Seznámení s JEHO rodiči Zatím bez hodnocení.

Na tohle téma budou určitě umět mluvit starší dívky, které si už pár návštěv u svého přítele zažily. Samozřejmě, i ty mladší můžou mít nějaké zkušenosti, ale z vlastních zážitků musím říct, že čím starší, tím jsem klidnější, když se seznamuji s rodiči, proto chápu, že to třeba u 15leté slečny může být dost těžké. Nervozita se nám v tomhle málokdy vyhne a navíc, když jsi je nikdy neviděla ani o nich nic nevíš, v podstatě ani tedy nevíš do čeho jdeš a to může být dost složité a může následovat pár „trapnějších“ situací.

Určitě to znáš, nebo se na to teprve připravuješ.. Seznámíš se se suprovým klukem, začnete spolu chodit, máte se rádi a po určité době ti navrhne seznámení s maminkou, tatínkem či oběma. Můžou tě pozvat na večeři, či oběd nebo na nějakou rodinnou oslavu. Časem (samozřejmě pokud spolu vydržíte) se s jeho rodiči možná budeš vídat častěji, tudíž je úplně nejlepší s první návštěvou si vybudovat dobrou pověst, abys pak při těch příštích návštěvách nemusela mít zbytečné nervy, že tě nemají rádi a tak podobně.

Na co se tedy zaměřit? Co dělat?

Ten správný čas

Určitě není zrovna nejlepší, pokud tě přítel seznámí s rodiči po deseti dnech vašeho vztahu. Podle mě je nejrozumnější seznamovat a zvát domů až se budete znát trošku lépe, bude to o něco vážnější, budete se mít rádi a rozumět si. Současný přítel, se kterým jsem už něco přes dva roky, mě se svou mamkou seznámil asi po půl roce vztahu, s tátou (rodiče jsou rozvedeni) asi po roce. Myslím, že nejschůdnější je tak po těch dvou a více měsíců, klidně i za delší dobu.

Vyzvídej..

Než tě přítel představí, tak se u něj informuj – jací jeho rodiče jsou, co je baví, co je zajímá, co nemají rádi a tak dále, a tak dále. Je to rozhodně lepší, než jít úplně do neznáma. Možná se aspoň vyhneš tématům na které jeho rodiče mají jiný názor.

Co na sebe, co s make upem?

To je vcelku jednoduché – je to skoro stejné jako na první rande.. Obleč se tak, aby ses cítila, co nejlépe, jen bych vynechala mega výstřihy, sukýnky krátké jako pásky a oblečení, které ve starších lidech může vyvolat zvláštní pohledy. Nejlepší je udělat kompromis – nemusíš si brát rolák, ale výstřih, který bude lichotit tvé postavě, ale nebude pohoršovat. Podle mě, jsou nejvhodnější a nejpohodlnější (alespoň pro mě) džíny a nějaké hezké tričko, svetr a zajímavá bižuterie. S make upem bys to také neměla přehánět, ale namalovat se samozřejmě můžeš.

O čem si povídat

To bývá dost těžké… Občas se může vyskytnout nějaká ta trapná chvilka ticha, stává se to, ale nepanikař kvůli tomu. Mě se to stává v podstatě s kýmkoliv i když si s těmi lidmi rozumím. Neplácej zbytečnosti, nesnaž se být za každou cenu vtipná, buď prostě svá… Pokud mají nějaké domácí zvířátko můžeš si povídat o něm, o svých mazlíčkách, o své rodině, o své škole. Samozřejmě.. Pokud tě pozvou na jídlo, i pokud by ti to nechutnalo, nehrála bych si na stoprocentní upřímnost a nepoužila slova jako: „No.. moje máma by to zvládla líp“ :). I kdyby ti to nijak extra nechutnalo, podle mě je na místě jídlo pochválit. Malá lež snad nikomu neublíží… Hezky taky vypadá pokud se po jídle nabídneš s pomocí při mytí či utírání nádobí…

Na tohle bohužel opět není žádný 100 % návod, protože každí rodiče jsou jiní a musíš být prostě i připravená na to, že nemusí být zrovna milý ani příjemní, ale to není konec světa. Důležité je být slušná, milá, ale stále svá:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

  1. Zajímavý článek… :)

  2. Moje seznámení s jeho rodiči proběhlo včera. Po cca 3/4 roku vztahu. Nejdřív jsem přítele seznámila s mojí mamkou, byla v práci a potřebovali jsme se zeptat na cestu, tak jsem je seznámila. Po tom výletě, který se moc nepovedl jsme se rozhodli, že v tomhle vedru se nedá nic dělat a tak, že půjdeme k nim. S jeho ségrou už jsem se znala asi měsíc. Ještě v autě před barákem jsem se mě ptal přítel, jestli jsem připravená a já jsem řekla že „NE!“, on řekl, „hm, tak jdeme“ :-D Byla jsem trochu vyklepaná:). Jeho mamka s jeho ségrou se opalovaly na terase, takže mě představil,(podaly jsme si ruce) jeho mamka se nás zeptala, kde jsme byli, kam jdeme atd. a potom to přítel ukončil s tím, že už mě znají, tak že už můžeme jít (bylo to tak domluvené :) ).Potom jsme šli do domu a v obýváku byl jeho táta. S tím už jsem se párkrát v životě viděla, ale měla jsem z něho velký respekt:). Přítel mu jen oznámil, že to jsem já, aby mě znal, že mě nejspíš bude občas potkávat. Všichni jsme se zasmáli a my s přítelem jsme zmizeli v jeho pokoji. Na to jak jsem byla vyklepaná, tak to dopadlo úplně v pohodě, žádné následky na celý život ( :-D).

  3. Ahoj Mers, nepřidala bys článek, co dělat když tě jeho rodina nepřijímá?

  4. Ahoj! :) je mi 15 let a se svým klukem chodím 6 měsíců a seznámení s jeho rodiči proběhlo před týdnem, musím říct že jsem byla fakt nervozní a cítila jsem se trapně ale nebylo ani tak proč, už mě párkrát viděli (nemluvili jsme spolu a s přítelem jsme byli jen kamarádi) no bylo to tak že když byl můj přítel na fotbale a byly tam rodiče a spousta lidí vzal mě (dal mi ruku kolem ramen a přitáhl mě k sobě) postavili jsme se před jeho tátou, mámou, a mladší sestrou, a on řekl „tak to je ona“ a já „dobrý den“ byli na mě hodní, jen se na mě a moje rodiče chvíli vyptávali pak jsem musela jít… ulevilo se mi ale myslela jsem jak moc to bylo trapné a že jsem něco určitě pokazila :(
    Ale přítel říkal že když o tom s nima doma mluvil že jsou ze mě nadšení :D příště už jsem se cítila líp… :) tak se nebojte..:)

  5. Ahoj, potřebuji článek o seznámení s jeho rodiči přes E-MAIL. Prosím

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist