. Nejlepší ale je, najít si trať, kde tě bude zdržovat co nejméně věcí – jako jsou přechody, semafory apod. Nejlepší je samozřejmě příroda, kde si můžeš obléknout staré tepláky a tílko a nebát se, že někdo uvidí, jakou máš „ránu“ – ale i taková rychlá procházka městem není špatná.

Jak často?

Samozřejmě, sportovci se takovému sportu věnují každý den – je jasné, že ale někdo ten čas nemá. Pokud začínáš a tvá kondice není nejlepší, hned se udýcháš a tělo to těžce nese, je nejlepší začít 2x – 3x týdně po 15 – 20ti minutách. Pokud tě to bude bavit a budeš se ve výkonu zlepšovat, čas prodlužuj klidně i na 60 minut.

Jestli máš ale raději klasické procházky, i tím se dají spalovat kalorie, jen musíš urazit doopravdy dlouhou cestu – ne jen pětset metrů od domova.

Jak na rychlou chůzi?

Když už máš místo a dobré boty, jak tedy na to? Neběhej! To už není rychlá chůze – vždy musíš mít jednu nohu na zemi – jakmile máš chvilku obě nohy ve vzduchu, je to běh a ne rychlá chůze, na to pozor.Při běhu totiž roste tlak na celé tělo a nohy.

Důležité je mít rovná záda, nebýt ale zase křečovitě rovná – zkus se uvolnit a prostě jít. Klidně si dej sluchátka do uší, záleží jen na tobě. Lepší je dělat kratší kroky a hlavně: Pravidelně dýchat!

Pokud máš zdravotní problémy, klidně ji po čase vystřídej s pomalou chůzí, aby si tělo navyklo.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

 1. tak to mě to nepomáhá :( já chodím ze školy 20 min mám to domů fakt daleko a do kopce a začala jsem chodit fakt rychlo chůzí, protože trpím na otékání nohou, tak abych byla co nejdřív doma, ta cesta může trvat i hodinu někdy 45 min a já to zvládnu za 20 prostě strašně rychle do školy, ze školy takže 2x denně, ale nic prostě nehubnu :) ale tak myslím, že těm co se válí a jezdí busem to určitě pomůže, ale těm co chodí pravidelně jako já ne!

 2. To je dobré. teďkom přes prázdniny s kámoškou jsme hodně spolu, takže jezdíme na kole, na bruslích, běháme, cvičíme apod. :) Ale tohle je taky dobré.

  • A ještě když běháme, někdy si sebou vezmeme pití. Hlavně si nesmíme brát pití s bublinkama.

 3. Haaanííík-Batty Lady

  Já zhubnout nepotřebuju . Spíš bych potřebovala jen pár kilo navíc :D
  Ale zase je výhoda že netloustnu :)
  Jinak to jsou dobré tipy :)

 4. ahooj přidej tam prosíjestli se ti chce co by jsem měli jíst ať zhubnem co nejrychleji :) díky

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist