Domů Sex & vztahy Kluci Když kluk říká: „Dám si pozor!“ Zatím bez hodnocení.

Když kluk říká: „Dám si pozor!“ Zatím bez hodnocení.

10

Články o sexu sem nepíšu moc často, hlavně kvůli tomu, že web navštěvují převážně mladší dívky, tudíž nějakou tu kámasútru tady asi čekat nemůžete. Ale problém těhotenství,ochrany při pohlavním styku a obecných informací, které je lepší vědět dříve než později – nad takovými tématy se ráda rozepisuji. V poslední době (od doby, co jsem začala blogovat), totiž zjišťuji, že mnoho slečen, dokonce i sexuálně aktivních vynechalo v sexuální výchově pár lekcí a to se může vcelku ošklivě vyplatit.

Znám plno případů, kdy slečny daly na naléhání svého přítele, že mu kondom vadí, že to s ním není ono a že si DÁ POZOR a tak svolily k sexu bez kondomu. Ty slovíčka „dá pozor“ si vyložíme tak, že si toho kluk před ejakulací (výronu semene/spermatu)povšimne a „neudělá“ se do partnerky či ejakulaci úplně zastaví či oddálí. 

Dalším podobným případem je, když to oba dva z páru chtějí vyzkoušet na chvilku bez kondomu, ale pak ho zase nandají, i to může být pro budoucnost páru dost rizikové. Proč?

I když o tom často kluci ani neví, tak penis vylučuje tzv. PŘEDEJAKULAČNÍ tekutinu před samotnou ejakulací – ze slova už poznáváme, že nejde o samotné sperma, ale spíše o takové zvlhčení penisu. Není pravidlo, že tato tekutina musí obsahovat živé spermie, tudíž pokud máš štěstí neotěhotníš, protože tam náhodou žádné živé částečky nebudou. Ale co když to provozujete často a nááááhodou tam spermie budou? Vcelku hezky si bez další ochrany (hormonální antikoncepce, náplasti, tělísko) zaděláváš na těhotenské bříško a rodičovské starosti.

Riziko otěhotnění není nijak v tomto případě závratně velké, je to asi 18%, ale vezmi si, že ty to riziko nemůžeš snížit ani zvýšit – prostě záleží na čiré náhodě, zda tam ta malá potvůrka (spermie) bude nebo nebude. A zahrávat si někdy v 15 – 16 letech s těhotenskými starosti není podle mě zrovna úsměvné. Navíc se riziko podstatně zvyšuje, pokud kondom nepoužíváte vůbec a tvůj přítel opět říká, že si dá pozor. Co si budem povídat… Většina starších kluků ejakulaci dokáží včas poznat a i ovlivnit, ale je tu mnoho těch, kteří si to jen myslí. A ani já, kdyby mi bylo nějakých 15 let a přítele bych bez výhrad milovala, bych mu v tomhle nevěřila… Proč? On nebude muset běhat po doktorech, vysvětlovat to rodičům, popř. jít na interrupci nebo rodit.

Takže holky.. Pokud bez kondomu, tak jen s další ochranou ;)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekOscars 2011 – skvosty od návrhářů
Další článekJak se zbavit dámského knírku?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

  • To je samozřejmě další možnost, ale je tak hrozná a naprosto ti rozhodí menstruační cyklus že si mylsím, že to nestojí za to za jednu noc bez kondomu:)

 1. Máš pravdu… já bych toto nikdy neryskovala.. :)
  Mamina fakt být nechci :D:)

  • Pokud se nebojíš pohlavně přenosných chorob, tak samozřejmě ano.

 2. Ahoj, chci se zeptat, jak velká je možnost nebo procento otěhotnění, když jsme s přítelem měli sex bez kondomu. Antikoncepci sice užívám, ale jen krátce a jednou jsem si i zapomněla tabletku vzít. Ale o se do mě ,,neudělal“, akorát se bojím té předejakulační tekutiny, jak jsi psala nahoře.
  Děkuji za odpověď :)

  • to je vážně různé a závisí na spoustě faktorů (plodné x neplodné dny, v jaké fázi cyklu a braní HA jsi apod.). Nedokážu ti to říct

 3. Ahoj,
  mám dotaz. Beru nízkohormonální antikoncepci. Přibližně ve stejnou dobu. 14:05 – 14:20. Ale hlodá ve mne červíček. Nechala jsem přítele, aby se do mne udělal a teď mám trochu strach. Vím, že je to nepravdě podobné.., ale, co by, kdy by?
  Myslíš, že je to možné? A jakého jsi názoru nechávat do sebe partnera vyvrcholit, i když bereš HA?

  • Já bych se toho nebála, samozřejmě je tu nějaká možnost, ale je vážně nízká, pokud HA bereš tak, jak brát máš. Pokud máš doopravdy strach, tak antikoncepci kombinuj (spermicidní gel nebo kondom apod. )

Diskuze je uzavřena.