Domů Sex & vztahy Kluci Správný věk na toho správného kluka? ...

Správný věk na toho správného kluka? 4.5/5 (12)

41

„Jsem divná, když ještě nemám kluka?“ Položila sis někdy tuhle otázku? Mnoho slečen a jejich kamarádek posuzují tu společenskou a dívčí úspěšnost podle toho jestli máš přítele či podle toho jestli už za sebou nějaký vztah měla. Možná tě to trápí, možná kvůli tomu špatně spíš, a možná se ptáš, proč o tebe žádný nemá zájem… Co s tím? Kdy je tedy ten správný věk na kluky?

Každá z nás je jiná, každá z nás se na vztah cítí v určitém věku a v určitém období připravena jinak, každá kluky vnímáme jinak – prostě co se týče kluků je to naprosto individuální. Zatímco jedny slečny mohou mít přítele již ve třinácti, ty v patnácti si můžeš připadat naprosto mimo a kluci tě zatím nezajímají. Není to nic neobvyklého. Proto není kam spěchat, podle mě je lepší tiše vyčkávat než si začínat s každým klukem – vyhneš se mnoha pomluvám a nedorozuměním.

Moje nejčastější odpověď, když se mladé holky (11,12,13) ptají na to, že nemají kluka a že si připadají vyoutované je, že co by s ním dělaly v tomhle věku. Nemyslím tím jen ten fakt, že na intimnosti jsou příliš mladé, ale taky to, že na vztahy je čas až do staří – tudíž i přes 50 let se pak můžeš zabývat vztahy, je to snad málo?:)

Pokud každá tvá kamarádka má kluka a jen ty ne, hledej na tom ty klady – můžeš si jít s každým tvým kamarádem do kina, můžeš si jít kam chceš a s kým chceš bez otázek a vysvětlování, že je to kamarád atd. Nemusíš shánět o Vánocích dárky navíc, nemusíš se pořád hlídat jestli před ním neřekneš něco trapného, máš na sebe víc času, máš víc času na kamarádky a i v tomhle období si můžem vybudovat krásné kamarádství, které ti narozdíl od většiny vztahů vydrží mnoho let:)

Hloupé otázky nebo narážky se prostě dají ignorovat, nebo se jim jen smát. Pokud chcete nějaké vlastní zkušenosti, tak já jsem např. měla prvního kluka v 15 letech. Né proto, že bych byla ošklivá, tlustá, hloupá nebo nespolečenská, ale prostě jsem se ještě na vztahy necítila a nepotkala jsem žádného se kterým bych si řekla: „Joo… to bude ONO!“

Jaký závěr? Je jedno zda začneš randit v jedenácti, patnácti nebo osmnácti, je to váš osobní život, nemusíš se nikým řídit ani se nikomu vyrovnávat. Je to tvůj život a tvoje srdíčko, tak se snaž, ať ho bezmyšlenkovitě nedáš prvnímu, kterého potkáš:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekProkletí většiny dívek: Čokoláda
Další článek5 míst, kde se můžeš seznámit
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

41 KOMENTÁŘE

 1. Ale co když mám problém, že se na kluka cítím, šíleně po nějakém vztahu toužím, je mi 14 let a už jsem si dokonce i vytipovala „oběť“, ale on mě prostě nechce? Co hůř, nechce mě ani nikdo jiný. Nejsem asi moc atraktivní, jediný, kdo se mnou kdy chtěl chodit je o pět let mladší klučina, který to zcela jistě ani nemyslel vážně. A tohle je teprv problém.

  • Já jsem na tom zcela podobně – taky jsem na kluka připravená, do jednoho jsem „až po uši“…Ale ani jeden z těch, kteří by byli ti praví, mě nechce. Což o to, pár jiných by tu bylo, ale víc než kamarádství si s nimi představit nedokážu…Jsem z toho celkem „vydepkovaná“ a utápím to v čokoládě, takže jsem za rok nabrala 20 kg!!! (Mám už teď dokonce 70!!!!!) Prosím, pomoc…='((

   • Vy jste trubky… A nemyslím si, že by jste na něj byly připravené, když vás to tolik stresuje… Spíš půjde o to, že ho maj všechny a říkají jak je to super… Ani ne :D Jo, pokud se opravdu zamiluješ, a on to má stejně, pak je to krásný, ale věř mi že se až po uši nemůžeš zamilovat do kluka se kterým nejsi :) Já se „opravdu“ zamilovala až po dvou týdnech vztahu a to jsme se viděli obden. Ale není to nic zas tak extra, nemusíš se kvůli tomu stresovat…A čokoládu vyhoď, je hnusná, přeslazená, a jak vidíš sama, jsi kvůli ní tlustá (ne, nebudu ti říkat že máš normální postavu a že se to klukům líbí, nelíbí). Tak se vzchop, začni sportovat a chodit ven, třeba potkáš nějakýho fajn klučinu :) Ale nehroť to, ubrečenou depkařku s dvaceti kily navíc fakt nikdo chtít nebude :) Možná usměvavou slečnu, která ráda sportuje, a prostě má pár kilo navíc, protože ty pak nikomu nevadí :)

   • Ahoj
    víš mě se tak moc líbil jeden kluk a pořád jsem s kamarádkuu vymýšlela plány jak sbalit jeho a jeho kamaráda… Potom mě to přestalo bavit a tak jsem si řekla že se na něj „vyprdnu“ i na všechny ostatní a snažila jsem se soustředit na kamarádky no a teď spolu chodime :D:D:D

 2. Určitě o tom, že ještě nemáte kluka něco na toto téma napíšu, myslím, že se nemusíte stresovat:)) AŽ to přijde, tak to přijde a zbytečně na to tlačit je zbytečné:)

 3. Pravda!!!!Moje ségra které je 12 chodí s klukem kterému je 13 a na intimnosti moc nešetří klidně se předemnou líbají,drží za ruce,objímají a perlička ošahávají!!!!!!!Což vážně nechápu já kluka mám a nato abysme šly ke mně domů ošahávily se a líbaly tak divoce jako ti dva,to je nepřípustné.Skoro se bojím aby moje ,,malinká“ sestřička to nepřehnala a nevyspala se s ním.Nechci aby udělala chybu jako já ve 13.Protože jsem se vyspala s klukem…………A teď ta otázka jak ji mám vysvětlit aby to nepřeháněla??????Máme se rády ale v tomhle mě nebere ,ví že jsem měla sex a ještě mi nebylo 15 a těžko mě chápe aby to neudělala taky.

 4. Ahoj, já má problém z trochu jiného soudku… Všem mým kámoškám už kluci kolikrát řekli, že se jim líbí a, že by s nima chtěli chodit…. Ale mě nikdo!! a přitom si myslím, že nejsem až tak hnusá…. Vím, že to bude znít divně, ale já nechci s nikým chodit… Já si jenom připadám mezi nima taková méněcenná. Nikdy po mě kluk chození ani mi nikdy neřekl, že se mu líbím nechtěl, a jim to fakt řekl hodněkrát… Já vím, že jsem mozná mladá (je mi 12) ale když to řeknu holkám tak jenom řeknou, že se někomu líbím a on o tom neví.. haha fakt vtipný.. :( Už nevím co mám dělat :( :(

  • Ahoj, není důvod si připadat méněcenná. Já prvního kluka měla v patnácti a do té doby se o mě taky nikdo „neucházel“ a nepřipadám si ošklivá… ono záleží na hodně věcech a na náhodě. Je ti 12 – buď ráda, že takové věci ještě nemusíš řešit, budeš na vztahy mít ještě celý život.. na kamarádky kašli:)

 5. a Mers jestli se můžu zeptat jak dlouho ti ten vztah v patnácti vydržel? je to sice osobní otázka ale to byl tvůj současný přítel s kterým ted si? A myslíš že třeba vztah ve 14 může vydržet už i na celý život? :)

 6. Myslím, že 12leté holky by se měly uklidnit. Já mám fakt problém. Je mi 17 let nikdy sem žádného kluka neměla, žádný o mě nestojí a ošklivá nejsem, vzali me i na spoustu soutěží krásy. Sem vtipná, hodná ale nikdo mi ani nikdy neřekl že se mu třeba líbím……a nejhorší je že já nechci kluka jen proto, že už všichni mají, ale proto že k životu je potřeba vztah:((( a když máte problémy ve škole i doma chce to lásku ale té se asi nikdy nedočkám…:'(

  • Víš možná bude problém, že to o sobě až moc víš, že jsi KRÁSNÁ HODNÁ VTIPNÁ.. kluci to vidí a bojí se tě oslovit.. Nevíím..

  • Nebo jsi fakt hodně skvělá ve všech ohledech a kluci si řeknou :,, hmm.. Taková skvělá holka už má určitě kluka „

 7. Ahoj tak bych se s vámi ráda podělila o svůj problém, který je ale tak trochu z jiného soudku. Ne že bych nějakého kluka prostě chtěla ale zamilovala jsem se. Je mi 15 a možná se tak trochu bojím, nevím jak bych mu to měla říct. Ale vím že on mě má taky rád, moc dobře si rozumíme, jsme tzv. na stejné vlně. Jenže problém je v tom že jsme oba strašně stydlivý, jsme spolužáci takže se vídáme každý den. Ale on by mi stejně nemohl říct jen to že se mnou chce jít do taneční mi řekl až po měsíci, kdy do něj jeho kamarádi hučely at mi to řekne. I když ho mám moc ráda, tak nějak se smiřuju že nic víc se mezi námi nestane, i když bych si to moc přála :( :(.

 8. Já vím že je to trapná otázka- ale jak poznám že jsem do toho kluka zamilovaná ??? Projeví se to nějak fyzicky ? Děkuju moc :)

 9. Ahoj, poznala jsem se s jedním klukem úplně náhodně přes jednu hru. Dali jsme si skype volali jsme si psali jsme si a postupem času v chatu přibyli slova jako je „ahoj zlato, srdíčka atd…“. Cítím se na vztah ještě malá(je mi 12)ale vždy když jsme jeli někam na dovolenou,celou dobu jsem na něho myslela a nevydržíme si třeba měsíc nenapsat. Něco nás k sobě přitahuje a nemůžem vzjistit co to je. Bydlí ode mě 75km. Tak jsem mu napsala že s chodit s někým koho moc neznám je blbost a že aš mi bude 16 tak pujdu za ním do Brna na školu ať k sobě budem blíž. Myslíš že když nás něco tak strašně přitahuje že to může být dobrý vztah ikdyž je mi teprv 12 a jemu 13?

  • Pokud jsi ho viděla jenom přes skype, tak houby víš o jeho povaze. To, co tě k němu přitahuje, je zamilovanost. Ale mezi ní a láskou je velký rozdíl. Zamilovanost ve svém věku pocítíš snad ke každému klukovi, o kterého zavadíš pohledem nebo o tebe projeví zájem. Ale na vztah je potřeba láska. Láska je o naprosté důvěře, o vcítění se do druhého. A to i když jsou nějaké problémy nebo nesnáze. A o tom se při vztahu přes internet opravdu nedá mluvit.
   Klidně buďte kamarádi. Pište si, jak se máte, co děláte, ale žádný vztah (chození) ani setkání mu neslibuj. ;)

 10. ja taky nevim jestli mam mit kluka jeden o me ma zajem a chce se semnou sejit je to kamarad od jineho kamarada chce semnou chodit a chce se semnou sejit libi se mu muj oblicej ale ja se bojim ze se munebudu libit a ja nevim jestli se vubec libi on me lasku necitim a nevim jak poznam ze citim lasku jsem silnejsi postavy a proto se toho setkani bojim prosim poradte

 11. Mnĕ je 15 a žádného kluka jsem zatím nemĕla a ani toho nelituji. A ani nejde o to, že by mĕ nikdo nechtĕl… příležitosti by byly, ale přijde mi blbost chodit ven s klukem, kterýho ani nechci. Já si ráda počkám, ale přiznávám, že ohlednĕ kluků jsem dost náročná :D

 12. holky je mi asi tak jak vam.. :D a kdyz si tady ctu ze to byl a je pro vas ten pravy kluk a ze vas nechce..tak to predse neni ten pravy pockejte si ja si pockala a nikam jsem nespechala myslim ze mit kluka v 11-13 je moc brzo.. Mam kamaradku a ta zacala randit od 10let ted je ji 14 a uz mela tolik kluku ze se nevyhla pomluvam ve skole.. Verte mi mate cas :D

 13. ahoj je mi 13. líbí se mi jeden kluk ze třídy a myslím že se mu taky líbím. pořád mě rozesmívá i v hodině a já ho prostě nedokážu dostat z hlavy :) poraďte mi co mám dělat říct mu že se mě líbí ? nebo to mám nechat na něm?předem díky za odpověď :)

 14. ja mam stejny problem a taky nevim jak mu to mam rict.skus mu to nak naznacit.

 15. Ahoj mám takový malý problém….je mi 13 a měla jsem kluka kterému je 15…takže otázka…..je to normáln když je o 2 roky starší?? A ještě něco….s tím klukem jsem chodila několikrát jednou nám to vydrželo cca.5 dní ale pak jsme se rozešli kvůli nějaký holce….a když se spolu rozešli tak mi řekl že udělal chybu a že chce pořád mě….já řekla jo…to už se nám vyvýjelo líp jenže pak jsem dostala zaracha….a on mi pak řekl že je konec,že se s ním nechci líbat a že je to pak o ničem…a nejhorší je,že hovidim každej den ve škole( probadl k nám :D )
  A teď už je to tu zase…chce se mnou chodit…já nejdří byla proti…ale pak….jsem kývla….vím jsem blbá ale moje otázka zní: je to normální? Jsem z toho hotová-holky budou mít blbý kecy,doma by z toho taky nebyli 2x odvázaný…nwm jak to zvládnu ….pls poraďte.

  • Ahoj , myslím, že by jsi až bude sám za ním měla prostě jít a promluvit si s ním. Pokud tě opravdu moc chce, tak proč se s tebou rozešel kvůli líbání?? O tom všem si s ním zkus popovídat a třeba ti to nějak vysvětlí, na kámošky se vyprdni, ať si myslí co chtějí a rodičům prostě řekni to, co ti řekl ten kluk když jsi s ním promlouvala :-) :-) držím palce!!!
   PS: kdyby jsi ještě potřebovala poradit, klidně se ptej- jsem tu skoro pořád :-) :-) :-) Sofie

 16. Ahoj, je mi 13 a mám kluka…už s ním chodím víc než rok a pořád se prostě nic neděje. Když sem byla mladší tak jsem hrozně moc toužila mít kluka, abych byla ,,dospělejší,, a věděla jsem, že se mu líbím. Tak jsem to nějak začala a teď nevím co mám dělat. Mám se s ním rozejít? Nebo ten vztah táhnou dokud se něco nestane, navíc si s ním připadám tak nějak nesvá…

 17. Vždycky mě pobaví, jak 10 ti lete slečny řeší, ze ještě neměly kluka :D je lepší si počkat, věřte mi :) nikdy jsem o kluky nouzi neměla- naopak, ale nikdy jsem s nikym nechodila, protože jsem na to nebyla připravena. A že ostatní holky měly kluka a já ne? A co, já si radši počkám na někoho koho budu mít opravdu ráda :) navíc, vztah ve 13.ti nemá moc velkou budoucnost :)

 18. Ahoj miluji jednoho kluka a moje kamarádka mi ho chce dohodit a už to docela jde potíž je v tom že já jsem v 5 a on 7 jak se mám před ním chovat?

 19. Je mi 11 a jsem zamilovaná do krásnýho kluka. Několik holek z mojí třídy už kluka má. Nejsem moc mladá?

 20. Ahojky, je mi 13 a mám ráda jednoho kluka a on mě taky, ale kdyby jsme spolu chodily tak on by se chtěl pořád chytat za ruku, líbat se a takhle. Přijde mi že na to jsme ještě malí co myslíte vy?

 21. Ahojky holky chtěla bych se zeptat měla jsem kluka který mi ukázal penis a měli jsme v parku rande a já jsem mu dala přes hubu myslíte že jsem udělala dobře ??

  • Jo. Mohl to být i úchyl. I klidně ve stejným věku, jako ty. Úchylové jsou mladší a mladší kvůli televizi. Jsou to jen devkaři a především hajzlové. Udělala jsi dobře. Já bych udělala to samý.

 22. Ahoj, je mi 13 a zatím jsem nemela kluka. Nevadí mi to protože sem asi ještě nenašla toho pravého… problém je v tom ze nevím jak se pozná ze je to ten pravy?Vzdycky když jdu na koupališti tak bydlím nějakého hezkého kluka a řeknu si “Ježíš ten je krásnej s tím bych klido chodila” …Už několikrát se mi naskytla možnost mít vztah ale ja si vzdycky řeknu “Hm ten není podle mých představ, není pekny, není hodný” atd…. asi sem zatím nebyla do nikoho zamilovaná ja nevím.. jak se pozná ten pravý kluk???

  • Ahoj, nemohla bys psát pod jiným jménem? Pak se to plete. A o tom napíšu článek. Už ho chystám. Děkuji za pochopení.

Diskuze je uzavřena.