Tipy pro líčení řas Zatím bez hodnocení.

Řasy na které naneseš dobrou a vhodnou řasenku, která bude vyhovovat tvému typu řas, nebude slepovat řasy a bude kvalitní, by měly být alfou omegou v líčení, i v tom případě, že makeup a jiné kosmetické produkty nepoužíváš a spoléháš se jen na lesk a řasenku. Ta totiž umí s očima zázraky – dokáže projasnit pohled, zvýraznit celkový dojem tvých očí, zvětšit je nebo při špatné aplikaci je může zmenšit a celé líčení zkazit.

Tipů, jak správně nanášet řasenku je spousta, pojďme si povědět ty nejdůležitější a osvědčené.

Před aplikací

Naprosto nejdůležitější je mít řasy perfektně odlíčené, protože jestli jsi na to večer zapomněla nebo je neodlíčila dostatečně, nový nános řasenky bude utvářet hrudky, drolit se, opadávat a líčení nevydrží dlouho – nemluvě o tom, že nejpravděpodobněji se ti řasy slepí a to vůbec není pěkné.

Tip: Řasy odličuj nejlépe pomocí kvalitního odličovadla – ať už pleťové vody nebo přímo očních odličovadel, uzpůsobených na kontakt s tvými kukadly.

Pokud používáš hydratační krém, určitě není dobré moc s ním mávat v okolí očí a řas a hned potom líčit – mastnota se řasence nelíbí a řasy se ti slepí. Před nanesením vrstvy maskary se proto zbav veškeré mastnoty na řasách. Jak? Nejsnadnější způsob je řasy přepudrovat – pudr vsaje přebytečnou vlhkost, řasy přijatelně obalí a po použití řasenky se budou i zdát objemnější.

Tip: Pokud nepoužíváš make-up, dávej pozor, aby jsi při pudrování měla na víčkách a zkrátka na místech, kde budeš pudrovat, alespoň hydratační krém. Aby se ti nevysušila pokožka a nevznikaly vrásky.

Před samotnou aplikací je důležité zvolit správný typ řasenky a samozřejmě barvu. Určitě se vyhni nekvalitním, vyschlým řasenkám, se kterými ti to prostě nejde. Pokud jsi světlejší typ, černá barva může působit agresivně a i v tomhle případě můžeš zvolit jinou barvu – nejpřirozenější bude pravděpodobně hnědý odstín. Každá řasenka je určena na jiný typ řas – některé potřebují prodloužit, jiné natočit a další zase zhustit. Vždy si proto pořádně pročti, na co se řasenka primárně zaměřuje, abys zamaskovala svůj potencionální nedostatek správně a nekupovala si zbytečně něco, co ti nepomůže.

Tip: Hnědé řasenky můžeš najít u značky Oriflame – Wonder lash, Astor – Air max nebo Loreal – Volume milion lashes luminizer.

Při líčení

Nejprve by se měly líčit řasy spodní, hlavně kvůli tomu, aby se vrchní mezitím neobtiskly na horní víčko, z vlastní zkušenosti ale vím, že ve zvyku většiny z nás je, řasenku nejprve nanést na horní řasy – tím nic nezkazíš, ale v tom případě si dávej pozor na nežádoucí obtisknutí řas.

Tip: Aby sis při obtisku nezničila celý make-up, je vhod mít u sebe vatové tyčinky, které nežádoucí řasenku „smáznou“.

Pokud máš řasy světlejší a používáš klasickou černou variantu, může se stát, že zapomeneš na vrchní stranu horních řas a nalíčíš jen tu spodní – je to sice rychlejší, ale když oči sklopíš, bude vcelku jasně vidět znatelný rozdíl a řasy budou nahoře světlejší. Z tvého pohledu to sice může vypadat dobře, ale jakmile se podíváš dolů, celé okolí může vidět, jak nešikovně sis řasy nalíčila.

Tip: Při aplikaci maskary na vrchní stranu řas to nepřeháněj s množstvím, stačí jen jedna slaboučká vrstva.

Řasy mají svůj přirozený sklon – úhel a u většiny z nás rostou spíše do strany. Je tedy hloupost držet řasenku při líčení naprosto rovně, mnohem lépe vypadá, když u pravého oka s ní půjdeš lehce doprava a u levého oka naopak lehce doleva – budou vypadat přirozeněji – vždy je ale důležité přizpůsobovat se vlastním řasám.

Tip: Pokud chceš řasy přirozeně natočit a se sklon kartáčku to moc neumíš, doporučuju koupit si řasenky se zatočeným kartáčkem, který najdeš např. u značky Maybelline.

Po aplikaci

Vždy je důležité zkontrolovat celkový dojem – jak nalíčené oči působí. Máš řasy slepené? Splihlé? nebo zkrátka ještě horší než před nalíčením? Tak bude něco špatně – buď na tvém postupu nebo na výběru tvojí řasenky. V takovém případě vyzkoušej jinou.

Další důležitý fakt je slepování řas, což se občas může stát, ať už při neopatrném zacházení nebo při více vrstvách. V takovém případě je nejlepší mít u sebe kartáček na řasy, který můžeš zakoupit samostatně, často bývá v manikúře nebo v sadě kosmetických štětců. Tímto štětečkem (z druhé strany ještě bývá štětec na obočí) můžeš ihned po aplikaci řasy prohrnout, aby se odlepily, ale pozor: Nenechávej tuto činnost až po zaschnutí, protože to už se řasy pravděpodobně nepřizpůsobí.

Tip: Po použití kartáčku je vždy potřeba ho umýt, aby sis při příští aplikaci neznehodnotila makeup starou vrstvou – myj ho nejlépe v teplé vodě pomocí pleťové vody nebo odličovadel obecně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

17 komentářů

 1. Molly Heddy Law

  Dobrý zkušenosti mám s řasenkou MAYBELLINE Volume Express COLOSSAL CAT :)

  • Mě zas šíleně slepovala.:D Ale kámoška ji má a taky si ji nemůže vynychválit..:D Mě osobně vyhovuje Bourjois – Super curl.. :)

 2. Haaanííík-Batty Lady

  Já si líčim řasy nejprve horní a pak y spodní, a to dělá skoro každá z nás no, jak už tady píšeš :)
  Když se mi to obtiskne ( což je časté) na víčko, vatové tyčinky opravdu vždy pomohou ;)

 3. Já miluji řasenky od značky Rimel London , ale mužu doporučit i z Oriflamu , Wonder Lash a taky Wonder Lash Intense ….:))

 4. Povedený článek

 5. Já mám řasenku ASTOR Big&Beautiful Boom :) Je úžasná!♥
  A moc hezké řasy mi dělá taky od Oriflame Sensitive mascara, i když se tváří nenápadně a má ten krátký štěteček, udělá objem jak blázen :D

 6. Pokud vám můžu doporučit, tak řasenku od Gabrielly Salvete- Gioiello Volume, a Passione Volume

 7. prosím tě . Už delší dobu si všímám , že mám jedny řasy jiné než druhé. To tak má každý nebo jsem si toho akorát dřív nevšimla… když nalíčím řasy tak prostě ty na pravé straně mám takové hezky nalíčené a pravidelné a jsou více nadzvednuté ale na levé straně to není tak´é hezké jsou také kratší a blízko u sebe nepravidelné… a není to chyba ve mě jak tahnu kartáček pač jsem si všimla že to tak mám aj když sou nenalíčené

  • Je to normální – každá polovina těla je trošku nesouměrná (u někoho víc u někoho míň), já mám řasy na levé strany také jiné než ty na pravé.S tím se už nic nenadělá. Jedině řasenkou a kartáčkem nějak snažit se to srovnat:)

 8. Mám celkem dobrý tip na líčení řas. Při líčení řasenku pootáčet, krásně to řasy rozdělí a vypadají fakt pěkně :)

 9. Maybelline – řasenka – The Falsies.
  Maybelline – řasenka – Volum‘ Express One By One

  • ↑ Podle mě nejlepší řasenky.

  • Já třeba One by One ráda nemám :) řasy slepuje a vypadá to ,že jich mám jen pár a to nepřirozeně dlouhé. Já radši Cat eyes také od Maybelline :)

 10. Ahoj, já mám řasenku One by one od Maybelline a je úžasná! A pak taky doporučuju od Essence I love Extreme výborná řasenka ;)

 11. Ahoj moc pěkný článek.. =DD
  Já používám řasenku od Miss sporty Pump UP lash
  A nebo řasenku od Nivei
  Jsou užasné a mě osobně hodně dodají objem

 12. fajn článek, Mers :)

TOPlist