Domů Krása & Péče Vlasy Chemické rovnání vlasů: Ano/ne? ...

Chemické rovnání vlasů: Ano/ne? 5/5 (1)

6

Jedna slečna mě prosila o článek na téma chemické rovnání vlasů, za což jsem ráda, protože sama s tím mám zkušenosti a ještě jsem o tom nenapsala, nějak mě to vůbec nenapadlo. Takže bych ráda napsala článek na tohle téma. Jediný můj problém je, že jsem absolvovala rovnání pomocí jednoho přípravku, takže i když jich je víc, zkušenosti s nimi nemám. Podělím se ale o zkušenosti alespoň tím jedním způsobem.

Nebaví tě žehlit vlasy žehličkou? Nedivím se – každá chceme to, co nemáme a při lehce zvlněných nebo vlnitých vlasech sníme o krásných rovných hřebíkách – ne sice každá slečna, ale u většiny tomu tak je. Pokud už tedy máš dost každodenního rovnání žehličkou na vlasy či velkých natáček, aby tvůj účes měl tvar, jednou z možností je navštívit kadeřníka a nechat si vlásky permanentně chemicky narovnat.

Už když se řekne „chemicky“, většinu lidí to vyděsí. Jen málo chemických věcí je pro tělo a části našeho vzhledu dobrých, takže ani to chemické rovnání není tak úplně nejvyhovující. Určitě tady nechci psát, jak je to úžasné, jak jsou s tím všechny slečny maximálně spokojené, jak to vypadá krásně – nedělám reklamu a bohužel, to ani tak není.

Chemické rovnání vlasů by měli vykonávat kadeřníci, kteří už mají nějaké zkušenosti, proto jestli ses rozhodla pro tuto variantu, rozhodně nechoď k nějakému začátečníkovi, či k někomu, kdo má špatnou pověst. Výsledek totiž i hodně závisí na šikovnosti kadeřníka a provedení.

Chemické rovnání vlasů se provádí pomocí hustých past (vyrábí je spousta značek), které se v pravidelných intervalech nanáší na vlasy a laicky řečeno – ruší jejich strukturu, aby se nevlnily, nestáčely, ale byly naprosto rovné.

Úplně nejlepší varianta je jít na narovnání s nebarvenými a hlavně nemelírovanými vlasy. Šampon či barva tolik nevadí, ale melíry bys měla nechat odrůst, až na to půjdeš. On i samotný efekt může být odlišný na barvených a přírodních vlasech, a může je to zničit o trošku víc, proto se určitě vyplatí počkat než ti vlasy neodrostou či vyzkoušet takový typ rovnání, aby je to neničilo.

Výrobků existuje opravdu hodně – já sama si je nechám narovnávat od Goldwellu a co čtu, tak jsem sáhla po tom pravém. O některých jiných výrobcích totiž čtu, jak vlasy extrémně ničí, vysušují. Četla jsem pár recenzí na zmíněný Goldwell a většina holek s tím byla spokojena, stejně jako já.

Když jsem šla na rovnání poprvé, měla jsem na jednu stranu vážně strach, ale moje vlasy nikdy nevypadaly nijak extrémně krásně, byly hodně vysušené, rozlítané, každé ráno jsem vypadala jako krepatá ovečka, dokud jsem si je nevyžehlila.. Na druhou stranu, plno slečen je na tom ještě hůř, takže v porovnání s někým jiným, tak hrozné to zase nebylo.

Ale i přes to, jsem se rozhodla to vyzkoušet – chtěla jsem mít tak moc rovné vlasy! Kadeřník mi doporučil právě rovnání Goldwell, který si u něj nejvíc slečen chválí a já souhlasila – když už nemůžu věřit svému kadeřníkovi, tak nikomu:). Vlasy jsem neměla barvené, jen jsem na nich měla hnědý barevný šampon, který jsem nechala asi dva měsíce odrůstat a teprve poté jsem vyrazila na rovnání.

U kadeřníka jsem strávila pár hodin (cca 3 – 4 hodiny) a pročetla tam snad všechny časopisy, doba to byla docela dlouhá. První můj dojem byl slušný – vlasy byly rovné jako po žehličce, nebyly vysušené, ani nijak zničené. První dny by se vlasy neměly mýt, ani nijak násilně česat, nesvazovat do upnutých culíků, protože jsou hodně citlivé a zvykají si na tu chemii.

Po prvním umytí (asi za 5 dní) mě překvapilo, že i když vlasy byly rovné, musela jsem je lehce přežehlit, ale nebyly zničené a to pro mě bylo hodně důležité.

Na konec musím říct, že i když jsem ráda, že jsem šla na chemické rovnání vlasů a vlasy mi to nezničilo, v současné době bych se hodně rozmýšlela jestli bych na to znova šla, kdybych to ještě neměla za sebou. Ty recenze a stovky žen, které s tím mají extrémně špatné zkušenosti by mě asi odradily, ale já sama jsem měla asi štěstí, že to mé vlasy snáší v pohodě a jsou ještě hezčí než dřív.

A takové shrnutí na konec:

– Chemické narovnání se provádí mnoha odlišnými výrobky, tvůj kadeřník by ti měl doporučit ten nejvhodnější

– Na chemické rovnání bys neměla pokud máš vlasy slabé, zničené či melírované.

– Cena se pohybuje dle délky vlasy a podle použité značky, cca od 1.500 – 6.000 Kč.

– Nikdy nevíš, zda tvé vlasy budou po rovnání krásné nebo vysušené a zničené. Záleží na jejich zdraví a provedení narovnání.

– Nenech si vlasy narovnávat od kadeřníka – začátečníka či někoho se špatnou pověstí.

– Narovnání vydrží přibližně půl roku, s Goldwellem klidně i rok a záleží i na samotných vlasech a přípravcích.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPro zdravé vlasy: Henna
Další článekNěco málo o soláriích
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Já mám vlasy rovné do třičtvrtě pak je mám vitočené nahoru ale nad žádným chemickým rovnáním jsem nepřemýšlela , hlavu si barvím už 3roky ,melíruju atd…ale vlasy mám pořád dobré akorát moje ofina to šptaně rozdýchává =D

  2. dle mě je to na hov*o tak si nicit vlasy… ale jinak hezký článek

  3. Jé to by se mi líbilo:) Bohužel jsem měla vlasy zesvětlované (nebyly to melírky, nýbrž celá hlava). Už půl roku to přebarvuju šamponem, a čekám než odroste ta odbarvená část.. Až se (nejspíš za pár let) zbavím té zesvětlené části úplně, uvažuju o tomhle chemickém narovnání:) Mám sice vlasy rovné, ale když je vyžehlím tak je to znát (Okolí nevidí rozdíl, ale já ano :P)

  4. Vlasy jdou rovnat taky Brazilským keratinem, je to přírodní metoda a vlasy by měly být po něm zdravější. Myslím, že tato metoda tady není zas tak známá, také má své rizika pokud se keratin aplikuje špatně. Sama s ní nemám zkušenosti, ale uvažuji že do toho půjdu! =D

Diskuze je uzavřena.