Konečně první rande, ale jak a o čem s ním mluvit? Zatím bez hodnocení.

A je to tady! Velký den si žádá velké přípravy… Vlasy jsou umyté a upravené, své nejlepší kousky z šatníku už máš na sobě, doladila jsi to vkusnými šperky, a zrovna se líčíš v koupelně. Naposledy na sebe stříkneš voňavku a při pohledu do zrcadla si říkáš, že jsi „ready“. Takhle nějak probíhá typická příprava na první rande. Pak ti ale hlavou přeskočí otázka: „Co když si nebudeme mít co říct?!“. Zkusme se na to nyní společně podívat..

o čem mluvit s klukem

Společné zájmy

Pro většinu lidí je to taková osvědčená klasika, kterou je ideální začít konverzaci. Co dělá ve svém volném čase? Jaký sport ho zajímá, kterému se věnuje? Oblíbený film, seriál, nebo hudba, kterou má rád? To jsou věci, na které by mohla přijít řeč jako první. Pokud se trefí do něčeho, co zároveň zajímá i tebe, bude to rána do černého! A pokud ne, nevadí. Zajímej se, nejen, že si rozšíříš obzory, ale navíc i bude vidět, že o něj máš zájem!

Společní kamarádi a zážitky

Pokud chodíte na stejnou školu, bude komunikace o hodně snadnější. Můžete se bavit o spolužácích, učitelích, nebo o zážitcích ze společných výletů. Společné zážitky jsou hodně důležité. Jenže co když se s klukem vidíte poprvé? Budete si je muset nejdřív vytvořit. Místo prvního rande v kavárně zkuste něco akčnějšího. Sport, procházku na nějaké zajímavé místo, návštěvu aquaparku, lanového centra nebo ZOO. Koukněte se taky na kulturní program vašeho města, možná se právě koná zajímavá výstava nebo akce.

Sebecentrismus stranou!

Na prvním rande sebecentrismus opravdu své místo mít nebude. Nemůžeš mluvit neustále jen o sobě. V první řadě bys vypadala jako princezna, kterou nic jiného než ona sama nezajímá. A to co?! NECHCEME! Naopak se zajímej především o něj, pokud se mu líbíš, sám se tě bude vyptávat, aby o tobě zjistil co možná nejvíc informací.

A ve zkratce poznámka, zapomeň na dětinskosti, urážky, namyšlenost, nebo malichernost. To nejsou zrovna vlastnosti, které většina kluků u holek hledá.

Komunikace je základem každého vztahu, ať už se jedná o partnerství, nebo přátelství. Ale ať už nastane jakákoli situace, buď hlavně sama sebou. Nehraj si na nic! Pokud nefandíš fotbalu nebo hokeji, který naopak tvůj idol zbožňuje, jenom dobře. Alespoň se může cítit důležitě, protože o tomto sportu ví víc, než ty ;) A takové soukromé „doučování“ a zasvěcování do tajů fotbalu nebude vůbec na škodu :)

A jaké jsou vaše osvědčené tipy na rozhovor a první rande?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. Ahoj, je mi 13, mám spolužáka a mám ho strašně ráda.. Pořád se mnou chodí ven,je na mě hodný ve všem mi pomáha..a asi jsem se do něho zamilovala..mám mu to dát nějak najevo?? Jak? Díky ;)

  2. Ahoj, je mi 13, do třídy se mnou chodí jeden kluk – je to můj nejlepší kamarád a já jeho kamarádka. Ale v poslední době k němu něco víc cítím. Kednu dobu jsem se mu líbila taky a proběhlo něco jako „chození“ ale nakonec (a to i nedávno) jsme se bavili a domluvili se, že bude lepší když budeme jenon nejlepší kamarádi, jako vždy ale já uvažuji, že bych se mu mohla svěřit s tím, že k němu něco víc než ke kamarádovi cítím. Ale nevím zda nebude lepší si počkat – co se z toho vyvyne…
    Budu ráda za radu, děkuju předem. Nikol :-)

TOPlist