Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Když chceš zhubnout: Rychlá chůze

Když chceš zhubnout: Rychlá chůze

8

Jestli se ti nelíbí posilovny, vadí ti cvičení doma, nemáš ráda běh a vadí ti se venku takhle předvádět, možná právě pro tebe bude nejvhodnější řešení k dosáhnutí hezčí postavy a lepší kondice, rychlá chůze.

Je nenáročná, nepotřebuješ na ní nic extra a provozovat ji můžeš téměř všude. I při takovémhle méně náročném sportu se spalují tuky a kalorie, stačí jen vědět jak na to!

Pro koho je vhodná?

V podstatě pro každého. Spousta lidí nemůže aktivně cvičit, namáhat si srdce kvůli různým onemocněním – rychlá chůze je ale možnost i pro ně, jak si to vynahradit a udělat něco pro své tělo.

Obecně platí, že vyzkoušet to může každý – kdybys s tím ale měla nějaké problémy (srdce, plíce apod.), lépe promluvit s lékařem, který ti řekne, jestli v tomhle sportu můžeš pokračovat.

Co na ní potřebuješ?

Dvě nejdůležitější věci jsou: Obuv a místo.

Hlavně nezkoušej takhle chodit a hubnout v žabkách či pantoflích, to si spíš ještě ublížíš. Nejlepší jsou tenisky či boty přímo určené na běhání – měly by být kvalitní, nedeformovat tvou nožní klenbu a také by ti měly být příjemné.

Rychlou chůzi můžeš provozovat skoro všude – ve městě, na vesnici. Nejlepší ale je, najít si trať, kde tě bude zdržovat co nejméně věcí – jako jsou přechody, semafory apod. Nejlepší je samozřejmě příroda, kde si můžeš obléknout staré tepláky a tílko a nebát se, že někdo uvidí, jakou máš „ránu“ – ale i taková rychlá procházka městem není špatná.

Jak často?

Samozřejmě, sportovci se takovému sportu věnují každý den – je jasné, že ale někdo ten čas nemá. Pokud začínáš a tvá kondice není nejlepší, hned se udýcháš a tělo to těžce nese, je nejlepší začít 2x – 3x týdně po 15 – 20ti minutách. Pokud tě to bude bavit a budeš se ve výkonu zlepšovat, čas prodlužuj klidně i na 60 minut.

Jestli máš ale raději klasické procházky, i tím se dají spalovat kalorie, jen musíš urazit doopravdy dlouhou cestu – ne jen pětset metrů od domova.

Jak na rychlou chůzi?

Když už máš místo a dobré boty, jak tedy na to? Neběhej! To už není rychlá chůze – vždy musíš mít jednu nohu na zemi – jakmile máš chvilku obě nohy ve vzduchu, je to běh a ne rychlá chůze, na to pozor.Při běhu totiž roste tlak na celé tělo a nohy.

Důležité je mít rovná záda, nebýt ale zase křečovitě rovná – zkus se uvolnit a prostě jít. Klidně si dej sluchátka do uší, záleží jen na tobě. Lepší je dělat kratší kroky a hlavně: Pravidelně dýchat!

Pokud máš zdravotní problémy, klidně ji po čase vystřídej s pomalou chůzí, aby si tělo navyklo.

Předchozí článekFrancouzský cop + videonávod
Další článekKosmetika přes internet
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. tak to mě to nepomáhá :( já chodím ze školy 20 min mám to domů fakt daleko a do kopce a začala jsem chodit fakt rychlo chůzí, protože trpím na otékání nohou, tak abych byla co nejdřív doma, ta cesta může trvat i hodinu někdy 45 min a já to zvládnu za 20 prostě strašně rychle do školy, ze školy takže 2x denně, ale nic prostě nehubnu :) ale tak myslím, že těm co se válí a jezdí busem to určitě pomůže, ale těm co chodí pravidelně jako já ne!

  2. To je dobré. teďkom přes prázdniny s kámoškou jsme hodně spolu, takže jezdíme na kole, na bruslích, běháme, cvičíme apod. :) Ale tohle je taky dobré.

    • A ještě když běháme, někdy si sebou vezmeme pití. Hlavně si nesmíme brát pití s bublinkama.

  3. Já zhubnout nepotřebuju . Spíš bych potřebovala jen pár kilo navíc :D
    Ale zase je výhoda že netloustnu :)
    Jinak to jsou dobré tipy :)

  4. ahooj přidej tam prosíjestli se ti chce co by jsem měli jíst ať zhubnem co nejrychleji :) díky

Diskuze je uzavřena.