Domů Trendy & Fashion Recenze: Jak na modeling

Recenze: Jak na modeling

7

Určitě si pamatujete, když jsem před pár měsíci publikovala recenzi knihy Jak na kluky, která byla vydána pod záštitou Kámoška.cz. Myslím, že kniha měla skvělé ohlasy a pomohla spoustě slečnám, které se v tom klučičím světě ještě úplně neorientovaly. Teď však server kámoška.cz společně s Lucií van Koten Kunešovou přichází s novou elektronickou knihou, zaměřenou na modeling  – Jak na modeling.

Už když jsem se dozvěděla, že knihu napsala Lucie, hned mě nápad na knihu a i kniha samotná, zaujala o něco víc. Lucku znám díky jejímu blogu (který u mě můžeš najít v oblíbených) a jsem ráda, že se toho neujal někdo, kdo modeling vlastně ani pořádně nezná nebo s ním má minimální zkušenosti. Lucka je modelka – češka, která v současné době žije v Itálii a před nedávnou dobou se vdala a její manžel je holandské národnosti. Už to je zajímavé ne?

Ale zpět ke knize… Jak na modeling můžeš zakoupit výhradně v elektronické podobně, přes sms zprávu, což je určitě na jednu stranu ohromné plus, a i z tohoto důvodu (žádné náklady na tisk) je to poměrně levná záležitost a za knihu zaplatíš jen 99 Kč.

Jsi si jistá, že je modeling pro tebe to správné? Vydržíš jeho mínusy a užiješ si výhody, které nabízí? Nebude se ti stýskat, nebudeš se stydět a budeš sem tam umět říct NE? Upřímně si na tyto otázky odpověz, tvé vnitřní nastavení totiž podvědomě formuje tvůj život. Jsi připravena?

Při mém prvním kontaktu s knihou asi úplně první myšlenka byla, že bych zvolila jiný přebal – obal, ale to je jen menší detail, protože ten tady teď nehraje roli. Kniha je přehledně řazená do kapitol, v kterých autorka postupuje pěkně po pořadě, od věcí, které by modelka měla umět, rad a návodů, jak se jí můžeš stát až k vrcholnému modelingu. Najdeš tam i typy modelek a do jaké „branže“ by ses hodila právě ty. Je fajn, že se Lucka nezabývá jen samotným modelingem, ale i péčí o postavu a pokud knihu zakoupíš, můžeš si přečíst zajímavé rozhovory, např. s fotografem Ivanem Štefkem či s ředitelkou modelingové agetury Belle Prestige. Na konci knihy tě čekají životopisy těch nejzajímavějších modelek a jejich životní příběhy a jako bonus slovníček pojmů a kapitola „Modelkou přes postel“.

To, co se mi na knize líbí nejvíce je, že ji napsala slečna (už vlastně paní), která s modelingem má zkušenosti, kapitoly a rady prokládá svými příběhy a tipy. Navíc se nezaměřuje jen na jednu sféru modelingu, ale mapuje ho celý. Tedy od klasického modelingu, fotomodelingu až k té reklamní sféře.

Smiř se s tím, že nejsi dokonalá a pak postupně přejdi k tomu, proč jsi úžasná.

Kniha Jak na modeling je určitě jedna z těch nejnovějších a tedy i nejaktuálnějších knih z tohoto oboru. Je napsána velice čtivě, bez zbytečností nebo nepoutavých pasáží. Pokud i ty přemýšlíš o tom, že by ses ráda v budoucnu modelingem živila, nebo tě jen zajímá, jak to tam chodí, doporučuju ti knížku si koupit a číst.

Knihu Jak na modeling můžeš zakoupit na stránkách: http://www.jaknamodeling.cz/ za 99 Kč.

Předchozí článekŽluto-zelené líčení + (foto)návod
Další článekDermacol: Satin make-up base
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  • Stačí si jen přečíst tu recenzi, je tam vše uvedené – každopádně i kvůli tomu jsem jí psala

 1. Milá Mers:-)

  Děkuji Ti za krásnou recenzi. Uf, to se mi ulevilo! Takhle si jednou projíždím Tvým blogem, zjišťuji co je nového (tenhle blog taky patří mezi mé favority) a najednou tahle recenze…:-)

  Takže ještě jednou děkuji a doufám, že bude knížka k užitku.
  A jinak přeji pořád hodně prima čtenářek tohohle prima blogu:-)

  Luc.

 2. Ahoj! Tak ted je ta soutěž o ty vonavé tkaničky a je k tomu tato e-kniha,kdybych nevyhrála tak si na ni asi ušetřím. Není drahá. Zajímá mně.

Diskuze je uzavřena.