Domů Trendy & Fashion Módní tipy Trendy jara 2013 Zatím bez hodnocení.

Trendy jara 2013 Zatím bez hodnocení.

8

Marc+Jacobs+Spring+2013+Details+znRPm3RTXj_lSkutečně pochybuji, že všechny dívky sledují nejnovější módní trendy a podle nich obnovují šatník, nakupují a vyhazují staré oblečení  – v tomhle ohledu je určitě důležitější, jak se v daném oblečení cítíme a jak nám padne, jak sluší. Je přeci nelogické vzít si na sebe něco, co je sice neuvěřitelně in, ale necítíme se v tom dobře – to byl měl být základ. Módní trendy, návrháři a přehlídky nás ale vždy budou doprovázet, budou nám ukazovat to, co zrovna „letí“ a čím se obchody s módou možná inspirují. Pokud tě taková módní inspirace zajímá, shrnula jsem pár bodů, které jsou teď na jaře ty nejvíc „in“. Sama uznáš, že některé z nich k jaru prostě patří!

Výrazné barvy 

Podle mě není jaro bez nějaké té veselé a výrazné jarní barvy. Žlutá, zelená, různé bláznivé barevné kombinace – pokud se ti to líbí, proč nebýt barevná? Občas je smutné, když se podíváš na ulici a vidíš, jak všichni nosí jen odstíny hnědé, šedé a černé a jaro je právě dobou, kdy by se to mělo změnit.

Proužky 

Proužky se objevovaly snad u každé módní přehlídky. Nejvýraznější a i nejlépe podané mi přišly proužky a vzory Marca Jacobse, který nejen že vzal proužky, ale hodil je do takové klasiky jako je černá a bílá.

Kontrasty 

Stejně jako proužky, hodně oblíbené jsou kontrastní barvy (již zmíněná kombinace černé a bílé) a různé ostré vzory, kombinace tmavé a světlé.

Marc Jacobs Spring Collection
Marc Jacobs Spring Collection

Maxi sukně 

Tenhle trend mě společně s výraznými barvami zaujal nejvíc a je podle mě nejlépe nositelný. Sukni totiž může nosit každá dívka (pokud se v ní dobře cítí), stačí si vybrat jen dobrou délku, střih a barvu. Navíc je to hrozně příjemný oddych od klasických jeansů a nudných kalhot.

christian-dior-spring-2013-51
Dior Spring Collection
dior-spring-summer_2354110a
Dior Spring collection

Trendy šedesátá 

Styl Briggite Bardot nebo třeba takové modelky Twiggy. V tomhle módní trendu dominují čelenky, výrazná bižuterie, syté barvy, kostky a pruhy, různé geometricky zajímavé střihy nebo sukně do Ačka.

Louis-Vuitton-Spring-Summer-2013-Collection-15
Louis Vuitton Spring Collection

Z řetězců:

New Yorker 

I když New Yorker a jeho módu nějak extra nemusím a nepatří k mým oblíbeným obchodům, u něj mě nejvíc zaujala slíbená jarní kolekce a první fotografie, které byly vydané. Fotografie s výraznými legínami, svetrem a výraznou bižuterií mě skutečně okouzlila.

new_yorker_image_material_spring_2013_spring2013_am_1

Orsay 

A z druhého soudku – orsay naopak patří k mým oblíbeným obchodům, mám ráda atmosféru v prodejnách a vždy mě nejvíc zaujme ženskost, kterou orsay oblečení má. Na jaro/léto se hodně prosadily jednoduché šaty, úzké pásky, jarní, ale lehce tlumené barvy.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekČelenka z rybího copu + (foto)návod
Další článekCo proti elektrizování vlasů
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Proužky, mentolová barva, .. to se mi líbí letos nejvíc, a ani jsem nevěděla, že to bude patřit mezi trendy :).

  2. Mě teda třeba štve, u Orsay, a poslední dobou u kompletně všech obchodů, ta vyblitost barev. Přijdu do obchodu, a tam samé ,,vyblitiny“, žádná sytá barva. Zrovna v sobotu jsem šla nakupovat s cílem pořádných barev, přesně jak jsi napsala v článku, ale zase jsem odešla s hnědou, černou a šedou. Protože tam nebyla žádná normální barva :-(

  3. Věci pěkné, jen většinou nové věci stojí moc peněz a taky mi málokdy sednou…a to nejsem tlustá, jen mám větší prsa…třeba v Tally Weijl najít něco co by mi bylo a skoro nadlidský výkon. A v Orsay poslední dobou taky :(

  4. Co se týče proužků a 60. let, přijde mi, že se s tím každý rok návrháři vytasí jako s neuvěřitelnou novinkou, ale příští rok tento postup opakují zas a další zas. Pokud se nemýlím, 60. byla oblíbená tak před 4 roky, ale přesto pořád vidím nápisy jak se opt vrací do módy a objevuje se starý styl atd. Už mi to trochu leze krkem…

  5. Tak z tohoto článků se mi libí snad všechno, ovšem ty šaty z Orsaye… Hmm… A léta šedesátá… Mám slabost pro retro věci, no.:-)

  6. Doufám, že z trendů nikdy nevyjdemůj nejoblíbenější obchod! ^^ H&M

Diskuze je uzavřena.