Tipy a rady k úpravě obočí Zatím bez hodnocení.

Obočí je základ – další důležitá část našeho obličeje. Stejně jako tvar obličeje, rty, oči nebo nos udává výraz a dokonce i věk. Jakmile obočí vytrháš špatně, můžeš tím plno věcí změnit k horšímu a to se špatně napravuje. Proto tedy buď při trhání a úpravě obočí obezřetná.

Přináším ti pár rad, tipů a také video, které ti (doufám) pomůže při úpravě tvého obočí

Před samotným vytrháváním:

Pokud teprve začínáš a doopravdy se toho bojíš, zauvažuj, zda by nebylo lepší zajít ke kosmetičce. První vytrhání je dost důležité, protože tím i můžeš pěkně (nebo ošklivě) změnit tvar svého obočí. Kosmetička ti ho vytrhá, upraví a ty pak jen budeš ten tvar dodržovat. Není to nic drahého – u cenově průměrné kosmetičky zaplatíš za vytrhání okolo 50 – 70 Kč.

Před vytrháním si také sežeň potřeby, jako je pinzeta – existuje spousta druhů, ale nejvíce se hodí ta zbroušená s úzkou špičkou. Buď si jí za pomoci tatínka můžeš zbrousit nebo si už koupit úzkou. Obočí vytrhávej vždy před zrcadlem a nejlépe na dobrém světle.Trhání může být bolestivé – pomáhá např. napařování obličeje, či horká koupel – póry se horkem roztahují, tudíž chloupky půjdou ven lépe. Také studené obklady po vytrhávání jsou příjemné.

Při vytrhávání:

Vždy vytrhávej jen ZE SPODU obočí – z vrchu jen tehdy, když chceš razantně změnit tvar a to nedoporučuju.

Méně je více – zbytečně to nepřeháněj a po pár vytrhaných chloupcích se pořádně prozkoumej v zrcadle, zda to není moc. Přehnaně úzké obočí (či skoro žádné) je podle mě horší než to čistě přírodní.Chloupek musíš vždy pevně uchopit pinzetou a čím rychleji škubneš, tím méně to bude bolet. Vytrhává se po směru růstu.


Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

11 komentářů

 1. Haaanííík-Batty Lady

  Souhlasím s tím že když je obočí hooodne vytrhané a hooodne uzké, nevypadá to dobře.
  MYslím že každá dívka by si měla vytrhávat obočí protože to k nám prostě patří .
  Tohle jsou dobré rady a to video je dobrý :)

 2. Moc díkuju za tento skvělý článek.

 3. Je zaujímavé, ako obočie dokáže meniť celkový výraz tváre.. Preto ma desí zle vytrhané obočie väčšiny mladých dievčat. Vtedy nech si ho radšej ani netrhajú, prirodzenosť bude lepšia..

 4. A Mers když mám obočí více tmavé než je moje pravá barva vlasů a tak trochu vypadá že mi srůstává měla bych ke kosmetičce zajít taky..? Nebo mám říct třeba mamce…? Co je lepšíí…..?

 5. Krvavý koleno

  Co je pravdy na tom, že když jednou začneš, musíš to dělat pořád? Je to jako u holení…?

  • Je to dost podobně – většinou ti obočí začne růst rychleji, po vytrhání, ale záleží individuálně, jak u koho:)

 6. Super článek jen bych chtěla vědět … v kolika se asi tak obočí může vytrhávat?

 7. Tak předně, na obočí se dají nesprávným vytrháváním napáchat takové škody, že už nikdy nemusí dorůst do původního tvaru… Není to jako s holením, bohužel, to bych si ho oholila celé a čekala, že mi naroste lepší, než mám teď :D Ne, ale vážně, je lepší si dojít k té kosmetičce, je to jistota :) Jinak srostlé obočí nevypadá hezky, dělá takový “zlý” výraz, takže to bych s klidným svědomím vytrhala v jakémkoliv věku, dokonce i muži tohle podstupují, vypadá to upraveněji ;)

 8. Mers nemáš zkušenost se strojkem na obočí? :)

 9. Super článok! (y) Ja mám bohužiaľ ten problém, že máám hrozne bledé obočie, od vlasov ;), takže si ho netrhám, hoci v poslednej dobe nabralo farbu. Ja si ho nefarbím, pretože sa cítim potom tak nejako zvláštne.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist