Domů Trendy & Fashion Nakupování Vybíráme správný parfém + oblíbenci

Vybíráme správný parfém + oblíbenci

1

Vybíráme správný parfém

O parfémech už tu nějaký ten článek je, ale i přesto jsem se rozhodla jeden svůj text trošku inovovat a upravit, protože mi čas od času přijde žádost na článek, který by měl být o výběru parfému a o tom, které jsou mé oblíbené a které používám já. V tomhle článku jsem zkusila shrnout vše podstatné a ráda bych Vám ukázala mé velké oblíbence z řad parfémů a toaletních vod.

Kde nakupovat parfémy?

Základní otázka – pokud nemáš žádný svůj vyvolený a teprve se rozhoduješ, nejlepší je zajít do obchodu – drogérie s testery, kde si voňavku můžeš vyzkoušet hned na sobě. Drogérie bez testerů? Hrozná pitomost a že takových není málo – proto vol raději větší, ve které máš jistotu, že si svědomitě vybereš. Skvělé jsou také parfumerie, či drogérie přímo s parfumérií, kde se ti paní může věnovat a když jí řekneš, jakou vůni by sis představovala, může ti skvěle poradit. Mě už se to nejednou vyplatilo:). Přesto všechno kupuji parfémy na internetu, vždy dokážu najít lepší cenu, než v obchodě.

Pokud už máš vybranou svou vůni a chceš si třeba znovu koupit tu, kterou jsi měla před nějakou dobou, není úplně špatné zkusit si ji najít na internetu. Přeci jen, často jsou ceny o něco nižší.

Podle čeho se řídit?

Určitě podle dvou věcí: Toho, jak se tobě samotné bude parfém líbit a podle toho, jak dlouho chceš, aby vydržel. Jistě, chceme, aby nám vůně vydržela co nejdéle, ale pokud si zvolíš ten nejintenzivnější, často to jsou vůně těžké až obtěžující a hodí se spíš na večerní příležitosti. Pro mladé slečny jsou na den vhodnější lehčí a svěží vůně, to už ale záleží na tobě.

Jak poznáš intenzitu vůně?

Podle toho, jaké mají podíly vonných látek, tzn. jak dlouho vydrží:

Parfém – klasický parfém je nejintenzivnější – podíl vonných látek: 15 – 40 %

Parfémová voda (Eau de Parfum) – 12 – 15 %

Toaletní voda (Eau de Toillete) – 6 – 12 %

Samozřejmě, je hrozně důležité aby sis vůni vyzkoušela sama na sobě. Je zajímavá věc, že stejný parfém může na dvou lidech vonět odlišně – takže pokud se ti líbí vůně, kterou má tvoje kamarádka, než si jí z fleku koupíš, vyzkoušej ji.

Kolik je potřeba parfémů a kam je nanášet?

Další zajímavost – na jednom ženském serveru, jsem si přečetla, že správná dáma, by měla vlastnit až 12 parfémů. Na každou příležitost jeden. Kdo by ale stál o to, vybírat si dvanáct odlišných vůní? Myslím, že mladým dívkám by měly stačit dvě – jedna na denní používání, ta by měla být lehčí a neobtěžovat tolik okolí a další na různé večerní příležitosti – ta už může být o něco intenzivnější.

Ty hodně intenzivní bys správně měla nanášet jen prstem či štětečkem za ušní boltec. Ty středně intenzivní na místa s vysokým prokrvením – loketní důlek, zápěstí a ty méně intenzivnější můžeš stříknout na krk či na vlasy.

Mé oblíbené parfémy

Ze začátku určitě musím říct, že nejsem zrovna dvakrát velký milovník klasických květinových vůní. Mám docela averzi ke klasickým parfémům s vůní růže – jednu takovou vlastnila moje mamka a já jsem jí zakazovala jí nosit v mojí přítomnosti, protože mě z ní hrozně bolela hlava a nedělala mi ani dobře na žaludek. To se týká květinových (těch silných) vůní obecně.

Moje v současné době nejpoužívanější je vůně zeleného čaje, která mi přijde hrozně svěží a skvělá, miluju jí! Jednu dobu jsem používala parfém Zelený čaj od Healing garden, ale když jsem jí sháněla znovu, zjistila jsem, že už se nevyrábí a mám smůlu. Takže jsem se dala do hledání nové vůně zeleného čaje. V jedné parfumérii mi slečna doporučila Elizabeth Arden a její Green Tea a ta mě doopravdy učarovala. Je to skvělá, svěží vůně, u které jsem rozhodnutá, že si jí budu kupovat pořád a pořád dokola. Bohužel mě mrzí, že nevydrží příliš dlouho a proto je potřeba se přestříknout třeba dvakrát, třikrát denně. Kupovala jsem tady za 349 Kč, což mi nepřijde jako žádná extra pálka (oproti jiným parfémům).

Druhá vůně, která je moje milovaná je od DKNY be delicious – je to přímo jablková vůně. Já sama jsem na jablka mírně alergická a proto je nesmím jíst ve velkém, což mě mrzí, protože strašně často se mi stává, že mám na ně hroznou chuť. I tak si vysvětluji, že mám hrozně ráda parfémy s ovocnou (hlavně jablíčkovou) vůní. Tohle je v balení, které jablko přímo připomíná. 100 ml stojí od 750 Kč.

1 komentář

  1. nejlepší parfemy mají ve free shopu ve Freeportu v Hatích u Znojma. Hlavně super ceny.

Diskuze je uzavřena.