Domů Krása & Péče Lupy a jak na ně

Lupy a jak na ně

4

Je to další problém z velice častých – co se týká kosmetických vad těla. Náš zdravotní stav neovlivňují, nejsou smrtelné, ale i přesto nevypadají hezky a člověk s nimi nevypadá ani nijak extra zdravě či udržovaně.

Co to jsou lupy? Jsou tu šupinky lidské kůže, pokrývky kůže hlavy, které se v pravidelném cyklu odlupují a vytvářejí se nové. V tomto případě nejsou vidět, pokud je vidíme a dělají nám problémy, pak těmto šupinkám už můžeme říkat lupy.

Jak vznikají? Jak jsem již uvedla. Kůže na povrchu hlavy se musí obnovovat a odlupuje se stará kůže.

Jaké jsou důvody jejich vzniku? To, jestli lupy budeš mít,  je velkou mírou ovlivněno geneticky a hormonálně. Ovlivňuje to činnost mazových žláz i nadprodukce mazu. Lupy vznikají i při špatných hygienických návycích a špatném stravování. Jsou případy, kdy lupy vznikají díky nevhodné čepici (špatný materiál…)

Jak se jich zbavit? Než vyrazíš k lékaři určitě musíš vyzkoušet šampony určené k boji s lupy (head&shoulders aj.). Pokud lupy máš díky vysušenosti či častému barvení hlavy, šampon ti jistě pomůže. Ale pokud ne, je vhodné dojít si do lékárny, kde by ti lékárník měl poradit s vhodným šamponem (nizoral..).

Nejhorší chybou, kterou dříve dělaly naše matky a babičky jako ochrana proti lupům, byly domácí zábaly z majonézy nebo olivový olej! NIKDY TO NEZKOUŠEJTE! Mazu se bude tvořit dvakrát více a lupů ti spíše přibyde.

Pokud i po lékárně ti  lupy kazí život, není od věci zajít si ke kožnímu lékaři. Který příčinu tvorby lupů důkladně prozkoumá a navrhne ti účinnou léčbu.

Předchozí článekJak správně pečovat o vlasy
Další článekNepravidelná menstruace
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. ahoj mám lupy a někdy když si jen tak „hrábnu“ do vlasů tay najednou padá strašná spousta lupů a někdy ej třeba vůbec nemám

    není to třeba i šamponem?

  2. Mě lupy trápí – netrápí, prostě se to pořád mění. Nejvíc mi asi pomohl šapmon (bohužel si nepamatuji název, jestli si vzpomenu, tak sem napíšu) a ten staršně smrdí. Takže když si vlasy umyji, musím použít asi tunu kondicionéru, aby potom nesmrděli =).

Diskuze je uzavřena.