Domů Sex & vztahy Kluci Recenze knihy: Jak na kluky Zatím bez hodnocení.

Recenze knihy: Jak na kluky Zatím bez hodnocení.

3

Nevím, zda jsi slyšela o nové knize pod záštitou serveru Kámoška.cz (popravdě ani nevím, zda alespoň trošku znáš ten server), ale pokud ne a stále hledáš něco, nějakou věc, radu či knihu, co by ti pomohlo začít se trošku lépe orientovat v klučičím světě, který pro nás holky může být občas tak hrozně složitý, možná by ti pomohlo věnovat této knize pár minut tvého času.

Včera mě oslovil právě již ten zmínění server kámoška.cz s dotazem, zda bych si nechtěla přečíst originální a novou knihu, která u nich vychází: Jak na kluky! Vzhledem k tomu, že vy, čtenářky mého blogu se často obracíte s dotazy jak na tamtoho, či jiného kluka a co dělat když se něco ve vztahu semele, jsem si řekla: „Hmm, proč ne, může to být přínos jak pro mě, tak i pro ně“.

„Nehledej na sobě chyby a nesnaž se přizpůsobit  představám někoho jiného“

Kniha Jak na kluky není tištěná, ale naopak vychází pouze v elektronické verzi v pdf. Myslím, že na jednu stranu je to ohromná výhoda. Proč? V současné době už máme skoro každá svůj vlastní notebook. Knížku si zakoupíš, stáhneš a budeš jí moct mít všude u sebe – bez toho, aby každý viděl, (a neočumoval ti desky knihy), co čteš. Já miluju čtení, ale popravdě mám raději tištěné knihy než internetové – ale je to jen můj názor a tobě právě tohle vydání může ohromně vyhovovat.

Na začátku knihy nalezneš samozřejmě obsah, na kterém hned poznáš, kam se knížka ubírá a že je vcelku dostatečně systematicky řazená, tudíž se začíná u tvého seznámení s klukem a jede se od vztahu až po případný rozchod. Zaujala mě především první polovina knihy, kde autorka radí „jak se dostat do světa kluků“. Upozorňuje na pár chybiček, které při seznamování můžeš udělat, kde je nejlepší se seznámit apod.

Samotnou mě hodně potěšilo, když jsem si na začátku přečetla, že to nebude žádný 100 % návod na kluky – protože mnoho knížek se tak prezentuje, ale co si budeme povídat – kluci nejsou stroje, není to zboží na které potřebujeme manuál a každý kluk je jiný a většina těchto manuálů je nám naprosto k ničemu.

Ovšem někde v první čtvrtině knihy mě zklamala typologie kluků – bylo tam několik typů kluků a také jejich řeč těla. Já sama takové rozdělování vážně nemám v lásce… Copak existují jen omezené skupiny kluků, které mají stejné rysy, stejnak se chovají, stejnak uvažuje, stejnak se projevují?? Myslím, že je to stejná blbost, jako snažit se zaškatulkovat nás holky. Řeč těla se mi zdála moc přehnaná – to jak dá ruce není přece spolehlivé vodítko k tomu, abys věděla, co si myslí nebo nad čím uvažuje.

„Kluci si nevybírají zamračené holky s depresí a na kilometr viditelnými mindráky“

Kniha, ale vyniká vážně trošičku odlišným a tím pádem originálním postojem ke světě kluků. Nenajdeš tam žádné staromódní fráze, které se v tolika i nových knihách o klucích, vyskytují. Najdeš tam rady přizpůsobené dnešní době, dnešnímu světu a internetovému bláznovství. Moc se mi líbily bonusy knihy, kde autorka zařadila kapitolu „Jak ho sbalit Facebooku?“ – která se výborně hodí do dnešního puberťáckého chování a jednání, kdy většina vztahů se začíná formovat i přes ten zmínění Facebook. Na konci najdeš také bonus „Příručka dokonalého líbání“, kde podle mě najdeš dost zajímavých informací a tipů kdy, kde a jak na to.

Občas mě zarazil postoj autorky, která si hraje na odvážlivku: „Dokážu ulovit libovolný cíl….“ a někdy opět tvrdí, že není žádná hrdinka – ale v kontextu celé knihy je to jen drobnost.

Také mě na začátku zarazila věta „Po jejím dočtení uvidíš, že tvůj pohled se kompletně změnil“ (po dočtení knihy). Podle mě se moc přikládá význam knize a ne nám – dívkám. Kniha za nás nic neudělá, nic nevykoná, nikoho nesbalí a proto to někdy může znít trošku domýšlivě.

Občas mě tam doopravdy pobavily některé výrazy

Osel s mozkovou příhodou„, u kterých jsem se doopravdy od srdce zasmála.

Myslím, že kniha má pro mladé dívky (13 – 20 let) kladný přínos. Je přeci spousta mladých dívek, které o klukách neví naprosto, ale naprosto nic a ve vztazích se neorientují a pro ně by právě tato kniha mohla mít neocenitelný přínos. Já sama jsem knížku přečetla za nějaké tři – čtyři hodiny – je velice srozumitelná, čitelná, lehce se v ni zorientuješ a informace v ní za tu cenu určitě stojí.

„Nehledej na sobě chyby a nesnaž se přizpůsobit  představám někoho jiného“

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekOfina letí vždy a všude
Další článekNový styl – válenky
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Super recenze, knížku už mám také přečtenou a pokud jde o řeč těla, tak já na ni docela věřím. Je to dost čtivé a ani jsem nečekala, že by to mohlo mít takový nadhled. Příjemná změna proti jiným knihám, které ze sebe dělají univerzální návod.

  2. Jsem se dívala na ty stránky a musím se smát… „propagace“ té knížky mi přijde jak teleshopping na nějaký zázračný přípravek na hubnutí, který změní váš život a přitom jsou to úplně obyčejné vitamíny, které najdete jinde i zadarmo :-D

    • Taky mi to tak přijde:D Popravdě, já tyhle knížky nemám vůbec ráda a kdyby vážně byla na nic, jako mnoho podobných, tak to sem ani nenapíšu… Ale podle mě má něco do sebe, sice ne tak úplně pro mě, ale myslím, že pro mladší slečny to může být zajímavé – záleží už pak konkrétně:)

Diskuze je uzavřena.