Domů Krása & Péče Líčení Barevná typologie: Jarní typ

Barevná typologie: Jarní typ

8

Pár typů typologie už jste tu na blogu mohli přečíst, jednalo se hlavně o pleť, kde jsme rozeznávali pleť suchou, mastnou, smíšenou a normální. Tento typ určování slouží hlavně k tomu, aby sis mohla určit, jaké kosmetické přípravky používat a jak o svou pokožku pečovat, protože každý typ si zaslouží jinou starost a jiné výrobky.

Další typologie, kterou jsem vybrala, se zaměřuje na barvu očí, pleti a vlasů a celkově určujeme jaký typ jsme, konkrétně zda jarní, letní, podzimní nebo zimní. Co s tím? Když si to určíme, můžeme lépe poznat, co nám bude slušet za barvy ať už vlasů, tak očních stínů nebo rtěnek.

Článek jsem rozdělila na čtyři části a jako první se budeme zabývat jarním typem. Řekneme si, jak ho poznat a co mu sluší a čemu by se naopak tento typ, měl vyhnout.

Jak poznáš, zda jsi jarní typ?

Jarní typ je spíše do světlejších a přirozenějších barviček, jak u pleti, rtů a vlasů, nenajdeš zde žádné extrémní skoky, ale naopak velice přírodní a jemné odstíny.

Pleť u jarního typu je velice světlá, občas do broskvových odstínů a v nějakých případech až průsvitně bledá. Na obličeji se mohou objevit pihy, jak při slunění, tak i v zimě. Rty nejsou tmavé, spíše do růžova, maximálně do světlounce červené. Stejně tak řasy a obočí nejsou do černa, ale do jemně hnědé. Oči jsou spíše do světlých barev, jako je modrá, šedá, zlatě hnědá, světle zelená, velice výjimečně se objevují tmavší odstíny. Po většinou má jarní typ světlé vlasy, patří sem drtivá většina přírodních blondýnek ať už s klasickou plavou blond, ale i se slámovou a medovou a slečny, které mají hnědé vlasy, ale s odlesky dozlatova až blonďata. V dětství je většina žen právě blondýnek, i když vlasy o několik odstínů později ztmavnou.

 • Světlá pleť
 • Pihy
 • Růžové rty
 • Modré, šedé, světle hnědé oči
 • Blond (slámově, medově) a světle hnědé vlasy

Jaké zvolit líčení?

Co se týče tváře, tak make up, pudr a tvářenky by měly být v teplých odstínech, velice nápadně totiž působí tvrdé barvy a pleť pak získává dojem „nepřirozené masky“, i co se týče zdravíček. Ty bys měla volit do jemných tonů, spíše nenápadnější barvy a určitě se vyhni klasickým červeným tónům. Mnohem lépe působí odstíny meruňkové, lososové nebo s odstíny do jemně oranžova.

Není dobré ve velkém množství používat linky kolem očí, pokud o to stojíš, vol spíše hnědou či šedou tužku, která nepůsobí tak tvrdě jako klasická černá – té by ses měla v líčení vyhnout úplně, protože jarní typ je velice přírodní a černá nepůsobí přirozeně a většinou se s celkovým vzhledem bije.

Na rty se skvěle hodí jemně růžová nebo jen klasický bezbarevný lesk, který zdůrazní celkovou svěžest a krásu a stíny je nejlepší volit se zlatavými podtóny, jako jsou hnědé, béžové, meruňkové. Na večerní líčení se může použít i tmavší hnědá nebo fialová.

 • Přírodní odstíny zlatavé, béžové a hnědé
 • Tvářenka do lososova
 • Hnědá, khaki či šedá tužka na oči
 • Jemně růžová, bezbarvý lesk na rty

Jaká barva vlasů ti bude slušet?

Stále se musíme pohybovat v hodně přirozených a co nejméně výrazných/nepřirozených barvách. Krásně vypadá světle hnědá s medovými melíry – zkrátka nejlépe sedíci barvy jsou ve zlatých a světlých podtónech. Vyhni se černé, červené a jinak křiklavým barvičkám.

 • Blonďaté, světlé barvy
 • Medové melíry
 • Velice světle hnědá
Předchozí článekMají být kluci středem našeho světa?
Další článekJak nakupovat na Aukru II.
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

 1. Moc pěkný článek Mers. Já jsem si jednou tenhle „test“ dělala a vyšlo mi, že jsem zimní typ, takže se budu těšit na další. Doufám, že bude co nejdřív :D

 2. Perfektní článek . Vyšlo mi že jsem jarní typ , s tím medovým melírek máš pravdu sama ho mám s všichni mi ho vychvalují

 3. Myslím, že já jsem ten >zimní<…njn..vždycky musím být poslední..:D

 4. Tak v tomhle se úplně vidim :) skvělý článek a moc jsi mi pomohla :)

Diskuze je uzavřena.