Domů Tělo & Zdraví Opatrnost ničemu neškodí… Zatím bez hodnocení.

Opatrnost ničemu neškodí… Zatím bez hodnocení.

8

Poslední týden se opět začal řešit případ devítileté holčičky – Aničky, který jsi určitě zaregistrovala… Je to všude, ve zprávách, v radiu, televizi a novinách, těžko se to dá přehlédnout.

A stejně tak, jako mnoho případů z tv nám i tenhle dokazuje jak umí být někteří lidé strašně zlí. Možná jsou nemocní, možná za to nemůžou, ale je důležité si uvědomit, že takoví lidé existují. A co je na tom nejhorší?

To, že pokud chtějí někomu ublížit, tak si najdou oběť, která se bude co nejméně bránit, prostě jemnou osůbku a to jsou ve většině případů mladé slečny.

Nechci tady rozebírat případ Aničky, jak jsem napsala – už toho je všude dost a nevím o tom tolik, abych o tom mohla jen tak psát, ale je to takové varování pro všechny mladé dívky. Musíte si uvědomit jak strašně jste zranitelné, a proto je lepší být opatrnější než přehnaně riskovat.

Tím nechci říct, že zrovna na vás číhá někde nějaký zlotřilec, ale lepší je nedávat tomu za pokušení a hlídat si s kým, jak a proč se bavíš, kudy chodíš a i to jak chodíš oblečená.

Mladá slečna která půjde v minisukni a kraťoučkém topu, který bude víc odhalovat než zakrývat? Musíš uznat, že i to je dost riskantní… Je jasné, že v létě je to normální, ale je potřeba si uvědomit kudy a kam takhle oblečená jdeš.

Také jsou hodně nebezpečné známosti přes internet. Ne každému se dá věřit, i když na tebe může působit dost důvěryhodně. Proto bys nikdy nikomu neměla sdělovat ani na veřejnost psát svoji adresu a jiné osobní informace (škola, kroužky)…

U nás, i když je Kutná Hora krásné město, existuje pár míst, na které bych sama v životě nešla, i kdyby to mělo sloužit jako zkratka. Proč? V okolí není živá dušička a kdyby se ti tam něco stalo, nikdo ti nepomůže. Proto si pořádně rozmysli, jestli se ti vyplatí chodit nějakou „zkratkou“ než to vzít osvědčenou cestou, kde se nemusíš bát.

Určitě jsi někdy zanadávala, když tě rodiče nechtěli večer pustit ven. Divíš se jim? Podívej se někdy na zprávy, co se děje v tvém okolí. Není pak divu, že se rodiče potom o tebe bojí, hlavně, když je po stmívání. Pokud už někam takhle jdeš v noci rozhodně nechoď sama.

Také pozor na to, s kým se na ulici vybavuješ. I normální lidé občas mohou být špatní a zlí. Proto nikdy s nikým nechoď do ústraní, pokud si chceš dát s někým po internet schůzku, tak jen na místech, kde je plno lidí. Určitě víš, že nesmíš od nikoho přijmat jídlo ani pití a nasedat do auta.

Tím nechci říct, že je „úchylů“ všude plno, ale je lepší neriskovat (co si budeme povídat, mnoho mladých dívek si myslí, že jsou dospělé a že se ubrání) a dávat si pozor na cizí lidi. Hlavně po tom, co slyšíš ve zprávách.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak bolí odmítnutí…
Další článekTipy na jarní líčení
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

 1. Podle mě je to hrozný, ale zase, když si to tak vezmete, tak někde v Africe a takových těch státech, tak tam se každé dítě bojí, že se nedožije rána… A onehdy je to mnohem horší, než když se tady jednou za deset let ztratí 1 dítě… Neříkám, že se o to tedy nemáme zajímat, ale pro novináře je to mnohem více prachů, než kdyby vykládalo o někom, kdo je v Africe… :)

  • Tak jasně, jen musím říct, že to není, že by se ztratilo 1 dítě za 10 let, bohužel se ty děti ztrácejí pořád, jen ne o všech se tolik mluví v médiích jako právě o Aničce ;)

 2. K tomuto článku se vyjadřovat nebudu.. je to hrozné mluví se o tom hodně.. ale to ted řešit skutečně nechci….

  mám na tebe otázku která s timto článekm nesouvisí ale s tvim webem ano..
  Jak to děláš? Jak to děláš, že máš čas psát tolik užasných a kvalitních článků?
  Musím říct, že když se snažim napsat nějaký pořádný článek zabere to dost času.. atd..
  a ty tu frut přidáváš užasné články..

 3. Chudák Anička opravdu takové krásné dívčiny lituji … ale zase je blbost, že se u nás stávají někdy nehody a to tom nepíšou. Srazí jednoho člověka někde u Prahy .. a najednou je z toho velká zpráva..

  • * tam (v novinách, v televizi ani našich městských novinách) …

Diskuze je uzavřena.