Ať už si vlasy barvíš smývatelnými přelivy či trvalou barvou, vlasy to vždy může dost ovlivnit – většinou dost negativně a i když se po prvním barvení zdá, že jsou na tom dobře, uvnitř mohou být zničené a to se často projeví až po pár barveních.
Jak se takové věci vyvarovat? Nejdůležitější je samozřejmě dostatečná péče, které je trošku odlišná, ale v principu podobná jako péče o nebarvené vlasy. Když budeš dodržovat pár pravidel, tvoje vlasy se mohou vzpamatovat nebo můžeš předejít jejich zničení.
Nejdůležitější ale je, nenechávat péči o vlasy až na poslední chvíli. Z většiny nezdravého barvení se totiž už nemusí vzpamatovat.
První, co bys měla promyslet je to, čím si vlasy barvíš. Pokud ti nějaká barva nesedne a vlasy se ti po ní zdají hrubé a prostě ošklivé, zkus jinou značku. Já osobně zastávám ten názor, že mladé dívky by si neměly barvit vlasy klasickou barvou, která ovlivňuje dost nezdravě strukturu vlasu. Mnohem lepší variantou jsou přelivy – barevné šampony, které se jen vymývají (6, 12 nebo 24 umytí) a vlasy se po nich krásně lesknou.
Barvené vlasy mají také sklon k vysušení – barva jim často sebere poslední zbytky sil a jsou poté suché a lámají se – často se potom i třepí konečky. Co s tím? Pomůže ti kvalitní vlasová kosmetika, jako je šampon či balsam na barvené vlasy – ovšem někdy ani to nestačí a vlasy i se správným šamponem nejsou tak úplně spokojené a v tom případě zkus sáhnout po vlasové masce na barvené vlasy. Já sama mám nejlepší zkušenosti s maskami od Loreal, které jsou o trošku dražší, ale krásně mě překvapily (např. Loreal Vitamino color). Dále schauma či gliss kur má masky o kterých se hodně píše, takže za vyzkoušení to stojí.
Často se stává, že po pár umytích je barva vymytá a vlasy jsou takové „nijaké“. Nelesknou se a vypadají suché. Šampon pro oživení barvy by měl obsahovat výtažky z určité rostliny, která barvu oživí. Pro hnědé vlasy je to např. vlašský ořech, pro blonďaté je to heřmánek, citron nebo slunečnice, pro červené jsou to výtažky z třešní a mořenového kořene – takové šampony nalezneš např. značky Oriflame – Color Solution.
Velké slunění také barveným vlasům moc nepomáhá a vždy, když v létě někam razíš na delší dobu, chce to vzít si sebou čepici či šátek, aby jsi aspoň na krátkou dobu mohla vlasům dopřát stín a zbytečně je nezbavovat hydratace a barvy.
Co se týče tepelné úpravy (žehlení, kulmování, fénování) určitě si opatři přípravky, které chrání před horkým vzduchem – barvené vlasy jsou na to trošku háklivé a na žehlení s velkou teplotou bez ochrany můžeš doplatit.
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy.
Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.
Skvělý článek:)
Diskuze je uzavřena.