Krása? Jedna z těch nejsubjektivnějších věcí! 4.73/5 (11)

girl_with_blue_eyes_by_ganihinadaria-d4ue38dObčas se na krásu a celkový vzhled klade až příliš velký důraz. Všichni požadují krásné holky, pěkné postavy a sympatické obličejíky, je to tak? Upřímně – nikdy jsem nesdílela názor lidí, kteří tvrdí, že kdo nevypadá dobře, je na tom o hodně hůř než ty krásní a že úspěch záleží na vzhledu. Podle mě je vzhled důležitý a první dojem dělá hodně. Na druhou stranu – když bude krásná holka chodit neupravená, bude se vyjadřovat jako dlaždič a nebude se o sebe starat, bude mi jedno jak moc pěkná je – budu si o ní myslet to samé, jako o ošklivém a neupraveném člověku a naopak.

Krása je subjektivní věc

co to znamená? Představ si tu nejhezčí ženu na světě, klidně si nějakou vymysli. Je to černovláska? Hubená? Plnoštíhlá? Blondýna? To, co si ty představíš nemusí souhlasit s tím, co si představí někdo jiný. Každý má na krásu svůj názor, každému se líbí něco jiného a zatímco tvoje kamarádka považuje za vzor krásy ploché modelky, s vyhublou postavou a dlouhými vlasy, kluk, který se ti líbí, může upřednostňovat oplácanější tvary apod. Přeci jen, z vlastní zkušenosti můžu říct, že i moje kamarádky, které všechny rozhodně nejsou modelky, si našly přítele a některé z nich jsou mnohem šťastnější než holky, o které se pere stovky kluků.

TIP: Jak na větší prsa

Jde změřit krásu?

To těžko, žádný takový přístroj neexistuje, právě proto, že každý máme vlastní měřítko a to prostě a jednoduše není shodné. Proto jakmile ti někdo řekne: „Jsi ošklivá“, tak je nejlepší na to hodit bobek, protože co s tím můžeš udělat? Jediné vhodné a účinné řešení je jít na plastiku a popravdě, kdyby to nějaká slečna udělala, kvůli cizí myšlence, pochybuji, že by si sama sebe začala vážit. Mnohem lepší řešení je starat se o své tělo jak zevnitř, tak navenek. Snažit se jíst tak, aby to prospívalo. Obarvit a ostříhat si vlasy tak, aby ses cítila co nejlépe, nenechat je splihlé a mastné, nekousat si nehty a chodit vhodně oblékaná, zároveň tak, aby ses cítila dobře.

Krása není jen v tom, jak se narodíme a jaké máme rysy, ale i v tom jak se cítíme, jak o sebe pečujeme a jak moc si věříme. A vzhledem k tomu, že je to subjektivní – i když pro někoho můžeš být ošklivka, je samozřejmé, že z těch miliard lidí co na planetě žijí se vždy najde někdo, komu se líbit budeš! A to, že ti někdo řekne urážku na tvůj vzhled – je to vážně nutné řešit? Takoví lidé si většinou jen léčí komplexy na urážení druhých.

TIP: Péče o krásu a časté mýty

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

24 komentářů

 1. Téda Mers, zase skvělý článek! :)

 2. Tohle je moc pěkný článek!!! Moc se ti povedl Mers! :-D

 3. Další ze super povedených článků. ;) Jen tak dále, Mers :)

 4. Wow, to je skvělý článek! Občas mám menší depku z toho, že mám nadváhu a moc krásy jsem taky nepobrala, ale hrozně ráda si dělám nehty, líčím se a uklidňuju se tím, že mám hezké vlasy (i kadeřnice mi je chválí :D). Po přečtení tohohle článku mám ze sebe lepší pocit. Děkuji, opravdu hezky jsi to napsala.

 5. Podle mě je krásná holka, která se cítí dobře a je vpohodě :) Tak pak vyzařuju něco, co se nedá popsat.

 6. jéé mers to je super clanek,citim se lepe:)

 7. Při prvním dojmu člověk sice hodně dá na vzhled, to je pravda ale je lepší se o tom přesvědčit tak, že toho člověka poznáme.
  Občas lidé, kteři nás zaujmou na první pohled a pak s nimi promluvíme, tak se projeví jako blbci a lidé, kteří nás moc nezaujali, tak jsou zpravidla mnohem zajímavější – vnitřně :)

 8. Krásně napsané…
  Vzpomněla jsem si, že jsem teď nedávno četla, že v Japonsku chtějí, aby hezcí a svobodní páni platili větší daně.(Nejspíš proto, aby je přinutili mít děti, které budou také hezké.) Každopádně by mě zajímalo, jak to budou posuzovat.:-) Asi je přivedou před úřednice, které si budou ty hezké kroužkovat.:-)

 9. Milá Mersmerize, to je velmi hezky článek. Máš hodně obdivovatelek a proto jsi velmi vlivná osoba a tohle může hodně holkám pomoct. Myslím, že klidně můžeš vytvářet více článků na toto téma. :-)
  A co se týče osobnch zkušeností – stačí se někdy rozhlédnout okolo a podívat se, jaké holky nám přijdou pěkné a považujeme je za ,,vzor“ – často s překvapením zjištíme, že neodpovídají dnešním měrovým tabulkám. A když člověk vídá na ulici páry, popradě, většina holek jsou na dnešní dobu ,,oplácané“. Znám holku, kterou by někdo mohl považovat za tlustou, ale má nesmírné charisma a kluci se okolo ní točí i když má vedle sebe hubené kamarádky.

 10. Moc hezky napsané, díky :-)

 11. Nejlepší článek,jaký jsem kdy na toto téma četla ! :)

 12. Moc ráda čtu tvoje články, jsou hezky napsané a dobře se čtou :)

 13. Super clanek!:) Uplne mi zprijemnil pobyt v nemocnici a opravdu mi prisel hodne vhod, protoze me utvrdil v tom, ze krasa neni vsechno a ze by me tak nemela nejaka ta jizva deptat:)

 14. Děkuju moc, za tenhle článek… Opravdu je pěkně napsaný a umí povzbudit, když zrcadlo neukazuje právě nejhezčí obraz :)

 15. ahoj to je moc hezký článek, ale opravdu je těžké si o sobě myslet něco dobrého když mě celou základku třičtvrtě třídy šikanovalo kvůli vzhledu, například kvůli tomu že mám kudrnaté vlasy pro moje spolužáky to zkrátka bylo něco odpornýho a dávali mi to jasně najevo. Je mi 21 a ještě jsem neměla kluka, žádný o mě ani pohledem nezavadí, pak je hold těžký si o sobě myslet něco hezkýho.

  • Jani,to znám,z toho si nic nedělej,na základce jsem si taky prožila peklo s kudrnatými vlasy…a přitom teď,když někdy zaspím a nestihnu si je zároveň nejen umýt,ale i vyžehlit,všichni říkají,jak jsou ty vlasy krásné :)

   • to máš pravdu, většině lidí se kudrnaté vlasy líbí, ale já z toho mám strejně trauma, že si je denně žehlím aby mě s kudrnatýma nikdo neviděl. Děti na základce dokážou bejt vážně zlý parchanti s prominutím, a člověk z té šikany pak má doživotní trauma. Jsem už 6 let pryč ze základky ale furt je ve mě ten pocit méněcennosti a to asi na vždy zůstane.

    • Mně se kudrnatý vlasy líběj.:) A naprosto souhlasím se článkem. Já jsem se nikdy jsem se nepřetvařovala, až na výjimky jsem se nikdy za těch 14 let nemalovala, nikdy jsem nemluvila sprostě, facebook nemám… Někdy se mi kvůli takový odlišnosti spolužáci smáli, ale nevšímala jsem si jich (nebo aspoň do té míry, že jsem chování nezměnila), ty časy přešly a už se i nikdo neposmívá, ve třídě jsem si vybojovala i jistý postavení…;)

 16. Napsala jsi to skvěle:)
  I když já se svýho nízkýho sebevědomí už nikdy nezbavím, naprosto s tebou souhlasím:)
  Lepší normálně vypadající holka s milou povahou, než nádherná holka s mottem ubližovat a urážet)

 17. Ahoj. Doufám, že si tenhle komentář přečteš, adminko. Tenhle server se na tobě asi tak trochu přiživuje.. http://krasna.nova.cz/clanek/tvujsvet/krasa-je-subjektivni-vec.html

  • Ahoj,

   bez obav – jsem redaktorka na krásné, ten článek je ode mě:)

 18. Mers, tvoje články mě zaujímají čím dál víc. Za tento týden, co jsem doma, snad přečtu všechny tvé články, které jsem ještě nečetla! :)

 19. Mers, jsem tak ráda, že ses opět vrátila! :-*
  Ps: Tvoje články jsou super :) !!

TOPlist