Veganus recenze a zkušenosti, kde koupit, cena, výhody a nevýhody 5/5 (2)

Nejlepší nabídka

VEGANUS

Komplexní doplněk stravy pro vegany, vegetariány a všechny, kteří to se svým zdravím a naší planetou myslí vážně.

Veganus recenze. Pokud se zabýváte specifickými výživovými směry, jako je například veganství nebo vegetariánství, pak pro vás jistě není překvapením, že musíte řadu účinných a pro organismus prospěšných látek doplňovat i mimo svůj běžný jídelníček.

Protože i když je strava založená čistě jen na rostlinné složce zcela přirozená, přesto není jednoduché ji vyvážit tak, aby odpovídala všem výživovým požadavkům našeho těla.

 

🌿Zdravá výživa nemusí být klišé

Když se řekne veganství nebo vegetariánství, tak většině automaticky naskočí zdravá výživa. To je zcela v pořádku – ovšem jen do chvíle, kdy při tomto typu stravování nasloucháme svému tělu. Naopak v případě, že se vše změní až v otročinu, následující přesný poměr sacharidů, proteinů a lipidů, nelze už ve většině případů o normálním a nenáročném stravování téměř hovořit.

Jak si však zajistit dostatek hodnotných výživových látek v jídelníčku, kde jich zkrátka a dobře pěkných pár chybí? Samozřejmě je možné vsadit na pečlivé plánování každodenních jídel s přesným jídelníčkem vyváženým na týden nebo i déle dopředu. To je ovšem pracné a velmi náročné na čas i osobní disciplínu.

Další řešení proto představuje doplnění potřebných živin jednoduše díky přírodním doplňkům stravy. Ty do těla dodají všechno, co ke své spokojenosti potřebuje, a to opravdu snadno.

🌿Ne všechny látky dokáže naše tělo zpracovat

Ovšem i ve chvíli, kdy si jídelníček nastavíte jednoduše správně, se může stát, že přece jen budete nějaký ten zdravý doping prostřednictvím doplňků stravy potřebovat. Klíčem totiž není jen samotné složení potravin, ale také to, jak (ne)efektivně jsou vstřebávány naším tělem. Některé složky stravy se totiž mohou navzájem blokovat. Známé je to například u tavených sýrů. Ty sice obsahují velké množství vápníku, ovšem tavicí soli, které se na jejich zpracování používají, zároveň velké množství tohoto minerálu z našich kostí vyplavují. Výsledkem je tak (v tom lepším případě) spíše doplnění deficitu než zásobení těla vápníkem. A nezáleží na tom, jaký tavený sýr si ke konzumaci vyberete.

A takových příkladů bychom našli v jídelníčku spoustu. Některé vitamíny se musí vstřebávat s tuky (například vitamín A) a mnoho minerálů potřebuje pro lepší využitelnost podporu v podobě vitamínu (například u hořčíku jde o vitamín B6). A pokud nepatříte právě mezi certifikované výživové poradce, pak vám mnoho z těchto souvislostí může jednoduše uniknout.

A právě proto jsou tu doplňky stravy, které se o vše potřebné postarají za vás. Nemusíte nic počítat ani si hlídat příjem klíčových složek stravy – správně vyvážené přípravky mají složky, působící ve vzájemné synergii, takže vašemu tělu dodají přesně to, co chce a potřebuje.

 

🌿Veganus nejenom pro vegany a vegetariány

Přírodních doplňků stravy, určených právě pro specifické směry vegetariánství a veganství, je na našem trhu hodně. A jak si tedy vybrat ten správný? Začněte tím, jaký máte jídelníček. Všeobecně platí, že každá konkrétní země má optimální přístup k různých druhům surovin. I když se některé vzorce opakují, přesto je jídelníček vegetariánů trochu jiný v ČR a trochu jiný třeba ve Francii. Naším prvním doporučením je tedy výběr výrobku, zaměřeného čistě na specifické české výživové potřeby.

A přesně takový je Veganus, který se zrodil u nás. Zlaté české ručičky, říká se. A tady rozhodně nejde o nadnesený pojem. Naopak. Pokud si ho pořídíte, získáte 100% veganský produkt bez jakýchkoliv živočišných složek se širokou škálou vitamínů a minerálů. Jde o komplex živin, jež jsou pro lidský organismus důležité, ale zároveň se z čistě jen rostlinné stravy získávají opravdu obtížně.

Na využitelnosti živin si však Veganus zakládá. Špatně sestaveného poměru látek, jež by se vzájemně nepodporovaly v účinku, se tak opravdu nemusíte bát. Výsledkem několikaleté práce českého týmu je totiž přesný opak.

🌿Co vám dodá Veganus

Jak jsme už předeslali, tento přípravek doplní ve vašem organismu všechny důležité minerály a vitamíny, kterých se vám v běžné stravě dost možná nedostává. Ovšem to není vše, jedním dechem vám totiž dodá i důležité stopové prvky. Všechny tyto látky se v našem organismu starají o celou řadu věcí. Ve hře je především:

 • zvýšení obranyschopnosti a tedy i schopnosti odolávat různým nákazám patogenům,
 • lepší stav chrupavek, kloubů a kostí, což má pozitivní vliv na náš klubový aparát,
 • působení na psychiku a celkovou vyrovnanost,
 • lepší fyzický výkon během sportu i v běžném životě
 • a antioxidační působení, které pomáhá organismus očišťovat od vlivu toxinů, což jsou odpadní produkty produkované buňkami, které dokážou velmi účinně blokovat některé funkce organismu, pokud se v něm nashromáždí.

A pro koho se tedy Veganus hodí? Rozhodně pro všechny, kterým na jejich zdraví záleží a rádi by ho podpořili maximálně přírodními způsoby. Jde především o osoby, konzumující převážně rostlinnou stravu, které mohou chybět některé důležité minerály, vitamíny a stopové prvky (anebo jsou obsaženy v takové formě, kterou lidský organismus nedokáže dostatečně efektivně využít). Pokud je totiž příjem těchto prvků v jídelníčku nedostatečný, může to vyústit v mnohé fyzické nebo dokonce psychické problémy.

A nezáleží na tom, zda vynecháváte maso nebo kompletně živočišné výrobky z etických důvodů, nebo vám tyto komponenty vysloveně nechutnají.

 

🌿Stručně o vegetariánství a veganství

Pokud se při stravování řídíte spíše svou intuicí a nejste si tedy jistí, do které skupiny stravovacích návyků byste se měli zařadit, pak nebude od věci si některé věci trochu připomenout. Vegetariánství je v tomto ohledu méně striktní. Konzumováno sice není maso nebo vnitřní orgány zvířat, ovšem například mléčné výrobky nebo vejce jsou povoleny (záleží na konkrétním směru vegetariánství).

Veganský jídelníček je o něco striktnější. Tím, že lidé věnující se tomuto směru nepřijímají žádné živočišné výrobky, jsou také více ohroženi nedostatkem důležitých výživových látek. Pokud tak mezi ně také patříte, je pro vás velmi důležité, abyste sáhli po vhodném zdroji nedostatkových prvků nejlépe z přírodních zdrojů. A co byste mohli potřebovat?

🌿Přírodní doplněk stravy pro vegany a vegetariány

A na jaké výživové látky zacílit? Ve hře je například železo, zinek, vitamíny skupiny B (například vitamin B5 nebo vitamin B6), vitamin K2, selen, vitamin D3 a další. A právě tyto složky (a ještě některé navíc) v sobě obsahuje přípravek Veganus. A jaké je jeho kompletní složení?

Výživová složkaMnožství v 1 tabletě
Theobroma cacao (kakaovník pravý) – extrakt100 mg
Morinda citrifolia (Noni) – extrakt100 mg
Vitamin C80 mg
Citrus aurantium (divoký pomeranč) – extrakt20 mg
Železo14 mg
Zinek10 mg
Vitamin B56 mg
Vitamin B62,1 mg
Vitamin B22,1 mg
Jod0,15 mg
Vitamin K20,075 mg
Selen0,055 mg
Vitamin D30,025 mg
Vitamin B120,005 mg

Na první pohled to vypadá, že se složení přípravku Veganus podobá jiným obdobným doplňkům na našem trhu. A částečně je to pravda – koneckonců, seznamy látek, které musí lidé se specificky zaměřeným jídelníčkem doplňovat, jsou víceméně pdobné.

Ovšem oproti komerčním multivitamínům má Veganus i něco navíc Jde především o extrakty z kakaovníku pravého, morindy a divokého pomeranče. Ty v sobě totiž obsahují přímo komplexy potřebných látek, takže se jejich složky navzájem podporují ve vstřebávaní a synergii. Ve hře jsou především stopové prvky, jimž se veganům a vegetariánům tak často nedostává. A jak konkrétně tyto látky v našem těle působí?

🌿Extrakt z kakaa jako skvělý antioxidant

V dnešní době je naše tělo zatěžováno množstvím negativních vnějších vlivů. A to vede k produkci nejrůznějších toxinů. Ty sice dokážou za běžných okolností z našeho organismu účinně vyplavovat játra, ovšem pokud je už toxinů hodně, pak jednoduše přestanou stíhat – a právě proto jsou tu antioxidanty, a právě kakao jich obsahuje hodně. Ve hře je hlavně theobromin, kvůli němuž je tmavá čokoláda doporučována při únavě i vyčerpání – vlastně takový balzám na nervy, vyčerpání a špatnou náladu. A Veganus vám ho dopřeje kdykoli a bez rizika, že přiberete.

Ovoce Noni, což je plod morindy barvířské, také obsahuje spoust antioxidantů a k tomu navíc i vitamín C (důležitý například pro imunitu). Látky, obsažené v tomto ovoci mají rovněž pozitivní vliv na paměť a koncentraci

Pomerančovník hořký alias divoký pomeranč je pak důležitým zdrojem petigrainového oleje, který se používá v přípravcích, zaměřených na stres, vyčerpanost a celkovou slabost

 

🌿Minerály vitamíny pro vegany a vegetariány

Tím však seznam účinných látek ještě zdaleka nekončí. Ve hře je také celá řada vitamínů a minerálů. A proč byste je měli doplňovat?

🌿Vitamín C a jeho účinky

Jak jsme už předeslali, jde o skvělý antioxidant, důležitý především pro naši imunitu. To ovšem není ani zdaleka všechno. Kromě toho je také důležitý pro zdraví a krásu vlasů a nehtů.

🌿Železo a červené krvinky

Pokud mají nějakého prvku vegani a vegetariáni nedostatek ze všeho nejčastěji, pak jde rozhodně o železo. Jeho nedostatek se projevuje chudokrevností, protože má přímý vliv na červené krvinky. Bez něj jich má naše tělo nedostatek, což se negativně projevuje na zásobení našich tkání kyslíkem. To vede například ke snížení svalové síly, ale také k únavě nebo dokonce dušnosti

🌿Zinek pro vlasy a nehty

Máte-li problém se vzhledem svých vlasů a nehtů, pak byste kromě vitamínu C měli do svého jídelníčku zařadit i zvýšené množství zinku. Běžně se nachází například v rybách nebo mořských plodech, vy však budete muset vsadit na jiné alternativy.

🌿Kyselina pantothenová a její vliv na metabolismus

Že jste o ní nikdy neslyšeli? To rozhodně není možné, protože jde jen o jiný název pro vitamín B5. A ten je opravdu důležitou součástí plně funkčního metabolismu našeho těla. Máte-li ho nedostatek, pak můžete trpět křečemi, potížemi se spánkem, nebo dokonce i depresemi.

🌿Účinky vitamínu B6

Dalším na řadě z těch důležitých vitamínů ze skupiny B je vitamín B6. Říká se mu také pyridoxin a je nezbytný pro celou řadu procesů, běžně probíhajících v lidském těle. Jeho nedostatek se projevuje mnoha negativy, takže je těžké určit to, že problémem je právě on. Jeho doplňování ještě před příchodem jakýchkoliv potíží se proto rozhodně vyplatí

🌿Riboflavin a zdraví očí

A nesmíme zapomenout ani na vitamín B2 alias riboflavin. Ten je velmi důležitý pro zdraví očí, ale také pro energetický metabolismus organismu. Jde o nejkritičtější výživovou složku v jídelníčku veganů a vegetariánů, protože se v rostlinných zdrojích potravy téměř nenachází. Jeho doplňování přírodním doplňky stravy jako je Veganus je proto zcela nezbytné

🌿Jód a jeho vliv na štítnou žlázu

Dalším důležitým prvkem výživy je i jód. Jeh nedostatek se projevuje pověstnou strumou na hrdle, ale dochází i ke zvětšení štítné žlázy a dalším negativům. Jód má pozitivní vliv na spotřebu energie v těle.

🌿Kritický vitamín B12

Další složkou, kterou se jednoznačně vyplatí doplňovat, je vitamín B12. Ani ten se totiž mimo živočišnou složku stravy příliš nevyskytuje. A pokud ho máme nedostatek, pak se velmi rychle dostaví vyčerpání, únava nebo špatná funkce nervové soustavy nebo oběhového systému.

🌿Důležitý vitamín D3

I tento vitamín je velmi obtížné získat ze stravy. A i když si ho naše tělo během části roku dokáže vyrobit samo, po zbytek období trpí jeho nedostatkem. Jde o vitamín extrémně důležitý pro zdravé správně vyvinuté a pracující svaly, ale také pro imunitní systém.

🌿Veganus – výhody užívání

I když to vypadá, že existuje opravdu velké množství látek, které jsou pro náš organismus potřebné, ve skutečnosti není jejich doplnění tak obtížné, jak to na první pohled vypadá. Díky moderním účinným extraktům je vše v dostatečné denní dávce možné vtělit do jedné jediné tablety. Podle toho také poznáte skutečně kvalitní, moderní a účinný přípravek. Nebude po vás žádat užívání 1-3 tablet několikrát denně, ale vtěsná vše potřebné do jedné jediné pilulky, kterou budete moci užívat jen jednou denně.

A přesně na této vlně se veze i český přírodní doplněk stravy pro vegany a vegetariány Veganus. Nebude vás zatěžovat žádným složitým schématem užívání – stačí si vzít je jednu tabletu denně a díky vysokému obsahu účinných látek z ní získáte vše, co potřebujete. Nebudete tedy mít problém zařadit tohoto nového pomocníka do vašeho každodenního životního stylu a všedního dne.

Tabletku stačí spolknout a zapít dostatečným množstvím vody. Není třeba nic rozmíchávat ani upravovat – jenom polknete a můžete jít.

 

🌿Veganus cena a kde koupit

Posledním znakem kvalitního výrobku je přívětivá cena. Nesmíte se ovšem dívat na tu celkovou za balení, ale na tu, kterou zaplatíte za jeden den užívání. Podle toho totiž nejlépe odhadnete, zda do svého zdraví investujete dostatečně. A jak je to v případě přípravku Veganus? Za jeho výrobou stojí česká společnost Primulus Group. Ta je známá tím, že pro distribuci svých produktů nepoužívá žádné překupníky, ale zasílá je svým zákazníkům osobně.

Nedochází tedy k negativnímu navyšování ceny vlivem různých marží. Vy tedy opravdu platíte jen za výrobek, a nikoli za jeho vystavení například v regálu nebo za různé promo akce. A jaká je tedy cena přípravku Veganus? Krásných 499 Kč za jedno balení, takže vás doporučená dávka na den vyjde na pouhých 18 Kč. A tolik přece do svého ozdraví určitě investovat můžete, nebo ne?

 

🌿Veganus výhody a nevýhody

Než dojde na závěrečné hodnocení, srovnejte si ještě pozitiva a negativa produktu.

Pozitiva Veganus:

 • komplexní přípravek, stačí je jedna tableta denně
 • český výrobek uzpůsobený specifikům českého uživatele
 • 100 % veganský původ bez složek živočišného původu
 • jednoduché užívání i dávkování
 • maximální využitelnost účinných látek v přípravku

Negativa Veganus:

 • balení je dostupné jen po 30 tabletách, s ohledem na životní prostředí by mohly být k dipozici i větší

A abychom nezapomněli, společnost Primulus Group myslí také na ekologii. Všechny tablety jsou proto zabaleny v krabičkách s certifikátem FSC®, jehož přítomnost zaručuje ekologickou těžbu dřeva, jež bylo na papírový obal použito.

 

🌿Veganus recenze na závěr

A jak tedy výrobek zhodnotit? Především je třeba poznamenat, že díky kompetentnímu složení a nutnosti užívání pouze jedné tablety denně patří k tomu, nejlepšímu, co na našem trhu najdete. Cílí především na vegetariány a vegany, ale využít ho mohou všichni, kdo se o své zdraví zajímají. Je 100% veganský a obsahuje prospěšné látky v dobře využitelné formě. A jako bonus vás potěší i jeho přívětivá cena, a to díky přímému prodeji od společnosti Primulus Group (vitamíny vám domů dorazí za pár dní, nemusíte na jejich účinky tedy dlouho čekat). Vzhledem k výše vypsaným pozitivům lze tedy užívání přípravku Veganus jednoznačně doporučit.

Nejlepší nabídka

VEGANUS

Komplexní doplněk stravy pro vegany, vegetariány a všechny, kteří to se svým zdravím a naší planetou myslí vážně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

 1. Jsem spokojená, mám už 3.baleni.

TOPlist