Domů Krása & Péče Barvy na vlasy, přelivy a melíry Zatím bez hodnocení.

Barvy na vlasy, přelivy a melíry Zatím bez hodnocení.

0
Odstínů z nichž si můžeme vybrat jaké budeme mít, je strašná spousta. Proto se může stát, že sáhneme po takovém, který nám vlastně vůbec nesluší. Jak si správně vybrat odstín barvy na vlasy?

Jsi brunetka s tmavýma očima, tvoje vlasy mají hnědou nebo černou barvu – nic nezkazíš odstíny hnědé, černé, mahagonové, kaštanové či čokoládové. Také si můžeš dovolit pár světlých proužků.

Jsi světlý typ, tvoje pleť je bledší, oči modré – určitě ti bude slušet blonďatá, platinová. Klidně neváhej nad pár tmavšími melíry (např. měděné).

Pokud tvoje pleť má spíše nádech růžové a oči do hněda či zelena, sáhni opět po měděné, ořískové nebo zlatavé barvě – klidně i pár světlých melírků.

Zrzkám se světlýma očima neublíží ani světlejší barva, nebo světlejší melíry či podobné odstíny zrzavé. Můžeš zkusit i červenou, ale doporučuji vyvarovat se černé – se světlou pletí to bude velice kontrastovat.

Pokud přemýšlíš nad černou, první, co bys měla vědět je to, že se nedá ničím přebarvit – musí odrůst – a když odrůstá – no je to hrůza, obzvlášť když máš světlé vlasy. Proto si dvakrát rozmysli, jestli černou doopravdy chceš a zda ti bude slušet, protože se buďto musí nechat odrůst (což může trvat i pár měsíců) nebo zajít ke kadeřnici a barvu si nechat stáhnout – to stojí ale pořádné peníze + ovlivní to stav a zdraví vlasů.

Máš jemné vlasy? V tomto případě nedoporučuji barvu, které zničí strukturu vlasu, ale pouze pár melírků nebo barevný šampon na vlasy. Já sama barvy nepoužívám a raději vždy sáhnu po šamponu (např. od palette), který „uvnitř“ vlas nezničí, neotevře ho, ale jen obalí.

Pokud ale barevný šampon nechceš, nemáš s ním dobré zkušenosti, můžeš vyzkoušet i hennu na vlasy. Henna je přírodní barvivo, která vlasům prospívá a funguje spíše jako vlasová maska. Její nevýhody? I když v manuálu píší, že jí na musíš mít tři hodiny, z vlastní zkušenosti vím, že je lepší si jí tam nechat hodin pět (nejméně čtyři), jinak barva nemusí vůbec chytnout.

A co když si hlavu nabarvíme a nelíbí se nám? Rozhodně si jí další den nepřebarvuj – to by vlasy extrémně poškodilo a vysušilo. Alespoň týden počkej, a pak můžeš z nutnosti barvit znovu. Po každém barvení bys také měla o vlasy řádně pečovat, hydratovat je, používat správnou a vyhovující vlasovou kosmetiku, regenerační masy, pravidelně zastřihávat konečky a netrápit je, aby ti alespoň pár let vydržely v pěkném stavu.

Jestli ale z domácího barvení nebo z výběru barvy máte strach, je nejlepší dojít do kadeřnického studia, kde vám profesionálové určitě rádi poradí:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPotřeby pro správné holení
Další článekZákladní péče o nehty
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.