Chceš piercing? Zatím bez hodnocení.

Piercing v poslední době zdobí těla dívek i chlapců. Dát si ho můžeš už v podstatě kamkoliv – nejčastěji však vidíme piercing v jazyce, pupíku, nosu, obočí či nad horním rtem. Jsou však i mnohem kurioznější místa. Jak se rozhodnout, kde si pořídit piercing a jaké jsou nebezpečí?

Pokud se ptáš, kdy by si člověk měl nechat píchnout tuto ozdobu, tak ti nikdo přesně neodpoví – není na to žádný konkrétní předpis či zákon. Můj názor ale je, že dospívající – mladší 15 let – by se neměli prozatím nechat zdobit. Může to přinést množství zdravotních komplikací, s kterými se tělo vypořádává hůře, než později.

Kde si piercing pořídit? Určitě v profesionálním studiu. Pokud tě jen napadlo, že to zkusíte doma, tak radši od toho. Je tu riziko, že si to píchneš špatně a tvá ozdobička bude křivě, a nebo ještě mnohem závažnější riziko a to, že při nedostatečné dezinfekci se může vyvinout např. hnisající infekce. A věř mi – infekce pekelně bolí. Pokud jste se rozhodli pro studio, tak nejlépe je volit to dražší, kde stojí propíchnutí okolo 1000 Kč, těm o mnoho levnějším bych nevěřila. Profesionál musí pracovat si dezinfekcí, v rukavicích a nejdříve tě o všech rizikách poučit.

Jakou ozdobu pořídit? Důležitá je velikost. Pokud si do pupíku zvolíte extra velký piercing, tak je tu mnohem větší riziko, že se o něco zachytí a vyrve se, což také není nic příjemného. Jinak je výběr ozdoby vcelku jen na tobě, jak výraznou, barevnou nebo velkou ozdůbku chceš. Kam si piercing dát? Určitě se řiď tím, co se ti líbí, pokud se ti líbí tvé bříško, tak si ho klidně nech tam, pokud máš raději piercing v obličeji, tak proč ne – vždy by sis ale měla piercing v obličeji promyslet – kvůli práci, škole…  Po píchnutí si minimálně jednou denně budeš muset propíchnuté místo ošetřit nějakou dezinfekcí, kterou ti doporučí v salonu.

Piercing je určitě v mnoha připadech pěkný, ale rozhodněte se podle toho jestli na to máš věk (na dětech vypadá až směšně), a jestli ty rizika stojí za to.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Hezký článek :) Piercing plánuju až v patnácti.. Dost se těšim, ale ještě si počkam přez dva roky :// :D

  2. pěkný článek, mě je 12 a půl roku a piercing bych chtěla k 13 narozkám.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist