Domů Krása & Péče Chanel Coco Mademoiselle – recenze jednoho z top parfému ever ...

Chanel Coco Mademoiselle – recenze jednoho z top parfému ever 5/5 (4)

0

Chanel Coco Mademoiselle

9.7

Hodnocení

9.7/10

Plusy

  • Těžko překonatelná klasika
  • Neznám nikoho, komu nevoní

Mínusy

  • Vyšší cena

Chanel Coco Mademoiselle – recenze. Nových vůní se na trhu každý měsíc objevují desítky, ale příbytek do síně slávy se podaří jen jednou za čas. A parfémovaná voda Chanel Coco Mademoiselle taková rozhodně je.

Pojďme se teď tak trochu odpoutat od reklamních letáků a objevit spíše intimní a soukromý rozměr vůně Chanel Coco Mademoiselle tak, jak ho vidím já. Prý je elementární, intenzivní, odráží nezávislou a sebevědomou ženu a ptá se na to, co ve skutečnosti sebevědomí vytváří.

Jak vlastně vznikl?

Pochází z tradice Noble Parfumerie. Snoubí v sobě vše, co je typické ženské a přitom představuje zbrusu nové kvintesence a nejkrásnější inkarnace vůně. Jejím autorem je Jacques Polge, který při její tvorbě použil ty nejvzácnější a nejcennější přírodní ingredience.

Chanel Coco Mademoiselle – první dojmy

Jedinečné složení, které je bohatší, smyslnější, ale také velmi svěží a lehké, které vás nenásilnou formou vede až k samému srdci vůně. Příliš vzletné? Nevadí, vezmeme to pěkně jednoduše.

Nechybí samozřejmě charakteristický podpis CHANEL Perfume – takové to nosné gró, zaručující vždy vysokou kvalitu vůně i její dlouhou trvanlivost: růže a jasmín. Jejich tóny pak obohacuje indonéské pačuli, sicilský pomeranč a typický hutný kalábrijský bergamot.

Srdcem Chanel Coco Mademoiselle je kromě růže a jasmínu výrazné aroma mimózy. A celé to završuje fazole Tonka (voní jako čokoláda a vanilka dohromady), pravá vanilka z Madagaskaru a bílé pižmo. Tedy to jsou tóny, které tam cítím já. Pokud byste chtěli úplné složení, vypadá to takto:

  • Hlava

bergamot, květ pomerančovníku, mandarinka, pomeranč

  • Srdce

jasmín, mimóza, růže, ylang-ylang

  • Základ

bílé pižmo, opoponax, pačuli, tonka fazole, vanilka, vetiver

  • Druh vůně

chypre, květinová

Jak na mě Chanel Coco Mademoiselle působí?

Kdybych měla tento parfém popsat třemi slovy, bylo by to určitě: teplá, ženská a smyslná. I když se tu zdánlivě bije velké množství složek, výsledkem není chaos ale mimořádná bohatost. Vůně se během nošení mění. Začíná lehce a hravě a postupně jakoby dospívá a stává se vyzrálou. Ráno mi zajistí dobrou náladu a než dojdu do práce, je ze mě ta sebevědomá a troufalá žena, jakou si přeji být :) A to není iluze, to je prostě Chanel Coco Mademoiselle.

Jedinečnost tohoto parfému je dále zdůrazněna i nádherným designem lahvičky COCO MADEMOISELLE s jednoduchou, minimalistickou ovšem mimořádně nadčasovou formou. Skleněná láhev řezaná jako diamant ukrývá podle druhu 20-200 ml extraktu . Uzavření láhve technikou baudruchage se pak stará o absolutní dokonalost a maximální udržení vůně „v tajnosti“ až do chvíle, kdy ji otevřete.

Baudruchage je typické umění Noble Parfumerie. Ručně vyrobené jako symbol elegance a záruka pravosti. Technika baudruchage spočívá v zakrytí hrdla láhve speciální ochrannou fólií obalenou dvěma řadami hedvábných nití, které jsou k lahvičce upevněny voskovou pečetí s logem CHANEL.

Baudruchage je vlastně takový malý rituál, představující záruku exkluzivity: lahvičku s parfémem může otevřít pouze žena, pro kterou byla určena.

Velvyslancem Chanel Coco Mademoiselle je Keira Knightley

Pokud jste ještě neviděli reklamu, která Chanel Coco Mademoiselle provází, doporučuji si ji dohledat. Keira v ní jezdí na motorce, nechává se fotografovat, celkově to mezi ní a panem fotografem jiskří… Ale nebudu prozrazovat, prostě to stojí za to. Rázem pochopíte, proč je Coco Mademoiselle vnímán jako parfém pro ženy rebelky, ženy osvobozené a vystupující z hranic zažitých stereotypů, které jsou si době vědomé svých možností.

Příběh vůně Coco Mademoiselle

Tvůrce této vůně od Chanel je Olivier Polge, který chtěl obnovit původní parfémovou formulaci a přidat do ní více osvěžující vůně pačuli. Keira Knightley se účastnila reklamní kampaně a stala se tváří této vůně po dobu 10 let.

Co byste ještě měli vědět o Coco Mademoiselle od Chanel

Parfém jako takový je prodáván v jednoduché lahvičce s rozprašovačem, což usnadňuje jeho přesné Nanášení. Můžete si vybrat parfémy s různými objemy. Série Coco Mademoiselle ovšem nezahrnuje jenom parfémy a parfémované vody, ale také toaletní vody s rozprašovačem, vonné sprchové gely, deodoranty, tělové krémy a tělová mléka a cestovní sady. Všechny tyto produkty v sobě charakteristickým způsobem kombinují ovocné a květinové akordy, které na těle vydrží opravdu velmi dlouho.

Je trochu těžší, opravdu halí tělo jako neviditelný závoj. Na druhou stranu není vtíravá a nerozbolí vás z ní hlava pokud ji někde potkáte na ulici (tedy pokud to sní její majitelka zrovna nepřehnala). Podle mě je báječně inspirativní a vhodná na každý den. Těší mě i výběr různě velkých balení, nemusím tak investovat hned do drahého parfému, ale raději si jich pořídím víc a používám podle potřeby :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.