Domů Trendy & Fashion Nakupování Krásné věci nemusí být drahé, nakupujte chytře! ...

Krásné věci nemusí být drahé, nakupujte chytře! 4.53/5 (15)

3

Krásné věci nemusí být drahé, nakupujte chytře!Také rádi nakupujete a dopřáváte si krásné věci, ale nemáte peněz nazbyt? Vězte, že nakupovat lze chytře a někdy se dá ušetřit opravdu hodně, když víte, jak na to. Možná si řeknete, že stačí sledovat povánoční slevy, akce a nakupovat přes internet.

Ovšem tak snadné to zase není, ty největší slevy jsou obvykle tam, kde o tom vůbec nevíme. Pro někoho je to velká neznámá, pro jiné styl života. Jak tedy nakupovat luxusně a moc neutratit, jde to!

Nejvíce utrácí ženy

Ano, přes nákupy jsou především ženy, o kterých lze říci, že jsou doslova expertky. Jejich hlavní problém tkví v tom, že často nakupují jen pro potěšení a potřebu, ale absolutně bez rozmyslu. Je to logické, pokud se vydáte s kamarádkou do nákupního centra s kreditní kartou, vybíráte si věci, které se vám líbí, ale prakticky je ani nepotřebujete.

To je ovšem ten nejhorší systém, protože tak utratíte mnohem více peněz. Vyhněte se tedy těmto základním chybám, nejhorší, co můžete udělat je, když jdete nakupovat „bez cíle“ prostě „jen tak“. Poradíme vám pár „fíglů“, jak nakupovat a moc neutratit.

1. Jděte nakupovat s „chlapem“

Zárukou toho, že moc neutratíte, bude, když půjdete nakupovat s chlapem a tím myslíme partnera, bratra, tatínka či kamaráda. Zkrátka 99 % chlapů nákupy nenávidí, takže když vyrazíte s nimi, většinou skončíte dřív, než vůbec něco pořídíte.

S nadsázkou lze říci, že tak rychle jste nikdy nenakupila. Mnoho žen dokonce potvrzuje, že muži jsou velice praktičtí a prozíraví, proto s nimi snadněji narazíte na obchody se slevami a výprodeji. Vyzkoušejte to!

2. Nakupujte v e-shopech

To, že nakupování v e-shopech je výhodné, víme všichni. Nicméně i zde je vhodné postupovat chytře. Zejména co se oblečení a obuvi týče. Většina kamenných obchodů má také svůj e-shop. Oblečení a boty si tedy můžete snadno zkusit a poté hledat na internetu v heuréce nebo na zboží.cz, kde vám vyběhnou ceny od – do.

Můžete si tak snadno najít e-shop, ve kterém je vámi hledaný produkt nejlevnější. Pak už stačí pouze objednat a nechat si pohodlně zaslat zboží až domů. Tímto způsobem můžete skutečně hodně ušetřit. Ale nikdy nevěřte obchodům, které tvrdí, že jejich zboží je nejlevnější a také dejte přednost těm, které jsou prověřené zákazníky a mají dobré recenze.

3. Nákupy z ciziny

Pokud bydlíte poblíž hranic s Německem nebo Rakouskem, máte velkou výhodu. Za hranicemi se nachází takzvané freeshopy, které přinášejí zboží za velmi výhodné ceny. Samozřejmě dříve to bylo více výhodné, dokud jsme nebyli v Evropské UNII, ale i tak zde lze hodně ušetřit.

Navíc obchody jako je například NEXT, mají v Německu mnohem výraznější výprodeje, než je tomu například u nás. Vyplatí se tam tedy nakupovat zejména dětské oblečení. Pokud se vám nechce nikam dojíždět, můžete zvolit objednávku přes anglické nebo německé e-shopy.

Pokud si objednáte více zboží a dostanete se na určitý limit, obvykle pak neplatíte ani poštovné.

4. Akce a slevy se vyplatí

A samozřejmě doporučujeme sledovat akce a slevy, které se rozhodně vyplatí. Hlídejte si období, kdy se nejvíce nakupují dárky a vyrazte do obchodu těsně po jeho skončení. Typické jsou například Vánoce, ale také Velikonoce či Valentýn.

Obchody sází na davové šílenství, ale jakmile svátky skončí, zboží už nemá takovou hodnotu a jde hodně dolů. Proto nákup svůdného prádla zvolte po 14.tém únoru, plavky si klidně kupte ještě jedny v polovině léta a nádhernou zimní bundu můžete mít klidně i tu, která pochází z loňské kolekce, ale je o polovinu levnějším. Nezapomínejte, že kdo nakupuje chytře, hodně ušetří!

5. Nakupujte v Číně

Samozřejmě nemyslíme tam odletět na nákupy. Ale přes internet. Ceny jsou tam o mnoho nižší, než u nás. Nákupy tam se vyplatí. Na takovém Aliexpressu je radost nakupovat. Zkuste to. A nevyužívejte ani různých prostředníků, kteří se na vás obohatí. Nakupujte sama. Není to nic obtížného a téměř ani rizikového. Zkuste to. Ušetříte pěknou částku peněz, uvidíte.

A samozřejmě rada na závěr, není příliš ideální trávit každý víkend v obchodních centrech. Vyrazte raději do přírody a na nákupy choďte jen občas. Protože čím více budete běhat po krámech, tím logicky více utratíte za věci, které vlastně ani nepotřebujete.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 KOMENTÁŘE

  1. Jo, máš asi pravdu Sexy Baby…. Promiň, že jsem s tebou nesouhlasila. Daniela:
    Proklínám tě, ať tě sežere hovno!!!

Diskuze je uzavřena.