Domů Krása & Péče Chceš si sama stříhat vlasy?

Chceš si sama stříhat vlasy?

12

Určitě už jsi měla takový pocit, že současný střih tvých vlasů je na nic, že by to tady možná stačilo přistřihnout, nebo, že by sis mohla ostříhat ofinu. Já tyhle pocity mám vcelku často a často se sama také stříhám. Zkusím ti tedy dát pár rad jak na to.

První, co si musíš uvědomit je, jestli jsi alespoň trošku zručná, nebo jestli jsi naprosté kopýtko, které všechno zkazí – nechceš přeci, aby tvoje vlasy vypadaly jak nějaký keř,nebo nedej bože, aby se to nedalo ani zamaskovat. Pokud jsi alespoň trošku zručná, tak s menšími úpravami si určitě poradíš, ale většinou ani ty nejzručnější nezvládnou náročné účesy – stříhání nakrátko, či mikádo – pro takové účesy bys měla zajít ke kadeřnici.

Ostříhání sama sebe nejčastěji využiješ při zastříhávání konečků nebo pokud si chceš oživit účes ofinkou. Jen na to musíš mít dobré vybavení.

Důležité jsou nůžky. Měly by být dokonale ostré, bez vad, měly by být i lehké, aby se ti neklepala ruka a aby ti nevysilovaly, také by ti měly dokonale padnout do ruky. Po ruce bys měla mít dva typy nůžek. První jsou obyčejné, které prostě stříhají rovně, určitě je seženeš i doma v šuplíku. Druhý typ se hodí zejména na prostříhávání konečků a ofinky, protože mají „ozubený“ povrch a tudíž nestříhají vše, ale jen prostříhávají:

Seženeš je v drogerii, cca za 150 Kč. Pokud ti to přijde hodně, na jejich obranu musím říct, že jsou skvělým pomocníkem.

vlasy bys neměla stříhat nikdy natupo – nůžky s vlasy nesmějí mít 90stupňový úhel, občas se tak totiž stane, že hodně ujedeš a ty zoubky jsou pak krásně vidět. Takhle už stříhají jen kadeřníci nebo opravdicky vytrénovaní lidé:). nůžky bys měla držet souběžně se svými vlasy, trošku nakloněné.

Vlasy také nestříhej po desítkách centimentrů, musíš si na to udělat čas a být trpělivá a raději hezky pomaličku po necelých centimetrech ať neujedeš a nepřijdeš o část svých vlasů.

Nejhorší je samozřejmě část zadních vlasů kam si nevidíme – navíc pokud máš krátké vlasy nemůžeš si je ani chytit a stříhat je na boku. Proto raději popros maminku nebo kamarádku a vysvětli jí, jak si to přeješ. Rozmysli si ale pořádně komu nůžky svěřuješ, ať ti na hlavě nespáchá zločin:)

Pokud si ale vážně nevěříš bude nejlepší, když poprosíš paní kadeřnici a vysvětlíš co si na hlavě přeješ za účes. Je to bezpečnější:)

Předchozí článekUmíš správně spát?
Další článekZdravé hubnutí, Díl V. – jak vydržet
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

 1. Juj :) Mzu se zeptat v jake drogerii konkretne se daji sehnat?:) V dm jsem se koukala a nemaji je tam :(… A jeste co přesne delaji?Nechci to mít potom zubatý :D …Ale zase to nechci mit tupě ostřihany jak schody :D

 2. já jsem je viděla v Rossmanu, jde taky o štěstí-můžou být i v menší drogerii:) No dělají takové to postupně sestříhané, zuby tam nebudou:)

 3. Ja se koukala akorát v DM no :).. A jinak to prostrihane není to takovyto jak sou jakoby ty jednotlivy praminky ob jeden kratši ? :) nebo proste neak tak?:)

 4. No ty nůžky se mi kdysi hodili, ale tak co :D
  Taky sem se sama ostříhala ale jen s pomocí normálních nůžek a..asi to bude znít divně ale..žiletky.. a neřekla bych že sem si to ostříhala nějak špatně :) je to fajn :)

 5. Já si svoje vlasy stríhám sama, ale mamka to umí a něco mě přiučila. :-) Kdyžtak to přistřihne. ;-) Ale díky za zajímavý člíneček…

 6. Já mám krátké vlasy a odmalička mám možnost se stříhat sama-v koupelně máme 2 zrcadla proti sobě…díkybohu,že to mamku napadlo:)

 7. No, já si nedávno ostříhala vlasy sama a teď mám na hlavě podivnou palmu, nahoře uplácnutou a dolů se rozšuřijící. :D Ke kadeřníkovi nechci, nemám k tem v našem městě důvěru(možná trochu moje vina, protože si neumím vybírat) potřebovala bych to jenom trochu sestříhat, ať mám objem nahoře a dole trochu míň :D zkusím se poohlédnout po tajtech nůžkách. :)

 8. Stříhám se zásadně sama, u kadeřnice jsem nebyla už asi rok, protože vždycky když od ní odcházím, připadám si jako debil :)

 9. Ahoj :)

  Vím že se má stříhat pravýma kadeřnickými nůžkami, protože ty obyčejné vlas zničí.

  Chtěla jsem se zeptat, jestli když si to budu sestříhávat žiletkou jestli to taky třepí konce nebo ne :)

  Díky moc ;)

  • Spousta kadeřníků to bere žiletkou, ale musí se to s ní umět, když vlasy nebudeš pižlat zbytečně, tak si myslím, že to na třepení vliv mít nebude, ale záleží i na tom, jak jsi šikovná

Diskuze je uzavřena.