Domů Sex & vztahy Kluci Mají být kluci středem našeho světa? Zatím bez hodnocení.

Mají být kluci středem našeho světa? Zatím bez hodnocení.

11

Někdy se na tuhle otázku ptám, protože to vidím nejen u sebe a nejen u svých spolužaček, ale především u mladých holek, které se čas od času zamilují a jsou ochotny pro kluka udělat naprosto, ale naprosto cokoliv. Od hádek, nedorozumění až po opuštění kamarádů a svých starých známých.

Je to správné? Je v pořádku, že kluka, kterého sotva znáš, necháš tolik zasahovat do svého života a všechno mu přizpůsobovat? A co když on to nevidí stejně, co když on to požaduje jen po tobě?

Jedno z nejtěžších období, kterým může procházet kamarádství je podle mě to, kdy si najdeš kluka a tvoje kamarádka žádného nemá nebo naopak. Pokud je to jeden z tvých prvních kluků, chápu, že jsou holky poblázněné, extrémně šťastné, spokojené a přejí si být od rána do večera jen s NÍM a prožívat s ním všechno.

Znám to, když jsem měla svého prvního, šlo všechno stranou, jak kamarádky, tak všechno ostatní a bylo mi jedno, co si ostatní pomyslí, obhajovala jsem to tak, že jenom závidí. Pokud ale i ty máš dobrou kamarádku a přeješ si, aby vaše přátelství vydrželo a neztroskotalo na prvním problému, neměla bys jí odstrkovat do ústraní a rozhodně by sis neměla myslet, že jí to nebude vadit a počká.Vždy je nejlepší představit si to sama na sobě. Představ si, že si tvoje kamarádka najde kluka a ty pro ní budeš druhá, nebude mít čas, nebude s tebou chodit ven a kamkoliv budeš chtít jít, ona vezme jeho a ty se budeš cítit jako křen. Myslíš, že tobě by to nevadilo?

Sama za sebe můžu říct, že mě by to vadilo a to hodně, potom se nediv, že si nerozumíte a že si najde jinou partu a s tebou už nebude chtít mít cokoliv společného. Proč to vůbec píšu?

Protože kluci často nejsou tak důležití jako dobré kamarádky, kluci tě často nechtějí poslouchat, nechtějí s tebou chodit na nákupy, nechtějí řešit drby a pomluvy. S klukama si nemůžeš udělat zkrášlovací den a brečet u těch největších filmových dojáků a to zejména ve věku, kdy je to pro nás tak důležité – v pubertě.

V pubertě vydrží strašně málo milostných vztahů. Je nejpravděpodobnější, že se neshodnete a ty na něj budeš vzpomínat jako na kluka, co nebyl ten pravý a kvůli kterému jsi možná ztratila dobrou kamarádku. Je samozřejmě něco jiného srovnávat tyhle věci ve věku, kdy jsi dospělá, chceš založit rodinu, chceš s ním bydlet a ve věku, kdy si jen „hraješ“ a tvoje představa o vztazích je dost zkreslená.

Když si najdeš kluka, najdi si čas i na kamarádku, neodstrkuj jí, snaž se, aby to bylo takové jako dřív. Ale co když je to naopak? Co když si tě kamarádka nevšímá, jen proto, že si našla jiného kluka? První záchranou by měla být komunikace – řeš všechno v klidu, nedělej jí naschvály ani scény, prostě v klidu a jednoduše jí zkus říct všechno, co tě trápí a že bys byla ráda, aby si tě taky trošku všímala.

Měla jsem sestřenku, která měla svou víru, víru v to, že do určitého věku je potřeba si užívat a ne se trápit. Kluky nebrala vážně a ve dvaceti bylo jejím heslem: „Zneužít a zahodit“, na někoho to mohlo působit zle, ale ona tak byla spokojená, do dvaceti si užívala občasných schůzek s kámarády, pozvání (tím doopravdy neměla na mysli sex), obdivování a když si ve 24 letech našla svého vyvoleného, byla šťastná, protože věděla, že těch 24 let nepromrhala, ale měla spoustu kamarádek, známých a zkrátka si užívala života a když se s přítelem „usadila“, všechno to bylo dokonalé. I když to není pro každého – je to lepší než se od puberty trápit větami „Nikdo mě nebude chtít“ „Nejsem dost hezká“ „Navždy budu sama“…

Neodstrkuj svoje koníčky, svoje zájmy, názory, kamarády a rodinu jen kvůli klukovi s kterým jsi pár dní a netušíš, jestli ten vztah za to vůbec stojí. Proč? Protože když si tím nejsi jistá, pravděpodobně budeš hrozně litovat…

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPro dlouhotrvající nalíčení
Další článekBarevná typologie: Jarní typ
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

 1. Vážně dobrý článek.. Mně se to zatím nestalo, a doufám že ani nestane. Akorát nám se teď s kamarádkou líbí jeden kluk, ale pro nás to problém rozhodně není…:D Ale já už to jako srandu moc nebereu (jako dřív). Taky nevím jak se s ním seznámit – když jsem u toho, nechtěla by si napsat nějaký článek jak oslovit kluka? Jak se s ní seznáit? Jestli tu teda takový není..

  • Jinak asi jsem jednu větu nenapsala moc srozumitelně: Problém to pro nás není, protože šance že by jedna z nás s ním chodila je minimální :D Ani neví o jedný z nás že exustujeme..

 2. Mne sa ešte nikto nikdy nepáčil, ani tie filmové hviezdičky. To však neznamená že som lesba :D Tak asi preto sa mi to nestalo, že kvôli nejakému sprostému chalanovi odložím všetko bokom. Máš pravdu a článok je veľmi pekne napísaný.

 3. Krásný článek. :) Teď se všude píše o vztazích a já zatím žádný nemám, ach jo. :D

 4. moc hezky napsané. spoustu mých kamarádek staví kluky na první místo asi jim dám Tvůj článek přečíst :).

 5. Nemyslím, že nemáme představu o tom, co je to vztah.. mě je třeba 15 a o sobě si myslim, že tu představu mám.. a to nejsem nějak naivní a nemám to vymalovaný růžově.. podle mě tu představu máme vždycky, ale jde jenom o tom, jestli jí mámě správnou nebo špatnou..

  • Nemyslela jsem to tak, že mladý holky vůbec nevědí o co jde, nebo nemají vůbec žádnou představu, to určitě ne. Spíš tak, že tu představu mají zkreslenou nebo si v pubertě myslí, že s klukem budou do smrti a ten vztah neberou reálně, tak jak to může skončit. A samozřejmě ne všechny, ale u většiny to tak je:)

 6. Článek je pěkně napsaný!Pochvala.. ;))
  Je mi 16 a nejsem zrovna typ co by střídal kluky jako ponožky,ale ani typ na dlouuuhéé vztahy;) Jde mi o to hlavně poznat samu sebe,co se mi na klukovi líbí a co ne.Nikdy se mi (zatím) nestalo,že bych se s kámoškou ,,zabouchla´´ do stejného kluka :) Potkávám hodně kluků,kteří se mi líbí,ale rozhodně bych s něma nikdy nechodila.A snad se mi ani nikdy nestalo,že bych se zamilovala(myslím platonicky) do kluka,kterého pomalu ani neznám! ;)
  A už vůbec NIKDY bych se nepohádala s nej kámoškou kvůli klukovi.Ale to píšu teď.Takže těžko říct co bude za pár měsíců že? :) Takže radím všem ,,zamilovaných´´ holkám: Nehádat se a vyprdnout se na kluky,kteří stejně nejeví zájem;) Jelikož podlézáním si tak akorát zničíte sebevědomí a budete za vtěrku :) Pac a pusu :P

 7. Ohohó, přístup tvojí sestřenky se mi moc líbí! :) Myslím, že to tak udělám taky, protože se nechci pořád jen trápit! ;( Nevím, nevím no, když jí to vyšlo, a je šťastná, tak je tu možnost,že by to mohlo vyjít i mě, no ne? :))

 8. Já si někdy zas připadám divná, když se tím klukem nechci vádat pořád, staří třeba 3 x do týdne nebo tak.

Diskuze je uzavřena.