Holení je dnes zcela přirozenou součástí našich životů. Není se čemu divit, jelikož jde o trend, který je spojený s tím, že díky němu nejenom vypadáš lépe, ale mnohdy má pozitivní vliv i na celkové zdraví a tvoje sebevědomí. A kde se holíme nejčastěji? Jsou to místa, jako:
Pokud k holení používáš žiletku a v souvislosti s tím máš různé problémy, je dobré říci, že se dost možná správně holit neumíš. Podívej se společně s námi na to, co vše je třeba dodržet a na co všechno je rozhodně dobré během holení myslet.
1. Bez kvalitní žiletky to určitě nepůjde
Začněme tím, že naprostou nezbytností by dnes měla být hlavně kvalitní žiletka. Pokud používáš ty jednorázové, a to jednou za čas, problém to není. Když je ale začnete používat pravidelně, už to komplikace být může. Co dělat v takovém případě? Vyměnit je za jednu kvalitní. Dnes není problémem využívat takové možnosti, které mají několik břitů, a různé ochranné prvky a pásky. To následně vede k tomu, že bude tvá kůže nejenom lépe oholená, ale rozhodně bude i výrazně méně podrážděná. Jasná volba, která nezklame. Čím kvalitnější žiletka, tím lépe.
2. Ostrost je nezbytností
Nejenom, že s kvalitní žiletkou vám půjde holení lépe. Zapomínat bys neměla ani na to, že velmi důležitá je také její ostrost. Proto pravidelně měň holicí hlavici, jelikož jedině tak budete moci zajistit, že žiletka bude správně ostrá. Správným postupem je, pokud dané konkrétní místo oholíte snadno jedním jediným tahem. To je znak ostrých břitů a cesta k tomu, že nebudete zbytečně dráždit svou kůži. Té totiž škodí právě to, pokud na ní žiletkou přejíždíš hned několikrát. To, že bude žiletka rychle tupá, navíc není způsobeno jenom častým holením, ale například i tím, že ji nedostatečně usušíš, či ji necháváš stále ve sprše, kde je v kontaktu s vodou. Ani toto břitům nijak nesvědčí.
3. Připrav chloupky na holení
Je chybou vzít si do ruky žiletku a začít hned holit. Chloupky by měly být připravené a jedině tak ti to půjde nejenom lépe, ale i jednodušeji a tvá kůže nemusí být ve finále ani tak podrážděná. Jak tedy na to? Zde je dobré inspirovat se od mužů, kteří veledobře vědí, co je právě pro jejich vousy na tváři nejlepší. Jaký je ideální postup, který doporučujeme?
- Namočení chloupků a pokožky teplou vodou
- Důkladné omytí kůže
- Použití kvalitního gelu nebo pěny
Jedině tento postup je pro bezproblémové holení ten pravý. Pamatuj, že chloupky namočené teplou vodou výrazně změknou a žiletka si s nimi jednodušeji poradí. Pěny a krémy zase eliminují podráždění a mohou kůži ihned zklidňovat.
4. Hol se ve správný čas
Kdy je vhodné se holit? Pokud si říkáš, že ráno, je to velkou chybou. Proč? Jelikož v tomto případě sice odstraníš chloupky chvíli před odchodem ven, ale tvoje kůže může být lehce podrážděná, nehledě na to, že čerstvé oholení může být lehce vidět. Je proto vhodné holit se večer. V první řadě proto, že kůže přes noc zregeneruje a to má za následek situaci, že ráno bude vypadat zcela dokonale. Také nesmíme zapomínat na fakt, že i když během noci mohou chloupky lehce povyrůst, bude to ráno stejně znamenat, že tvoje tělo bude působit na první pohled hladším dojmem, než když se oholíš ráno.
5. Jaký směr holení je správný?
Další z četných chyb je to, že se ženy holí špatným směrem. Jaký je ten správný? Je to po směru růstu tvých chloupků. Pokud ti to nejde, je chyba v žiletce nebo v její ostrosti. Právě tento postup holení je důležitý proto, že dané chloupky nijak nenamáháš a přirozeně je odřízneš. A co se stane, když se budeš holit proti směru růstu? Jak žiletka jede po kůži, tak dojde k tomu, že bude muset chloupek nejprve narovnat. Ten tak může tímto pohybem kůži výrazně poškodit. Dalším problémem může být i to, že bude uříznutí těsně nad kůží, což může vést také k poškození.
6. Správnou péči po holení nesmí podceňovat žádná žena
Tím, že se správně oholíš, péče o tvoji kůži rozhodně končit nesmí. Nezapomínej také na to, že i ta následná má vliv na to, jak bude tvoje oholená část těla vypadat. Co proto doporučujeme jako nezbytný postup? Ano, jsou to různé krémy nebo gely po holení. Jejich účelem by mělo být primárně zklidnění kůže, stejně jako její hydratace. Toto je naprostým základem. Pokud je jejich složení spojeno i s různými vitamíny a jinými látkami, jedině dobře.
Zde skutečně nezapomeň hned po holení konkrétní místo ošetřit, jelikož i tím zmírníš podráždění. Mnoho žen mohou trápit i různé pupínky po oholení. Způsobeny jsou jak tím, že se holíš až příliš často a kůže nestíhá regenerovat, nebo třeba také tím, že se holíš proti směru růstu chloupků.
Toto jsou osvědčené cesty, jak daný problém eliminovat. Dodejme také, že pokud jde o vhodné přípravky, je doporučováno sáhnout do segmentu dětských produktů. Konkrétně po různých zásypech, které jsou určené pro citlivou pokožku a také dokážou rychle eliminovat jakékoliv její problémy – třeba právě pupínky. I tento výrobek tedy může souviset s následnou péčí o kůži po holení. Doporučujeme se vyhnout pánským přípravkům po holení. Ty většinou moc dobře nefungují.