Domů Krása & Péče První pomoc pro zničené vlasy Zatím bez hodnocení.

První pomoc pro zničené vlasy Zatím bez hodnocení.

3

Občas se stane, že naše vlasy jsou bez života a nemají sílu se vzpamatovat, ale mnoho dívek má problémy s naprosto zničenými vlasy, které jsou suché, polámané a bez lesku. Tady je pár tipů, co by za tím mohlo stát a jak to řešit, pokud na tohle trpíš. Časté žehlení, kulmování, fénování

Je jasné, že chceme mít takový účes, který se nám líbí – rovný, kudrnatý s objemem. Ale žehličky, kulmy a všechno to, co používá na úpravu účesu teplo vlasům vůbec neprospívá. Co ale když si je chci upravovat dál? U fénování to je jasné – fénuj studeným vzduchem. Většina vysoušečů má i funkci studeného vzduchu. Bude to sice trvat o pár minutek déle, ale za to ti vaše vlasy jen poděkují. Co se týká žehliček, tak je důležité mít dražší kvalitní žehličku, nejlépe s ionizací a turmalínovo – keratinovými destičkami. Samozřejmě, že před úpravou vlasů musíte používat přípravky, které se vlasy snaží bez horkem max. chránit.

Špatná vlasová kosmetika

Pokud používáš šampony, kondicionéry či vlasové masky musí být doopravdy kvalitní a vašim vlasům naprosto vyhovovat. Právě kvůli špatné kosmetice mají málo lesku, jsou unavené a splihlé. Určitě to poznáš a pokud je to tvůj případ tak připravky vyměň. Poraď se s kadeřnicí či jen tak vyzkoušej nové.

Barvení, melírování

Klasická barva na vlasy vlasům vážně ani trochu neprospěje. A rozhodně ne, pokud si barvu hlavy budeš měnit každých 14 dní. Melíry jsou méně škodlivé, ale dokáží také dost ublížit. Mnoho dívek si barví hlavu už ve velmi mladém věku a tím narušují strukturu vlasu, tzn. že jejich vlasy se zničí a už je jen tak nic neuzdraví. Proto doporučuju používat spíše barevné šampony – dají se koupit v drogériích přibližně za stovku a vydrží 6, 12 nebo 24 umytí -podle toho jaký si koupíte. Další možností je henna, která je čistě přírodní řešení, nejprospěšnější pro vlasy.

Špatný hřeben, častý kartáč

Kartáčuješ si své vlasy po umytí, když jsou ještě mokré? Chyba! Časté používání kartáče, hlavně na mokrých vlasech je velice oslabuje, oni se pak lámou a padají. Mnohem lepší je používat klasický hřeben a kartáč jen výjimečně a to jen u vysušených vlasů.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekTipy pro výběr make-upu
Další článekChceš piercing?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Na roztrepené vlasy mi pomohla DonnaHair, je na ní ted reklama v televizi. Koupila jsem si jí v nasí lekarne a jsou u ní i moc pekne náušnice. Vlasy vypadají stokrát lépe a mimo jiné se i lépe rozčesávají a na hrebenu není tolik vypadaných vlasu,jak bylo predtím.

Diskuze je uzavřena.