Domů Krása & Péče Vlasy Péče o mastící se ofinu

Péče o mastící se ofinu

11

Ofina je úžasným řešením každého účesu a ta správná varianta ofiny, sluší v podstatě každému. Bohužel, ne každý má odvahu na to, ofinku si ostříhat, protože s péčí o ní a o vlasy celkově poté, bývá docela velká práce – o dost větší než s těmi delšími bez ofiny. I když se ti často nemastí vlasy, často se stává, že ofina už je druhý den mastná a ty si vlasy zase musíš umýt, to je normální. Protože je ofina v podstatě umístěná na pleti, na obličeji, tak se mastí rychleji. Je oproti ostatním vlasům o dost kratší a i to k tomu moc nepřidává. Rozhodla jsem se tedy napsat pár rad, jak bojovat s mastnou ofinou – sama jí mám také, takže radosti a starosti s ní moc dobře znám.

Důležité je zamyslet se před samotným ostříháním, jestli ofinu vážně chceš. Na obrázcích totiž vypadá úžasně, ale aby tak vypadala i u tebe, potřebuje dost péče, dost času. Každé ráno musíš vstát a umýt ji, prostě jí dodat nějaký tvar a to se každému prostě nechce, vstávat kvůli vlasům dřív. Pořádně se rozmysli, jestli to tedy má cenu. Bavím se teď hlavně o té klasické rovně střižené ofině, o ty prostříhanější se dá starat o něco lépe.

Častější mastění ofiny může mít na svědomí tvůj balzám, kondicionér nebo maska. Snaž se proto dávat této kosmetiky na ofinu jen minimum, nebo použít jen šampon. Celkově je lepší používat regenerační kosmetiku spíše do délek než přímo na pokožku hlavy a ke kořínkům.

Pokud o vlasy takto dbáš, snaž se, aby jsi na ni sahala co nejméně. Lidské ruce mají v sobě určité množství mazu a když si na ofinu budeš sahat častěji než je potřeba, bude se i rychleji mastit. Při žehlení si je zkus podržet místo rukou jednoduchým hřebenem a to i při fénování.

Po konečné úpravě je nejlepší ofinu přelakovat. Ale – jen kvalitním lakem, ten totiž dokáže vlasy nepatrně vysušit a pak se méně mastí – a také jen v přiměřeném množství. Když ho použiješ hodně, další den už účes vypadá strašně. Navíc ofina může pod velkým náporem laku plihnout, stejně tak, pokud použiješ hodně tužidla.

Pokud se ti vlasy nechce mýt každý den, zkus si koupit suchý šampon – jde o prášek/pudr, který vetřeš do vlasů a ten jí zbaví mastnoty, u ofiny ohromně pomáhá. Koupíš ho v každé drogerii, za poměrně nízké ceny. Samozřejmě ne každému musí vyhovovat, když si ale najdeš kvalitní značku a typ, který ti bude sedět, ušetříš si spoustu času. Na druhou stranu nic nedokáže nahradit pečlivé umytí a styling.

Další možností je umýt pouze ofinu, pokud se jen ona mastí – to často praktikuji já. Ostatní vlasy sepni do pevného culíku a předkloň se nad vanu či umyvadlo, ofinu trošku namoč, dej tam nepatrné množství šamponu a opláchni. Vyfénuj, vyžehli, nalakuj – to zabere jen pár minutek, na rozdíl od mytí celé hlavy, kdy to často ani není potřeba.

Předchozí článekKrok za krokem: Linka na horním víčku
Další článekEssence Snow Jam aneb Jak jsem nenafotila (foto)návod
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

  1. Také jsem měla ofinu, ale už bych do ní nešla, protože jsem v ní vypadala strašně oplácaná! Ale ted ji nemám a lidi to chválí!!! :-) Jinak to stím umytím jen ofiny je nejlepší, protože ty suché šampony jsou jen takové, fakt, když zaspíš, nebo tak.

  2. Na mytí ofiny mám suchý šampon. Každé ráno to chce vyfénovat ji přes kulatý kartáč. Mně se to osvědčilo dělat obráceně – nejdřív ofinu nalakovat a teprve pak vyfénovat, ohromně to drží. Já bych holky nestrašila, ty dvě minuty na to „přefénování“ ofiny nejsou zase taková hrůza:-)

  3. Pokaždé když jsem si řekla, že chci nutně změnu a ostříhala jsem si ofinu jsem si pak nadávala ;D Pár dní jsem byla spokojená a pak sem litovala, takže už do toho asi nepůjdu… Ikdyž, to je ve hvězdách;)

  4. Nechala jsem si ustřihnout tupou hustou variantu ofiny. Někteří tvrdili, že mi to sluší, druzí zase opak. Teď, když mi dorůstá, zčesávám si ji na jednu stranu na patku a pouvažuju nad tím, co s ní provedu potom. Nevím, jestli bych šla znovu do takové ofiny. Asi ano, ale až po čase, teď to nechám být tak, jak to je. :)

  5. Mám stejně jako VeronaRossi tupou a hustou ofinu a nemůžu si ji vynachválit. Myslela jsem, že s tím bude víc starostí, ale vůbec ne. Celou hlavu si umývám ob den, ofinu proto mastnou ani nemám. Jediné co s ní dělám je to, že ji ráno přežehlím a to zabere ani ne minutu i s nahřátím žehličky =) No a když se někdy povede, že mastná je, použiju suchý šampon nebo ji jednoduše umyju a to taky moc nezabere ;) Takže se určitě není čeho bát =)

  6. Já mám třeba ofinu celý svůj život a jsem s ní náramně spokojená .)

  7. Souhlasim s hankou ja mam taky ofinu od malička jenom se mi ted víc mastí obličej a když se potím pod čelem mám pot

  8. Ahoj, myslím si, že je to moc dobrý článek, :) jen vůbec nesouhlasím s tím, že s dlouhými vlasy bez ofiny je menší práce.. Já sama mám vlasy dlouhé jen těsně nad zadek, ofina mi hezky dorostla a věř, že je s tím sakra práce.. Měla jsem i krátké s ofinou, takže můžu porovnávat a o ty dlouhé bez ofiny je to opravdu o dost horší :)

Diskuze je uzavřena.