Domů Rodina & Škola Když jdeš v noci sama aneb sebeobrana Zatím bez hodnocení.

Když jdeš v noci sama aneb sebeobrana Zatím bez hodnocení.

7

Už dvě slečny mě poprosily o článek na toto téma, tak jsem si řekla, proč ne. Omlouvám se, že články na přání nepíši hned, co mi dáte vědět, ale bohužel to často není v mých silách. Některé články už mám napsané dopředu, jiné píšu na rychlo a na některé prostě potřebuju víc času, víc informací a lepší náladu. Škola ani práce tomu dvakrát extra nepřidávají a po dvanáctihodinové směně (jako dnes) jsem ráda, že si můžu lehnout a spát. Proto články nedokážu napsat ihned, díky za pochopení:)

Jinak… sebeobrana je hrozně důležitá věc! Každá slečna by se měla naučit, jak se bránit, ale důležitější je, jak se situacím, kdy je potřeba se bránit, vyhnout. A upřímně – neriskuje někdy víc, než je to zapotřebí?

Možná si řekneš, proč mě rodiče nenechávají do rána venku? Proč mě nenechají s kamarády do kdy chci já? Odpověď je jednoduchá – stačí se podívat na zprávy a myslím, že ti to dojde. Neustále se po ulicích potulují pedofilové, různí lidé s různými úchylkami a sociálním handicapem, kteří jsou nemocní a proto ti kdykoliv a kdekoliv můžou ublížit, pokud si nedáš pozor.

Naše republika je plná cizinců, plno lidí, kterým nemůžeš věřit – a proto by sis měla dávat pořádný pozor, nemyslím si, že by se pocit ze znásilnění, obtěžování či ublížení na zdraví dal lehce vymazat z hlavy a je lepší být opatrná.

Večer nikdy ne sama

I když je teprve osm hodin večer, v zimě už je tma a tma je pro tebe naprosto to nejhorší. Zkus si vždycky z různých oslav, diskoték, návštěv kamarádek apod. najít někoho, kdo tě doprovodí domů, kdo tě popř. odveze.

Osvětlenými cestami

Když večer, tak jen při osvětlení. Myslím, že jít o půlnoci lesem či parkem, kde nejsou žádná světla a skoro nikdo tam nechodí je vážně velké riziko a slečna, která tohle riskuje, si dost koleduje. Snaž se vyhnout místům, kde nic nevidíš, kam nikdo nechodíš…

Vhodné oblečení

Určitě není nejlepší jít sama, oblečená v minisukni široké jako pásek, v topu, který víc odhaluje než skrývá a v botech na podpatku. Už jen kvůli tomu, že když tě někdo napadne, těžko se v tom utíká a brání. Navíc, čím méně budeš oblečená, tím víc je to provokativní. Zkus si sebou do tašky zabalit tenisky, nebo obyčejné džíny.

Pepřový sprej

Když už zajdem ke způsobu obrany, pepřový sprej je jedním z nejpoužívanějších. Když pepřový sprej vstříkneš člověku do očí, paralyzuje ho to a nebude schopen udělat to, co udělat chtěl. Pepřový sprej můžeš ve většině obchodů koupit až od 18ti, zkus tedy poprosit starší kamarádku nebo rodiče. Je to jeden z nejlevnějších způsobů – pořídíš ho okolo 200 Kč.

Pozor s kým mluvíš a jak

Sexuální obtěžování? Možná toho člověka znáš, možná už s tebou pokusil navázat kontakt – v takovém případě vždy dej jasně najevo, že o nic nemáš zájem, nezajímá tě to, a jsi připravená volat o pomoc. Věř mi, že útočník si bude hledat spíše slabší oběť a je mnohem lákavější cíl slečna, která vypadá jako když se ztratí a jde pomalinku, opatrně, s mobilem v ruce, než taková, která si to rázuje rychle po cestě a ví kam jde. Takže na způsob chůze, mluvu a také to, co po cestě děláš – pozor.

Místo činu

Pokud už tě někdo fyzicky napadne a ty nevidíš východisko, co je nejlepší? Nenechat si to líbit – samozřejmě, je něco jiného, když tě „napadne“ spolužák, který ti možná ani nechce ublížit a když tě přepadne někdo v noci. Při sebeobraně se zaměř na místa, kde zásah hodně bolí – např. oko, slabiny, třísla, břicho, žaludek, brada, genitálie apod.

Křič, co to dá

Zvláštní rada, ale často pomáhá – možná bude v dosahu někdo, kdo ti dokáže pomoci, možná se útočník lekne, že někdo přijde… I to se může stát, musíš využít všeho.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVztah se starším klukem?
Další článekHolit nebo neholit?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Je dobrý, že nepíšeš jen o kosmetice, klucích a tak, ale i o tomhle tématu, na zadne blogy nechodím, ale tvuj je vyjimka :) Jsi opravdu skvělá autorka, a já te obdivuju, ale hlavně ti za všechny tvoje články děkuju !:)

  2. Ano o:-) mas pravdu, ale nejhorsi na tom je ze v dnesni dobe uz neutoci jen dusevne ci jinak postizeni lide. Ale cim dal vic se setkavam s 35-60 letymi uchyli kteri otravuji byt jen pro ne „lichotivymi“ pokriky. :x Kam ten svet speje ? To aby se holka bala jit v uplych dzinach, natoz pak v sukni nebo kratasoch.

    • Presne s tebou souhlasím :/ Jednou jsem takhle byla s kamaradkami a jedne z nich koukali tanga z kalhot kdyz se ohla.. a už na ní „pekný tanga“ .. -.-

  3. Výborný článek! :) Ten pepřák by se mi možná šikl, když už, tak už, aspoň pro jistotu… kde bych ho prosím mohla sehnat??

  4. Mám dvě otázky ohledně pepřu – není to stejné jako když dáš třeba do lahvičky pepř + vodu? A taky kde se to koupí? Díky, -NýÝ

Diskuze je uzavřena.