5 věcí, jak mi zdravý styl změnil život 5/5 (1)

Už je to rok, co se zajímám o zdravý životní styl-lépe jím a snažím se pravidelně cvičit.

A určitě mi ho v mnoha věcech změnil-někdy k lepšímu, někdy k horšímu.

Lepší výsledky v tělocviku

Upřímně, nikdy jsem neměla ve sportech talent. Jsem vysoká, to jo, ale volejbalový míč mě minul i tak. Jakmile jsem ale začala pravidelně cvičit (a ze začátku se mé cvičení skládalo z 20 sedů-lehů a 2 minuty skákání přes švihadlo), začala jsem se lepšit a někdy dokonce ten míč odpinkla. A pak se třeba stalo, že jsem byla třetí nejlepší v běhu (když se tohle dozvěděla moje mamka, nevěřila svým uším). Měla jsem z toho obrovskou radost.

Čas

Jak jste asi pochopili, pořád chodím do školy- a k tomu patří učení. Takže byla to někdy fuška, když jsem otrávená přišla ze školy, čekalo mě fitko a zítřejší test z matiky…

Vzhled

Nevím jestli to je tím, ale zlepšily se mi nehty. Předtím byly dost lámavé a celkově nepěkné. Dnes se nelámou, jsou hezky dlouhé a to na to nic nepoužívám. Zlepšila se mi také rozhodně pleť. Předtím u mě na čele rostly velké nechutné “uhry”. Dnes mám jenom malinké pupínky, které uvidíte, jen když se na ně zaměříte. Obecně často slýchávám od fitness trenérů, že cvičení a zdravá strava zlepšuje pleť. O tom, že jsem zhubla pár kil ani nemluvně.

Lidé s podobnými zájmy

Když začnete chodit do fitka, určitě se seznámíte s novými lidmi. A časem si budete vyměňovat zdravé recepty, tipy na cviky… Asi víte, že kamarádit se s člověkem, který má stejné koníčky jako vy, je moc fajn.

Vnitřní pocit štěstí

A teď upřímně-když si dáte jeden den na svačinu čokoládu a druhý den třeba musli s bílým jogurtem, kdy budete mít lepší pocit? A časem budete sami překvapeni, kolik zdravých jídel, před kterými jste předtím ohrnovali nos, dobře chutnají! S cvičením je to to samé-sice se vám nejdřív nechce, ale poté máte super pocit, že jste něco pro sebe udělali… A když to má i výsledky… A časem jsem přišla na to, že mě to cvičení i baví!

V dnešní době (jak asi z Instagramu víte), je zdravý životní styl populární. Některé holky ale bohužel často zachází do extrému, což už ale rozhodně není zdravé. Platí pravidlo-všeho s mírou! A to, že budete nadávat do krav, když jste si na oslavě kamarádky dali dort, taky není dobře. Proto vás uklidním-po delší době, kdy budete dodržovat zdravý životní styl vznikne pro vás takový bonus-můžete si dát menší pauzu a přitom nepřiberete. Se svým zdravím si zkrátka nesmíme moc zahrávat.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist