Domů Sex & vztahy Kluci Seznámení s JEHO rodiči

Seznámení s JEHO rodiči

6

Na tohle téma budou určitě umět mluvit starší dívky, které si už pár návštěv u svého přítele zažily. Samozřejmě, i ty mladší můžou mít nějaké zkušenosti, ale z vlastních zážitků musím říct, že čím starší, tím jsem klidnější, když se seznamuji s rodiči, proto chápu, že to třeba u 15leté slečny může být dost těžké. Nervozita se nám v tomhle málokdy vyhne a navíc, když jsi je nikdy neviděla ani o nich nic nevíš, v podstatě ani tedy nevíš do čeho jdeš a to může být dost složité a může následovat pár „trapnějších“ situací.

Určitě to znáš, nebo se na to teprve připravuješ.. Seznámíš se se suprovým klukem, začnete spolu chodit, máte se rádi a po určité době ti navrhne seznámení s maminkou, tatínkem či oběma. Můžou tě pozvat na večeři, či oběd nebo na nějakou rodinnou oslavu. Časem (samozřejmě pokud spolu vydržíte) se s jeho rodiči možná budeš vídat častěji, tudíž je úplně nejlepší s první návštěvou si vybudovat dobrou pověst, abys pak při těch příštích návštěvách nemusela mít zbytečné nervy, že tě nemají rádi a tak podobně.

Na co se tedy zaměřit? Co dělat?

Ten správný čas

Určitě není zrovna nejlepší, pokud tě přítel seznámí s rodiči po deseti dnech vašeho vztahu. Podle mě je nejrozumnější seznamovat a zvát domů až se budete znát trošku lépe, bude to o něco vážnější, budete se mít rádi a rozumět si. Současný přítel, se kterým jsem už něco přes dva roky, mě se svou mamkou seznámil asi po půl roce vztahu, s tátou (rodiče jsou rozvedeni) asi po roce. Myslím, že nejschůdnější je tak po těch dvou a více měsíců, klidně i za delší dobu.

Vyzvídej..

Než tě přítel představí, tak se u něj informuj – jací jeho rodiče jsou, co je baví, co je zajímá, co nemají rádi a tak dále, a tak dále. Je to rozhodně lepší, než jít úplně do neznáma. Možná se aspoň vyhneš tématům na které jeho rodiče mají jiný názor.

Co na sebe, co s make upem?

To je vcelku jednoduché – je to skoro stejné jako na první rande.. Obleč se tak, aby ses cítila, co nejlépe, jen bych vynechala mega výstřihy, sukýnky krátké jako pásky a oblečení, které ve starších lidech může vyvolat zvláštní pohledy. Nejlepší je udělat kompromis – nemusíš si brát rolák, ale výstřih, který bude lichotit tvé postavě, ale nebude pohoršovat. Podle mě, jsou nejvhodnější a nejpohodlnější (alespoň pro mě) džíny a nějaké hezké tričko, svetr a zajímavá bižuterie. S make upem bys to také neměla přehánět, ale namalovat se samozřejmě můžeš.

O čem si povídat

To bývá dost těžké… Občas se může vyskytnout nějaká ta trapná chvilka ticha, stává se to, ale nepanikař kvůli tomu. Mě se to stává v podstatě s kýmkoliv i když si s těmi lidmi rozumím. Neplácej zbytečnosti, nesnaž se být za každou cenu vtipná, buď prostě svá… Pokud mají nějaké domácí zvířátko můžeš si povídat o něm, o svých mazlíčkách, o své rodině, o své škole. Samozřejmě.. Pokud tě pozvou na jídlo, i pokud by ti to nechutnalo, nehrála bych si na stoprocentní upřímnost a nepoužila slova jako: „No.. moje máma by to zvládla líp“ :). I kdyby ti to nijak extra nechutnalo, podle mě je na místě jídlo pochválit. Malá lež snad nikomu neublíží… Hezky taky vypadá pokud se po jídle nabídneš s pomocí při mytí či utírání nádobí…

Na tohle bohužel opět není žádný 100 % návod, protože každí rodiče jsou jiní a musíš být prostě i připravená na to, že nemusí být zrovna milý ani příjemní, ale to není konec světa. Důležité je být slušná, milá, ale stále svá:)

Předchozí článekCo ty a cigarety?
Další článekČastá chyba při hubnutí + jídelníček
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Moje seznámení s jeho rodiči proběhlo včera. Po cca 3/4 roku vztahu. Nejdřív jsem přítele seznámila s mojí mamkou, byla v práci a potřebovali jsme se zeptat na cestu, tak jsem je seznámila. Po tom výletě, který se moc nepovedl jsme se rozhodli, že v tomhle vedru se nedá nic dělat a tak, že půjdeme k nim. S jeho ségrou už jsem se znala asi měsíc. Ještě v autě před barákem jsem se mě ptal přítel, jestli jsem připravená a já jsem řekla že „NE!“, on řekl, „hm, tak jdeme“ :-D Byla jsem trochu vyklepaná:). Jeho mamka s jeho ségrou se opalovaly na terase, takže mě představil,(podaly jsme si ruce) jeho mamka se nás zeptala, kde jsme byli, kam jdeme atd. a potom to přítel ukončil s tím, že už mě znají, tak že už můžeme jít (bylo to tak domluvené :) ).Potom jsme šli do domu a v obýváku byl jeho táta. S tím už jsem se párkrát v životě viděla, ale měla jsem z něho velký respekt:). Přítel mu jen oznámil, že to jsem já, aby mě znal, že mě nejspíš bude občas potkávat. Všichni jsme se zasmáli a my s přítelem jsme zmizeli v jeho pokoji. Na to jak jsem byla vyklepaná, tak to dopadlo úplně v pohodě, žádné následky na celý život ( :-D).

  2. Ahoj Mers, nepřidala bys článek, co dělat když tě jeho rodina nepřijímá?

  3. Ahoj! :) je mi 15 let a se svým klukem chodím 6 měsíců a seznámení s jeho rodiči proběhlo před týdnem, musím říct že jsem byla fakt nervozní a cítila jsem se trapně ale nebylo ani tak proč, už mě párkrát viděli (nemluvili jsme spolu a s přítelem jsme byli jen kamarádi) no bylo to tak že když byl můj přítel na fotbale a byly tam rodiče a spousta lidí vzal mě (dal mi ruku kolem ramen a přitáhl mě k sobě) postavili jsme se před jeho tátou, mámou, a mladší sestrou, a on řekl „tak to je ona“ a já „dobrý den“ byli na mě hodní, jen se na mě a moje rodiče chvíli vyptávali pak jsem musela jít… ulevilo se mi ale myslela jsem jak moc to bylo trapné a že jsem něco určitě pokazila :(
    Ale přítel říkal že když o tom s nima doma mluvil že jsou ze mě nadšení :D příště už jsem se cítila líp… :) tak se nebojte..:)

  4. Ahoj, potřebuji článek o seznámení s jeho rodiči přes E-MAIL. Prosím

Diskuze je uzavřena.