Domů Tělo & Zdraví Životní styl Zorganizuj si svůj čas ...

Zorganizuj si svůj čas 4.78/5 (9)

12

Dnešní doba je strašně uspěchaná, to snad vidíme každý. Neustále člověk něco MUSÍ, pořád něco NESTÍHÁ nebo je ve skluzu – jak ve škole, tak i v práci. Často je to chyba stylu života, protože lidé jsou na tohle zvyklí a nepřijde jim to vůbec divné a nebo přímo jejich chyba – špatně si zorganizovali čas, na něco zapomněli a teď to musí co nejrychleji napravit.

Pokud jsi na tom stejně jako já a už tě unavuje, jak je všechno uspěchané, neustále na něco zapomínáš a chceš mít konečně ve svých plánech pořádek, je na čase zapřemýšlet a pořádně si promyslet, jak si svůj čas a své úkoly zorganizovat.

Starý dobrý diář

Jedním ze způsobů, jak si den naplánovat tak, abys na nic nezapomněla je diář v klasické papírové podobě. Můžeš si vybrat ze spousty krásných a nápaditých motivů, velikostí a druhů – od denní, týdenní nebo měsíční varianty a tam si zapisovat svoje úkoly a poznámky.

Jsem zastánkyně, že je to jedna z těch nejlepších možností a pokud si vybereš pěkný diář a nebudeš líná si do něj psát, hrozně ti ulehčí život.

Já zvolila diář s motýly (jaké překvapení) s barevnými přelepovacími papírky. K čemu? Na papírek si jednoduše napíšeš svůj úkol (např. naučit se na dějepis) a nalepíš si ho na ten den, kdy bys ráda úkol splnila. Pokud jsi ale na tom stejně jako já, může se stát, že se ti do toho zrovna ten den nebude chtít nebo ti do toho přijde něco důležitějšího. Pak zkrátka vezmeš papírek s úkolem a přelepíš ho na další nebo jiný den v diáři, abys tam stále měla připomínku. Tyto barevné kancelářské papíry jsou úžasné v tom, že stále lepí, stránku nepotrhají a navíc si můžeš vybrat z mnoha barevných variací a třeba jako já barevně odlišit, jestli se úkol týká školy, domácnosti nebo kamarádek.

Samozřejmě i papírový diář má spoustu nevýhod – pokud si koupíš ten ve větším formátu, možná ho budeš často zapomínat doma nebo se ti nebude chtít ho pořád tahat sebou, i proto je fajn zapřemýšlet nad tím, zda nechceš radši menší velikost, aby se ti vešel i do mini kabelky.

Elektronický kalendář s úkoly

Pokud patříš do skupiny lidí, kteří se bez notebooku nikam nehnou a zkrátka ho považuješ za střed svého žití, možná bude pro tebe výhodnější a jednodušší stáhnout si aplikaci virtuálního úkolníčku přímo na plochu, aby ti vždy oznámila, kdy a co máš udělat.

Samozřejmě ne každému se to bude líbit, protože když nebudeš mít počítač zapnutý, tak tě zkrátka na událost neupozorní a kvůli zkontrolování úkolů ho budeš muset zapnout – na druhou stranu už většina mladých lidí vlastní svůj vlastní notebook nebo stolní PC a není tak problém aplikaci stáhnout a mít jí denně na očích.

Další možnost by mohl být tvůj chytrý telefon, který v sobě kalendář jistě má. Pokud tedy upřednostňuješ telefon před počítačem, proč si nezapisovat úkoly do něj?

Nebo zkrátka to můžeš udělat univerzálně a mít diář jak v papírové, tak v elektronické podobě. Jeden z nejlepších programů a kalendářů, na které jsem měla možnost narazit, je určitě Rainlendar – elektronický diář, kde můžeš ke každému dni přiřadit jednu či více událostí a založit si vlastní seznam úkolů. Je přehledný, na instalaci a přidávání událostí velice jednoduchý, sama ho mohu doporučit, pokud něco takového hledáš.

Stáhnout elektronický diář Rainlendar

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekSchauma Push-up Volume
Další článekJak si udržet zdravé vlasy?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

 1. Hezký článek, jako vždy. :)
  Já osobně používám jako diář mobil. A zatím nikdy nezklamal!

 2. Ahoj Mers! super článek :) chci se zeptat ty papírky jsi koupila spolu s diářem nebo zvlášť?

  • Ahoj, díky:) Papírky jsem koupila zvlášť v papírnictví, existuje jich vážně hrozně moc – mám obdélníčkový (ty co vidíš na fotkách) a pak ještě malé motýlí, ale ty si moc neplýtvám, protože už je nemůžu nikde v obchodech najít:-/

 3. To je ono..! Konečně..! :) Mers, přesně takový článek jsem potřebovala, hned jak jsem viděla nadpis, věděla jsem, že to bude ono, něco dokonalého..! A ano, článek je dokonalý a skvěle napsaný. Já na elektroniku v těhle ohledech moc nejsem, takže se přikláním ke klasickému papírovému diáři, už jsem nějáké měla, ale byla jsem líná si věci zapisovat, ale nápad s barevnými papírky je přímo geniální..:) Díky tobě už na nic nebudu zapomínat, hned v pondělí si diář i papírky koupím..:) Díky moc Mers :)

 4. Jsem na tom stejně jako Paulli. Bez diáře už se ani nehnu, ale rozhodně vyzkouším i ten elektronický. :)

 5. No tak já nemám problém, že bych neměla čas, spíš opačně :D Já sem každý den doma, ze školy chodím brzy.. Ale asi to bude tím, že jsem ještě na základce. Takže můj diář by byl asi prázdný :D Stejně mě ale láká, stáhnout si ten elektronický, asi ho zkusím.

 6. Mers, můžu se zeptat, kde a za jakou cenu jsi koupila svůj diář..? Chtěla bych taky diář, ale ne obyčejný, ty máš třeba motýlí, tak já bych chtěla taky s nějakym motivem, ale za rozumnou cenu. Díky za odpověď.

  • Koupila jsem ho v knihkupectví Dobrovský v obchodním centru v Kolíně, tam mají doopravdy strašně krásné a barevné diáře. Cena se pohybuje od 60 – 200 Kč. Já ten svůj koupila asi za 120 Kč.

   • Mají, ale bohužel diáře tam nenajdeš, mají tam jen knižní novinky… Ale já myslím, že někde v blízkosti tvého bydliště určitě jejich prodejnu najdeš, ono je to docela rozšířené knihkupectví a to zboží by všude měli mít stejné. http://www.knihydobrovsky.cz/ – vpravo nahoře se můžeš podívat, kde všude mají prodejnu:)

Diskuze je uzavřena.