Domů Krása & Péče Vlasy Odrůstání ofiny – co s tím?

Odrůstání ofiny – co s tím?

12

Hair Vitamins For A Better For You Crowning GloryZ vlastní zkušenosti můžu říct, že co se týče vlasů, je jejich dorůstání/odrůstání pěkná otrava! Sama celý život bojuju s ofinou v tom smyslu, že jsem jí nosila celé svoje dětství, přibližně ve třinácti jsem si jí nechala narůst dlouhou, v patnácti zase ostříhala a od té doby střídám „ta holka s ofinou“ a „ta holka bez ofiny“. Proč? Nikdy jsem se úplně nerozhodla co se mi víc líbí – takhle – víc se mi líbí ofina, přijde mi, že to dělá účes zajímavější, ale nikdy mě nebavilo to, že se rychleji mastí, a i když mám vlasy celkem rovné, tak ofina se mi zvláštně kroutí do různých směrů, proto jí musím vždy upravovat horkým vzduchem, tužit, lakovat a to pro mě prostě znamená práci navíc.

Ale právě proto, že s ofinou mám doopravdy bohaté zkušenosti, rozhodla jsem se, že by nebylo úplně na škodu dát dohromady pár rad a tipů, které při odrůstání pomohly mě, ale upřímně – pro někoho tohle bude úplně k ničemu. Odrůstání je totiž ve většině případů otrava na entou!

Pevná vůle

To je to jediné, co člověk musí mít na sto procent – pevnou vůli, protože bez ní to skutečně nejde. Já zažila fáze, kdy jsem si rozhodla pro dlouhou ofinu a najednou jsem uviděla obrázek super účesu s ofinou a už to bylo a ofina byla zase na světě.

Doporučuju silnou motivaci. Mě asi nejvíc pomáhalo to, že jsem si stáhla pár super obrázků s účesy bez ofiny, tak jako jsem chtěla, aby mé vlasy vypadaly a vždy, když mě „to“ zas  chytlo, tak jsem se na ně podívala a řekla si, že žádné stříhání nebude!

Tužidlo, lak, fén

Velkou roli v úpravě krátké a polodlouhé ofiny určitě hraje tužidlo a lak a i finální úprava horkým vzduchem. Pokud necháte ofinu jen tak napospas všemu, ať si je jak chce, pravděpodobně Vás bude neuvěřitelně štvát, lézt do očí a vůle k tomu si jí neostříhat čím dál menší. Proto je na sto procent důležitý lak, který všechno upevní tak, jak chceme a určitě je fajn ofinu si fénovat na stranu, do požadovaného tvaru, aby nepřekážela.

Docela dobrá videa, která se mi na youtube ohledně fénování ofiny líbila, přidávám dolů. Asi nemusím dodávat, že pro odrůstání doporučuji rozhodně koupit kulatý kartáč k fénování, protože s ním se tvaruje nejlépe.

Sponky

Další důležitý bod je pořídit si sponky, nejlépe v barvě vlasů, aby šly dobře zamaskovat nebo naopak výraznější a hezké, aby mohly udělat „parádu“ na účesu.

Já sama jsem si ofinu většinou připínala pod postranní vlasy, aby sponky nebyly vidět, nebo jsem trošku rozcuchala – natupírovala, přelakovala a připnula nahoru. Asi si každý musí sám vymyslet, co mu bude vyhovovat.

Zaplést 

A poslední bod souvisí s účesy, které je při odrůstání ofinky určitě dobré se naučit. Skvělé video na tohle téma má dvojice Luxy Hair – v druhém bodě můžete takové jednoduché zapletení zkusit:)

 

12 KOMENTÁŘE

 1. Ja som s týmto bojovala pomerne dlho keď mi ofina začala padať do očí asi pol roka som nosila len čelenku a na podobné bláznovstvo sa už nikdy nedám. Ale inak super článok :)

 2. Já měla krátkou ofinu asi rok a hrozně mě bavilo si jí stříhat:-) ale teď si nechávám narůst dlouhý vlasy jak z 10. let, takže ofina má smůlu, ale nejhorší je, jak mi ofina odrůstá a padá do obličeje. Nechce se mi jí ale zastřihnout, protože tím pomaleji odroste.

 3. Díky Mers!!! Zacharánila si mi život (a pověst holky s upravenáma vlasama ;D). Mám tě moc ráda a tvůj blok je upa bestovní :) ♥

 4. ahoj nechtěla by jsi napsat někdy něco o análním sexu ? moc by mě to potěšilo dík máš překrásný blog kde jsi ji udělala?

 5. Já když jsem měla ofinu, tak jsem vypadala jako blbec (strašné rozhodnutí). Nechala jsem si ji tak ostříhat asi ve 3. třídě. A tak jsem si ji vprostřed rozdělila a každou půlku připnula sponkou ke stranám. Myslím, že to bylo ještě horší ;D. Potom když mi dorůstala, tak jsem si ji dávala za uši, kde posléze vytvářela za každým uchem vlnku či jak to nazvat, takže jsem opět byla za totálního vola… Teď už vlasy nestříhám. Chci je dlouhé, ofina je zlo ;D

 6. Už 2 měsíce přemýšlím o ofině, ale bojím se já a jelikož mám vlasy tak po ramena tak se bojím, že to bude vypadat blbě. Líbí se mi ofina, kterou nosila Taylor Momsen v Gossip Girl jako (Jenny H.) Koukni na to ;)
  Jinak je to super článek :) Dík za něj.

 7. Ja som sa prednedávnom ostrihala na takú tú „emo“ ofinu, bohužiaľ to neskončilo podľa mojich predstáv..teraz si to musím každý deň lakovať ale aj tak vyzerám ešte horšie ako predtým -_-

 8. Měla jsem taky ofinu… ostříhala jsem si to je to asi rok a půl teď už mám vlasy celkem dorostlý,já to potom řešila tak že když už mi lezla moc do očí tak jsem se ji snažila dávat na bok ale taky to nevypadalo moc dobře, potom jsem to nosila hodně dlouho v pinetce seplé na hlavě aby to nepadalo,jakmile to dorostlo aspoň trochu nechávala jsem to spadlý na jedné straně a tak to nosím do teď.Mě se vlasy hodně vlní takže mám výhodu že to není rovný a nevypadalo to jako pochcaná sláma :)

 9. Ahoj,potřebovala bych pomoct…nechala jsem si udělat ofinu,ale všichni si ze mě dělají srandu,že jsem ostříhaná podle hrnce atd..ale mě se to líbí a spoustě lidem taky..:(

  • A s čím chceš pomoct? :D Jestli jsi slaboch bez vlastního názoru tak jí ostříhej, jestli ne tak si jí nech :*

Diskuze je uzavřena.