Vitamíny a posilování imunity 5/5 (6)

Každoročně řešíme jaké vitamíny brát a jak posilovat imunitu v době chřipkové epidemie. Venku je sice už docela pěkně, ale chřipka je tu stále a není to nic příjemného, pokud ji chytíme.  Je zákeřná, schvátí celé tělo a ještě zvládne nakazit i blízké, co o nás pečují. Takže je určitě lepší se jí co nejvíce vyhýbat.

Prevence

Základem je prevence. Jíst zdravě, ovoce a zelenina, jsou samozřejmostí. Hodně spát, sportovat ( nebo minimálně mít zdravý pohyb ), nestresovat se, aby tělo nebylo oslabené a pak také se třeba i vyhnout místům, kde je velká koncentrace lidí a tím pádem hrozí nákaza. Takže když to shrneme, jezte vyváženě, dostatečně se hýbejte a spěte. To se moc pěkně řekne, ale realita je většinou jiná…takže co dál? Co když to nestačí?

Další možností jsou kupované vitamíny. Existuje jich spousta a spousta, stačí si jen vybrat a užívat. Pokud nevíte které zvolit, pak si stačí prakticky přečíst reklamu skoro kdekoliv, protože jich je v tomto období vcelku hodně.

Jen je otázkou, které prokazatelně pomáhají proti virům a podporují imunitu. Nad tímto jsem také přemýšlela…

Nedoceněná látka

Já přišla při zjišťování, co mohu dělat a jak se účinně bránit na Zinek – Zincum. Podle všeho posiluje imunitu, ale je i schopen ochránit tělo před viry.

Zinek je přítomen v celém lidském těle a celkový obsah je cca 2g. Velmi těžko poznáte, zda ho máte dostatek či nikoliv, protože většina se ukládá v kostech a v kůži. Ovlivňuje v těle téměř vše od hojení ran po trávení. Navíc účinně pomáhá v boji proti infekcím. A to je to, o co tu jde. Navíc se nemusíte bát, že byste se předávkovali, protože nadbytek zinku tělo vylučuje převážně močí ( zdroj: Nexars. http://www.nexars.com/cs/zinek.php (accessed Dec 03, 2019 ).

Není moc znám a využíván, ale každá buňka v těle jej potřebuje a navíc mnozí z nás jej málo přijímají prostřednictvím potravy. Přirozeně jej můžete najít např. v jehněčím a hovězím mase, dýňových semínkách, fazolích, v játrech a ve vaječném žloutku. Pak také možná méně obvyklé a hůře dostupné jsou ústřice, které jsou téměř nejlepším zdrojem( zdroj: Wikipedie. https://cs.wikipedia.org/wiki/Zinek\#Biologick\%C3\%BD\_v\%C3\%BDznam (accessed Dec 03, 2019).

No, a protože tělo zinek nevytváří, pak je potřeba jej doplňovat ať už ze stravy, tak i ve formě tablet, které jsou volně dostupné na trhu.

Takže já si koupila zásobu zinku v tabletkách a užívám jej nepřetržitě od podzimu, kdy jsme celá rodina byli nemocní. A zabírá :-)

A jak posilujete imunitu Vy?

Podělte se s námi.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Jedine vitamíny, které v tehle době beru je omega 3 a probiotika laktobacily. Zatím se mně nemoci vyhýbají a cítím se dobře

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist