Barvy na vlasy, přelivy a melíry Zatím bez hodnocení.

Odstínů z nichž si můžeme vybrat jaké budeme mít, je strašná spousta. Proto se může stát, že sáhneme po takovém, který nám vlastně vůbec nesluší. Jak si správně vybrat odstín barvy na vlasy?

Jsi brunetka s tmavýma očima, tvoje vlasy mají hnědou nebo černou barvu – nic nezkazíš odstíny hnědé, černé, mahagonové, kaštanové či čokoládové. Také si můžeš dovolit pár světlých proužků.

Jsi světlý typ, tvoje pleť je bledší, oči modré – určitě ti bude slušet blonďatá, platinová. Klidně neváhej nad pár tmavšími melíry (např. měděné).

Pokud tvoje pleť má spíše nádech růžové a oči do hněda či zelena, sáhni opět po měděné, ořískové nebo zlatavé barvě – klidně i pár světlých melírků.

Zrzkám se světlýma očima neublíží ani světlejší barva, nebo světlejší melíry či podobné odstíny zrzavé. Můžeš zkusit i červenou, ale doporučuji vyvarovat se černé – se světlou pletí to bude velice kontrastovat.

Pokud přemýšlíš nad černou, první, co bys měla vědět je to, že se nedá ničím přebarvit – musí odrůst – a když odrůstá – no je to hrůza, obzvlášť když máš světlé vlasy. Proto si dvakrát rozmysli, jestli černou doopravdy chceš a zda ti bude slušet, protože se buďto musí nechat odrůst (což může trvat i pár měsíců) nebo zajít ke kadeřnici a barvu si nechat stáhnout – to stojí ale pořádné peníze + ovlivní to stav a zdraví vlasů.

Máš jemné vlasy? V tomto případě nedoporučuji barvu, které zničí strukturu vlasu, ale pouze pár melírků nebo barevný šampon na vlasy. Já sama barvy nepoužívám a raději vždy sáhnu po šamponu (např. od palette), který „uvnitř“ vlas nezničí, neotevře ho, ale jen obalí.

Pokud ale barevný šampon nechceš, nemáš s ním dobré zkušenosti, můžeš vyzkoušet i hennu na vlasy. Henna je přírodní barvivo, která vlasům prospívá a funguje spíše jako vlasová maska. Její nevýhody? I když v manuálu píší, že jí na musíš mít tři hodiny, z vlastní zkušenosti vím, že je lepší si jí tam nechat hodin pět (nejméně čtyři), jinak barva nemusí vůbec chytnout.

A co když si hlavu nabarvíme a nelíbí se nám? Rozhodně si jí další den nepřebarvuj – to by vlasy extrémně poškodilo a vysušilo. Alespoň týden počkej, a pak můžeš z nutnosti barvit znovu. Po každém barvení bys také měla o vlasy řádně pečovat, hydratovat je, používat správnou a vyhovující vlasovou kosmetiku, regenerační masy, pravidelně zastřihávat konečky a netrápit je, aby ti alespoň pár let vydržely v pěkném stavu.

Jestli ale z domácího barvení nebo z výběru barvy máte strach, je nejlepší dojít do kadeřnického studia, kde vám profesionálové určitě rádi poradí:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist