Domů Trendy & Fashion Módní tipy Chceš piercing?

Chceš piercing?

3
Piercing v poslední době zdobí těla dívek i chlapců. Dát si ho můžeš už v podstatě kamkoliv – nejčastěji však vidíme piercing v jazyce, pupíku, nosu, obočí či nad horním rtem. Jsou však i mnohem kurioznější místa. Jak se rozhodnout, kde si pořídit piercing a jaké jsou nebezpečí?

Pokud se ptáš, kdy by si člověk měl nechat píchnout tuto ozdobu, tak ti nikdo přesně neodpoví – není na to žádný konkrétní předpis či zákon. Můj názor ale je, že dospívající – mladší 15 let – by se neměli prozatím nechat zdobit. Může to přinést množství zdravotních komplikací, s kterými se tělo vypořádává hůře, než později.

Kde si piercing pořídit? Určitě v profesionálním studiu. Pokud tě jen napadlo, že to zkusíte doma, tak radši od toho. Je tu riziko, že si to píchneš špatně a tvá ozdobička bude křivě, a nebo ještě mnohem závažnější riziko a to, že při nedostatečné dezinfekci se může vyvinout např. hnisající infekce. A věř mi – infekce pekelně bolí. Pokud jste se rozhodli pro studio, tak nejlépe je volit to dražší, kde stojí propíchnutí okolo 1000 Kč, těm o mnoho levnějším bych nevěřila. Profesionál musí pracovat si dezinfekcí, v rukavicích a nejdříve tě o všech rizikách poučit.

Jakou ozdobu pořídit? Důležitá je velikost. Pokud si do pupíku zvolíte extra velký piercing, tak je tu mnohem větší riziko, že se o něco zachytí a vyrve se, což také není nic příjemného. Jinak je výběr ozdoby vcelku jen na tobě, jak výraznou, barevnou nebo velkou ozdůbku chceš. Kam si piercing dát? Určitě se řiď tím, co se ti líbí, pokud se ti líbí tvé bříško, tak si ho klidně nech tam, pokud máš raději piercing v obličeji, tak proč ne – vždy by sis ale měla piercing v obličeji promyslet – kvůli práci, škole…  Po píchnutí si minimálně jednou denně budeš muset propíchnuté místo ošetřit nějakou dezinfekcí, kterou ti doporučí v salonu.

Piercing je určitě v mnoha připadech pěkný, ale rozhodněte se podle toho jestli na to máš věk (na dětech vypadá až směšně), a jestli ty rizika stojí za to.

Předchozí článekPrvní pomoc pro zničené vlasy
Další článekChceš mít dokonale bílé zuby?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Hezký článek :) Piercing plánuju až v patnácti.. Dost se těšim, ale ještě si počkam přez dva roky :// :D

Diskuze je uzavřena.