7 tipů a rad, jak nakupovat oblečení 4.82/5 (17)

Některé z Vás zakroutí při nadpisu článku hlavou – kdo potřebuje rady k tomu, jak nakupovat dámské oblečení? Je to přeci jednoduché a samozřejmé! I tak jsem se ale na tohle téma ráda zaměřila, protože si pamatuju, jaká jsem byla v dospívání (dobře, přiznávám, občas jsem taková i teď) a že jsem kupovala naprosto všechno, co mi padlo pod ruku. Utratila jsem tak veškeré svoje kapesné a vydřené peníze za věci, které jsem měla třeba jednou na sobě nebo se mi vlastně ani skutečně nelíbily.

V současné době se snažím jít na to opatrně. Finančně na tom nejsem nejhůř, ale přeci jen – nemůžu si dovolit dát každý měsíc desetitisíce za oblečení, které třeba ani nebudu nosit. Proto jsem dala dohromady pár rad a tipů, čím se řídím a co mi ulehčuje nakupování.

Vyzkoušet 

První důležitá rada. Nespoléhej se na svoje oči, neodhaduj velikost a nezkoušej si oblečení až doma. Jen ho hezky v obchodě vezmi a dojdi si do kabinky. I když třeba to tričko vypadá větší nebo přesně v té velikosti, jakou máš, nemusí to tak vždycky být a spoléhat se na to je vyhazování peněz. Proto je důležité, každou věc si vyzkoušet a zhodnotit se v kabinkovém zrcadle.

K čemu se mi to hodí? 

Kupovat si oblečení s tím, že se ti to k ničemu nehodí je hloupost. Stejně tak koupit danou věc a říct si, že zbytek vhodných doplňků si koupíš později. Proč? Pravděpodobně to neuděláš a tvůj nákup ti bude smutně viset ve skříni. Pokud chceš změnit svůj styl, změnit to, co nosíš a obléknout něco nového, je nejlepší udělat to najednou, ušetřit si peníze a koupit si najednou základy dámského oblečení.

Pokud se ti daná věc k ničemu nehodí, je tu jen velice malá šance, že bys ji doopravdy za čas vyladila, spíš se raději vrátíš ke starým kouskům.

Kolikrát už tohle mám ve skříni? ¨

Ooo, jaký tohle je krásný svetr! Skoro každé nakupování obdivuji černé a fialové svetry, ale od jejich nákupu se pořádně odrazuji – ve skříni už jich pár mám a přítel se mě často pak ptá, proč si kupuji pořád to samé dokola. Ano, kroutím hlavou když to řekne, ale v podstatě má pravdu.

Proč mít ve skříni deset stejných svetrů a deset stejných triček? Pokud nejsi zrovna při penězích, je lepší mít toho víc na výběr a lépe se potom kombinuje.

Znám svou velikost? 

Pokud objednáváš z e-shopů a celkově z internetu, měla bys znát dobře svou velikost. Pokud ji neznáš a chceš objednávat něco málo z dámského oblečení, změř se. V každém lepším e-shopu jako je například Fmoda.cz nebo i-moda.cz mají tabulku velikostí, podle které můžeš svou velikost zjistit.

Není ti něco u prodejce jasné? Napiš mu mail a zeptej se ho, je to lepší než posléze zjistit, že ti něco nesedí a že sis vybrala špatně.

Slevy, slevy, slevy 

Dámské oblečení a slevy – to je prostě klasika. Nakupování ve slevách – jak poVánočních, podzimních nebo jarních je zkrátka výhodné, ale vždy by ses měla hlídat. Koupit si džíny za tři tisíce jen proto, že byly zlevněny z pěti tisíc není moc rozumný nákup. Neber také to, co nepotřebuješ, i když by to bylo ve slevě za výhodnou cenu. Výhodné je to, co je levné a co budeš využívat!

Ne, nezhubnu! 

Znáte taky tu frázi: „Koupím si to a zhubnu do toho“ Blbost! Tohle si říkám už od mých patnácti o jednom minimaličkém tričku a dodnes se mi to nepovedlo. Z 99% se to nepovede ani tobě, pokud nemáš nějaký dobře promyšlený plán. Oblečení v menších velikostech nakupuj, až tu menší velikost doopravdy budeš mít – jinak je to jen vyhazování peněz.

Líbí se mi to? 

Neřiď se radou ostatní – alespoň ne v tom smyslu, když tě někdo přesvědčuje o tom, jak je tohle triko dokonalé a jak moc ti sluší. Jestli ti nesedí a necítíš se v tom dobře, nemá smysl ho brát jen proto, že se líbí někomu jinému. Mělo být pohodlné a měly bychom se v dámském oblečení  cítit dobře, pokud to tak není, je něco špatně.

TIP: Jak ušetřit při nakupování?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

 1. Ahoj vím že to tu možná nepatří ale já si nedám pokoj! Kolik si myslíš , že by 12 holka měla mít cm prsů? Já mám jen 5cm …Dost mě to štve protože ostatní holky už mají koš. podprsenku …Díky..:)

  • Žádná tabulka, kde je předepsaný věk a velikost prsou neexistuje. Já mám třeba 14 a prsa nemám vůbec žádná. Nejdřív mně to taky štvalo, ale víš co? Možná je lepší mít malá prsa, protože ti nepřekážejí, nemusíš se pařit v podprsence, můžes nosit i větší výstřihy a nepůsobí to vulgárně, nebolí tě záda, můžeš dělat jakýkoliv sport… Prsa ti většinou narostou po dětech a pak si jich užiješ dost. A soupeření, kdo bude mít první podprsenku vůbec nemá význam. Nakonec zjistíš, že bez podprsenky je to mnohem pohodlnější.

  • Já vím že asi tabulky nejsou:D Ale myslíš že je to na můj málo, nebo hodně? díííky

  • Jak tě může něco takovýho štvát? Představ si že ti bude o 3 roky víc a budeš na tom stále stejně.. teprve pak je to problém, ale ve dvanacti něco takovýho řešit? Jsem na tom hůř ;)

  • Ja si myslím že si keště můžeš počkat, je mi 11 a prsa mám snad už od 9. (asi 10cm) Strašně mi překážej a někdy si i připadám trapně. Ve třídě se s holkama rozhodně nepředháníme a ňejak to neřešíme. Stejně maj prsa ještě asi 2 holky. Mám ve tříďe spolužačku, je jí ještě 10 a už se do školy líčí, sice ne tak výrazně ale stejně a furt si stěžuje že je plochá jak prkno.No prosím. Myslím že to moc řeší. Mě osobně to nějak vadí že mám předčasnou pubertu.

 2. článek, který je opravdu vhodný. hodně se mi líbí věta „o jaký to nádherný svetr“ přesně tohle si říkám u černých kalhot, které mám ráda především proto, že mě zeštíhlují. pokud si chci ale přikoupit nějaké další, vždy se snažím, aby byly alespoň viditelně rozdílné, např. že mají puky, jsou zesvětlené apod.

 3. Moje nejoblíbenější obchody s módou jsou Tchibo, CaA, Gate, New Yorker, Orsay a Takko Fashion. :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist