Domů Rodina & Škola Cestování Nezapomeň si vzít na letní tábor…. ...

Nezapomeň si vzít na letní tábor…. 4/5 (2)

28

Nezapomeň si vzít na letní tábor… (můžeš doplnit, co si sebou vždy bereš). Jezdíš na tábory? Já sama jsem byla na třech a musím říct, že i když nemám moc ráda cizí lidi (děti), seznamování a velkou společnost, tak jsem si to docela užila a nedivím se, že si tábory spousta dívek oblíbí a jezdí tam každý rok, obzvlášť, když jsou na táboře i kluci – tam se můžeš krásně seznámit a zaujmout.

Pokud jsi už na nějakém táboře byla, určitě víš, jak někdy bývá těžké sbalit si věci – hlavně co se týká kosmetiky a těch dívčích věcí. Já sama bych si na cestování nejraději vzala všechno – jenže, kdo by se s tím chtěl tahat a kdo by na to taky měl čas? Proto si věci zabal po pořádném rozmyšlení, co často používáš a co bys doma nechat neměla.

Vlasová kosmetika

Na táboře moc času na parádění není a když už se nechceš zkrášlovat make-upem a chceš i ušetřit čas, nezapomeň na své vlasy. Myslím, že když dívka má mastné a nezdravé vlasy, způsobí to více škody než, když nemá makeup. Proto doporučuju vzít si na tábor vlastní šampon, popř. kondicionér a masku na vlasy, které ti vyhovují a používáš je i doma. Správná vlasová kosmetika dokáže hodně, někdy i víc než, když se nalíčíš.

Vzít si kosmetickou taštičku s make-upem?

Hodně dívek přemýšlí nad tím, zda si mají vzít sebou líčení. Na jednu stranu určitě chceš si být jistá, že budeš vypadat hezky, na druhou stranu určitě nechceš, aby tě ostatní pomlouvaly kvůli tomu, že trávíš většinu rána před zrcadlem. Často na táboře ani není čas na to, se pořádně nalíčit, takže, co ze šminek si vzít sebou? Já bych zvolila řasenku a balzám na rty. I hnědá tužka na oči může vypadat krásně a přirozeně.

Pozor na menstruaci…

Na tábory se většinou jezdí v mladém věku a mnoho dívek teprve svou první menstruaci čeká. Proto bych nenechávala nic náhodě a vzala si sebou balíček vložek/tamponů – kdyby náhodou. Určitě by ti nebylo dvakrát příjemné, kdybys musela na táboře narychlo shánět takové ženské potřeby.

Sponky, čelenky, gumičky

I když jsou to malé a nedůležitě vypadající věci, můžou ledacos zachránit. Pokud máš po ránu hroznou „ránu“, vlasy ti trčí na všechny strany, určitě ti pomůže hezká čelenka nebo sponka. Pokud ti sluší vlasy sepnuté dozadu, tak máš výhodu!

Krémy, odličovadla…

I pokud se líčíš jen minimálně, raději si sebou to odličovadlo vezmi, aby pak tvá pleť netrpěla. Co se týče krémů (hlavně těch hydratačních), tak na ty bys určitě neměla zapomenout. Pokud svítí sluníčko, koupeš se – může být tvá pleť o něco sušší než obvykle a proto bys jí alespoň ráno a večer měla věnovat dostatek péče a nanést hydratační krém.

Bohužel, tábory mají často tu chybičku, že tam spoustu věcí nestihneš. Netrap se kvůli tomu, že se nestihneš nalíčit, učesat apod. – užívej si toho, že tam jsi:)

A co si ty vždy bereš na cesty?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekCo tě na „něm“ zaujme?
Další článekPéče o barvené vlasy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

28 KOMENTÁŘE

 1. Já bych tak chtěla mít zase 15 a jezdit na tábory! :) Bylo to skvělý a nikdo nekoukal na to, jak vypadáš, všichni byli věčně od něčeho zašpinění :D Ale na diskotéky, co nám pořádali, jsme se vyfikly jako primadony….. ;) Hlavně doma nezapomeňte dobrou náladu! :)

  • Já jsem na táboře ještě nikdy nebyla :( ale v létě 2013 jedu na tábor se středověkou kulturou, budeme dobývat jeruzalém a přes celých 10 dnů budume plánovat bitvy atd. mám si vzít na takový tábor malovátka, protože tam budou samí kluci.

 2. To já se sebou vždycky tahám všecku kosmetiku co mám doma( no nemám jí hodně) … to je vždycky..a ještě pleťovou vodu, odličovač, a řasenku a peeling…ježiší a šampón..a panebože málem jsem zapomněla to nejdůležitejší pomádu na rty…a takhle je to když jedu třeba jen na 2 dny někam…taková závislost:D

 3. Já si na tábory beru většinou všechno a šminky doma rozhodně nenechám, na většině táborů je i diskotéka takže …

 4. já si beru většinou nějaký šampon, v mém případě proti lupům a to na vlasy bohatě stačí, beru si věci na pleť – ale jen čistící … beru si někdy i fén a znám experty i s žehličkou :D ale ne, fakt nejezdím na tábory pod stan :D…

 5. Byla jsem už na tolika táborech, že to nepočítám ( o letních, jarních, podzimních prázdninách). S sebou si vždycky zabalím samozřejmě dostatek čistého oblečení, kartáček na zuby, pastu, mýdlo, šampón, opalovací krém, knížky, repelent(!), a od 14 let řasenku a jelení lůj :)
  Taky tak miluju holky, co si tam přivezou kulmu a pak zjistí, že ani nejde elektrika :P. Dokonce jednou 9ti letá holka měla žiletku, i když jí ještě nezačly růst chloupky :D

  • Jo to taky miluju ty ,borce, s žehličkou, make-upem, fénem atd.. to skrátka malá holka a dvě zavazadla stejně vysoky jak ona.. xD Ale nálada letních táborů se nevyrovná ničemu

 6. Já jsem si brala od 11 vždy balzám na rty a řasenku. Od 13 pak všechno – stíny, lesky na rty…. Na diskotéku.

  • Jn, jedna tam psala že řasenku a balzám od 14(!), já jsem si to brala taky už od 11.

 7. Ahoj Mers myslíš , že by byly i tábory jen pro deti jednoho veku ???

 8. Ahoj když jezdím na dovolenou nebo na tábory ta sebou beru je to nejdůležitějši (balsám na rty, rtěnku, řasenku, gumičky 2 a taky sponky a čalenku prože mám delší vlasy, stíny, pudr, odličovací krémy), a take vše co se týče chygieny ta třeba(šampon, sprchový gel, ručník, D)

 9. Ježiši, já když si tady pročítám ty komentáře, dělá se mi z toho blbě. Já jsem jezdila na taneční tábory, tam diskotéky byly asi tři, ale nepamatuji si, že by se tam kdy holky nějak malovaly. Všechny byly vděčné za lesk na rty a třpytivý sponky. Teď jezdím na skautské, kde zrcadlo nevidím dva týdny. Ráno nás probudí, do deseti vteřin musíme být venku na rozcvičce, jsem ráda, když si stihnu dát vlasy do culíku. Potom je snídaně, hygiena (kdy si vyčistíme zuby v potůčku, popřípadě učešeme vlasy a opláchnem obličej) a pak následuje další program. Jsme v přírodě, celý den běháme v lese, válíme se v trávě, běháme v blátě, hrajeme vodní hry. Všichni tam běhají ve volných tričkách a teplácích nebo legínech, nedokážu si představit, že by se tam někdo maloval, vlastně si ani nedokážu představit, kde by na to ten čas vzal. Snad nikdo si tam ani nebere parfém nebo silně parfumerizovaný deodorant, je to prostě nevhodný na skautský, nebo jakýkoliv jiný tábor, pokud teda nejezdíte na takové ty moderní tábory, kde se spí v pokojích, chodí na obědy do restaurace a váš denní program tvoří líčení, nákupy a oblékání do nejlepších kousků:)

  • Já jezdím taky na skautský tábor a je to tam uplně stejný až na to že zuby si čistíme u umyvadla :D a taky holky tričko a legíny a kluci maskáče a triko nějaký líčení? ani náhodou a všem je to tam jedno

 10. Já jezdím na tábor kde spíme ve stanech s podsadou a do toho se vejdou 2 postele a málá polička věci které potřebujeme dene(hygienické potřeby,misky na jídlo,hrníček a kostým c potřebujem třeba indián) matračka na posteli je tlustá max.7cm a máme karimatku :) 2x do tábora máme country bál a na tn se nemaluju kleci chodí holt pro holky od 12 let a pro ostatní vyjímka:D nebo pro nás dojdou vedoucí :D tenhle rok se snad dočkm a celý bál neprosedím :D….jinak ráno stanem a rozcvička snídaně,hygiena a pak hry pak oběd polední pauza zase hry večere a večerní program a v 22:00 hygiena a pak noční hlídky a chrápat :D při hrách jsme ve vodě či v lese a jsou taky případy kdy jsou holky zmlovaný a novoní se a pak se diví že na ně jdou komáři :D nebo žehličku na vlasy a pak není tady elktrika:D kde by tam vzala když jsme uprostřed lesa…to je prostě tábor podle mího gusta

 11. Když si to tady tak čtu říkám si….tábor je od toho aby se lidi seznámili, našli si nový kamárady, aby si užívali a hlavně aby si tam přinesli dobrou náladu. Nezáleží na tom jak ten člověk vypadá, rozumný a normální člověk by nesoudil člověka podle toho jestli je zrovna namalovanej či ne. Já se třeba nemiluju vůbec a jsem spokojená a myslím že z líčení stačí vzít jenom řasenku a balzám na rty na diskotéku :) Jinak si myslím že z hygieny stačí vzít doplňky na vlasy(šampón, kondicioner, 2 gumičky atd…) hydratační krém, pleťovou vodu a hlavně kartáček a ručník. :) ale chápu holky který se prostě potřebujou nalíčit je to normální ;) a jinak úžasná stránka pro holky moc ráda sem chodím :)

 12. Kéž bych si to mohla vzít…jezdím na tábory kde spím ve stanech a hlavní budova je bohužel taky stan takže nikde žádné zrcadlo :D Sprchy jsou společné (holky a kluci) naštěstí chodí holky z holkama a kluci z klukama no a na sprchy se čekají tak 2 hodinové fronty takže na nějaké „parádění“ nemám čas osprchuju hodím kolem sebe ručník popadnu kosmetickou taštičku a letím 200m ke stanu (to je nejhorší) musím jít vždycky kolem kde je plno KLUKŮ jen tak obalená ručníkem a co kdyby mi spadl! To by byla pro ně podívaná! :D A záchody nejhorší! KADIBUDKY! a většina z nich bez zamykání! Takže kdybych si vyměňovala tampon a někdo by „náhodou“ potřeboval na záchod čekalo by ho jak to říct nemilé překvapení :D

 13. Jak to tady čtu říkám si, že některé jezdíte opravdu na úžasné tábory. :D Hlavně v článku mě překvapila ta maska na vlasy. :D
  Byla jsem tohle léto na mém první táboru – u koní. :) Spali jsme ve stanech (myslím, že se jim říká skautské), které nešli ani pořádně zavázat, lezli nám tam brouci, molitany tenké tak, že mě z těch prken bolely záda. Nevešli se nám tam ani kufry. :D Ráno 7:00 (asi, nesměli jsme mít mobily) budíček a pak odpočítávání (kdo přišel pozdě dělala dřepy), pak snídaně, hrozně dlouho se čekalo na koně a oběd, hry a večeře s večerkou (22:00). Byli tam dvě kadibudky, klukům se v půlce tábora rozbil zámek, takže… Nebylo dobré se koukat tím směrem. Myli jsme se 2x – a měli jsme na to 5 minut, TŘI HOLKY a 5 minut na osprchování. :/ Nebylo to to nejlepší. :D
  Neměla jsem ani pomyšlení na balzám, natož řasenku. A kluků tam bylo taky málo. Byli jsme tam 3 nejstarší holky, takže neustále v kolotoči, pohlídej tuhle, odnes to tam, zameťte tady, vyčisti ty kopyta, tady ty odveď do tábora… No, byla jsem ráda, když jsem si stihla učesat vlasy, dojít na záchod a převlíknout se (v pérkách se těžko hraje baba :D Vlastní zkušenosti. :D).
  Ale nevyměnila bych to, hrozně jsme se nasmály (hlavně když jsem fikaně házela držky na mokrém trávníku :D) a byl to nelepší týden mého života. Ale naštěstí tam nikdo nepřijel s kulmou, žehličkou nebo v žabkách. :)

 14. Když čtu co si lidé berou na tábor tak je to pro mě šok. Jsem holka nemaluji se skoro nikdyy jenom při výjimečných situacích. Na tábor bych si určitě líčídla nebrala, protože se stejně celej den bavíe válíme se všude možně a tak bychom byly akorát rozmazané. Já si na tábor beru hygienické potřeby a když to zrovna výjde na mé dny tak i dámskou hygienu.

 15. Já na tábor jezdím už od svých pěti let!!! :)
  Nikdy jsem neřešila jestli jsem namalovaná nebo ne. Na táboře spíme ve stanu s dřevěnou podsadou bez elektřiny a signálu takže žádnej luxus!
  Jediná budova která tam byla (a je) je kuchyň a pokud se to tak počítá tak čtyři 10 m stoly a stejně veliký lavice pod stříškou vedle kuchyně.
  Ve stanech dvě postele a mezi nima 3. patrová polička, pod postelí místo na kufr/batoh boty no a kdo měl tak náhradní karimatku.
  Ráno budíček v 7:00 do (!!! max. !!!) 5 min. venku ze stanu a alou na rozcvičku!
  Já byla ráda že jsem na sebe hodila tričko, tepláky, ponožky, boty, kalhotky a podprsenka rychle popadnou mikinu a ven!!! (ty co mají štěstí dokážou polapit i gumičku)
  Jinak WC jsou kadibudky, do jedné se vejde 5 holek, často chybí toaletní papír protože se vždycky najde některá která hodí toaletní papír do kadibudky takže mňam :( .
  Koupání je takto: starší holky vykoupou tři nebo dvě pohromadě a to jsme rády když si stihneme umýt hlavu šup šup a je to! Na balzám není čas! Takže nejlepší je prostě 2v1. Plus obyčejný sprchový gel. Mají na to jen asi 10 minut max.
  Starší holky to mají jiný. Mají na koupel taky 10 minut, ale koupou se sami nebo ve dvou. Taky rychlost.
  Jinak kosmetika skoro žádná jen řasenka a pomáda. Já si zvykla brát malý zrcátko abych aspoň o poledním klidu viděla jak vypadám.
  Už jsem viděla i pár holek co s sebou mněly fén, žehličku na vlasy nebo kulmu.
  Nechápu :/
  Jinak jsem za svůj tábor ráda jedu už po 9. na ten samý :))) A NIKDY UŽ NECHCI JET NA ŽÁDNÝ JINÝ :))))

Diskuze je uzavřena.