Domů Krása & Péče Líčení Moc tmavý make-up? Zatím bez hodnocení.

Moc tmavý make-up? Zatím bez hodnocení.

2

Protože v drogériích často nemáš možnost vyzkoušet make-up na denním světle a když nakupuješ po internetu, tak se zkoušením je také velký problém, stane se, že si koupíš příliš tmavý make-up, který se v obchodě zdá dobrý a doma zjistíš, že je tmavší než ty a je to dost vidět. Stejně tak se to může stát v létě, když si (ještě opálená) pořídíš make-up, vyhovuje ti, ale z tebe za pár měsíců opálení zmizí a ty jsi o hodně světlejší a odstín make-upu ti už nesedne. Co s tím?

Je pochopitelné, že mladé slečny (alespoň většina z nich), si nemůžou finančně vyskakovat a kupovat make-upy každý týden a proto ti je určitě líto make-up vyhodit. Když přehlédneš možnost, že ho prodáš někomu jinému, stále máš pár možností, které můžeš využít, abys ho znovu mohla používat.

Make-up + hydratační krém

Pokud ti make-up barevně nevyhovuje, není nic snažšího než smíchat ho s krémem, který máme doma snad všechny a proto nepotřebuješ nic speciálního. Rozhodně ho ale nesmíchávej všechen na jednou – to jen v případě, že máš prázné a čisté uzavírací kelímky, do kterých vytvořený make-up můžeš dát. Já sama to ale moc nedoporučuju. Může se stát, že se poměrově netrefíš a dáš tam krému víc než make-upu a výrobek bude v podstatě na nic – upřednostňuju míchání malého množství make-upu a krému před aplikací – budeš tak moc vyzkoušet kolik krému a kolik make-upu ti nejvíce vyhovuje.

Ideální množství je 1:1, tedy stejně krému a stejně make-upu. Velká nevýhoda tohoto způsobu zesvětlování je ta, že krém samozřejmě nemá krycí funkci, tudíž když je smícháš, make-up nebude tolik krýt a pak už záleží na tom, kolik krému přidáš – když málo, pravděpodobně krycí fce zůstane a když hodně, budeš mít tonovací krém.

Make-up smíchaný s krémem se ale o mnoho lépe roztírá, hydratuje, netvoří mapky.

Klady:

  • Zesvětlení make-upu
  • Finančně nenáročná možnost
  • Snadnější roztírání
  • Hydratace

Zápory:

  • Make-up po smíchání ztratí krycí schopnost

Smíchání se světlejším

Pokud máš problém s akné a tedy potřebuješ, aby make-up kryl a proto nechceš smíchat ho s hydratačním krémem, mám pro tebe další možnost a tou je smíchat ho se světlejším make-upem.

U této možnosti je důležité odhadnout, o kolik odstínů je make-up tmavší než ty. Potom zajdi do drogérie a vyber si make-up o tolik odstínů světlejší než je ten předchozí tmavý. Tedy pokud sis koupila o odstín tmavší make-up a chceš ho smíchat se světlejším, je hloupost kupovat make-up ve stejné barvě, která bude tvé pleti sedět – musíš sáhnout po světlejší. Samozřejmě s tím budou mít problém dívky s pletí jako Sněhurka, protože pro některé bledule se make-up špatně shání, tak jako tak.

Pokud nemáš jasno v tom, jaký světlejší make-up koupit, bude ideální dojít pro ten samý, který chceš zesvětlit. Pokud byl drahý a nechceš do něj dávat opět tolik peněz, je možnost zakoupit jiný, levnější, důležité ale je, aby byl ve stejné konzistenci. Je tedy hloupost kupovat pěnový, když ten předešlý byl krémového typu. Já sama mám vyzkoušený Stay All Day od Essence, který je levný a ostatní make-upy ho snáší velice dobře.

Pokud chceš zachovat krycí schopnost, nemusíš se bát – druhý make-up nemusí být extrémně krycí (pokud ten první kryje), aby schopnost zůstala zachována.

Klady:

  • Zesvětlení make-upu
  • Make-up neztratí svou krycí schopnost

Zápory:

  • Finančně náročnější (druhá koupě make-upu)

To jsou asi dvě nejpoužívanější a nejvhodnější metody, kterými můžeš make-up zesvětlit. Doufám, že pomůže slečnám, které si koupily příliš tmavý make-up a nechtějí ho vyhodit nebo ho nechat válet se na poličce!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJaký pudr vybrat?
Další článekHnědé líčení + (foto)návod
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

  1. Tenhle trik je prima, používám ho už dlouho, přesně jak jsi psala, hlavně přechody mezi létem a zimou… Všeobecně není pleť po celý rok stejně zabarvená… A jinak to zkoušení v drogerii na ruce stojí taky prd… Na obličeji doma to pak vypadá úplně jinak :/ Takže si doma běžně make-upy míchám a osobně mám dobrou zkušenost s tím světlým Aknecolorem z lékárny. Je hodně světlý, takže ho lze přidávat k tmavšímu make-upu dle potřeby, má přizpůsobivou konzistenci a stojí jen kolem stovky :)

Diskuze je uzavřena.